Ae1 Birinci Para Piyasası Eyf Ne Demek?

Fon tarafından pay fiyatlarında yüksek dalgalanma yaşanmaksızın yatırımcıya gelir akımı yaratılabilmesi hedeflenir. Fon, devamlı olarak portföyünde vadesine en fazla 184 gün kalmış likiditesi yüksek para ve sermaye piyasası araçlarına yer verir.

AgeSA hangi fon?

AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. Fonları Listesi

Fon Kodu Fon Adı
FYL AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. Katılım Katkı Emeklilik Yatırım Fonu
FYN AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. Katılım Standart Emeklilik Yatırım Fonu
VVA AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. OKS Agresif Değişken Emeklilik Yatırım Fonu

EYF nedir?

Fon, Yönetmeliğin 6. maddesinde belirtilen, fon paylarının Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik çerçevesinde kurulan grup emeklilik planları ve sözleşmeleri kapsamında yer alan belirli kişi ya da kuruluşlara tahsis edilmesi amacıyla kurulmuş grup emeklilik yatırım fonudur.

Vek Standart EYF nedir?

TÜRKİYE HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş. ZİRAAT PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş. Fon, portföyünün asgari yüzde altmışı, Bakanlıkça ihraç edilen Türk Lirası cinsinden borçlanma araçlarında, gelir ortaklığı senetlerinde veya kira sertifikalarına yatırarak gelir elde etmeyi hedefler.

Katkı EYF nedir?

Fon, bireysel emeklilik sistemindeki katılımcıların devlet katkısı tutarlarının değerlendirilmesi amacıyla kurulmuştur.

Avivasa hangi fon?

BES Fon Künyesi
Fon Adı AGESA HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş. HİSSE SENEDİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU
Fon Kodu AEH
Fon Türü Hisse Senedi Fonları
ISIN Kodu TRYAKEM00052
You might be interested:  Ingilizce Para Birimleri Nasıl Okunur?

AgeSA fon Pro nedir?

Dijital fon danışmanınız Fon Pro, istek ve beklentilerinize göre oluşan risk algınıza en uygun fon seçeneklerini sunar. AgeSA Mobil üzerinde yer alan Fon Pro ile piyasa koşulları ve risk beklentilerinize özel güncel fon dağılım önerileri alabilir, yatırımlarınızı saniyeler içinde güncelleyebilirsiniz.

Altın EYF ne demek?

Fon portföyünün en az %80’i devamlı olarak ulusal ve uluslararası borsalarda işlem görmekte olan altın ve altına dayalı sermaye piyasası araçlarından oluşmaktadır. Fon, altın fiyatlarında oluşacak değişimleri katılımcısına yüksek oranda yansıtmayı amaçlamaktadır.

Değişken EYF ne demek?

Fon, portföyünün tamamını değişen piyasa koşullarına göre fon izahnamesinin 2.4. maddesinde yer verilen varlık türlerinin tamamına veya bir kısmına yatırmak suretiyle piyasadaki fırsatlardan faydalanmayı ve hem sermaye kazancı hem de temettü ve faiz geliri elde etmeyi hedefler.

Para piyasası EYF ne demek?

Fonun yatırım stratejisi; Fon devamlı olarak portföyünde vadesine en fazla 184 gün kalmış likiditesi yüksek para ve sermaye piyasası araçları yer alan ve portföyünün ağırlıklı ortalama vadesi en fazla 45 gün olan fondur.

Standart fon nedir?

Yatırım yapma konusunda yeterli tecrübeye sahip olmadığını düşünen veya herhangi bir nedenle seçeceği fona karar veremeyen katılımcılar, katkı paylarını şirketlerin “standart fonlarına” yönlendirebilirler. Standart fonlar, özel olarak belirlenen daha az riskli yatırım stratejisine sahip fonlardır.

Vke fonu Nedir?

BAŞLANGIÇ KATILIM EMEKLİLİK YATIRIM FONU.

Fon türleri nelerdir?

Menkul Kıymet Yatırım Fonları Türleri Nelerdir?

 • Borçlanma araçları fonu.
 • Hisse Senedi Fonu.
 • Kıymetli Madenler Fonu.
 • Fon Sepeti Fonu.
 • Yabancı Menkul Kıymetler Fonu.
 • Para Piyasası Fonu.
 • Değişken Fon.
 • Yabancı Fon.
 • Katılım Katkı EYF nedir?

  Katılım Katkı EYF. Fon, portföyünün en az %75’ini Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ihraç edilen Türk Lirası cinsinden kira sertifikası ve gelir ortaklığı senetlerine yatırarak gelir elde etmeyi hedefler.

  You might be interested:  Hesaba Para Yatırmak Için Ne Gerekli?

  Fon riskli midir?

  Portföyünde bulundurduğu hisse senedi oranı daha yüksek olan fonlar daha riskli sınıfa girerler. Hisse Senedi fonları minimum %51 oranında, Hisse Senedi Yoğun fonlar ise minimum %80 oranında hisse senedi bulundurmak zorundadır.

  Bireysel emeklilik 5 yıl sonra ne kadar para alırım?

  3. yılın sonunda devlet katkı payının %15’ini, 6. yılın sonunda devlet katkı payının %35’ini, 10. yılın sonunda devlet katkı payının %60’ını, Emekliliğe hak kazandığınız zaman ise devlet katkısının tamamı alabilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector