Akbank Cepbank Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Akbank Mobil’i indirerek anında istediğiniz cep telefonuna para gönderebilirsiniz. Cebe Para Gönder Nasıl Çalışır? Akbank Mobil uygulamasını indirdikten sonra Para Transferleri altında Cep telefonuna seçeneğini tıklayarak anında para taransferi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon numarasına para gönderme nasıl yapılır?

Cebe para göndermek için yapman gerekenler çok basit!

 1. fastPay ana ekranında Para Gönder’i seç.
 2. Alıcının cep telefonu numarasını gir ya da rehberindeki kayıtlı kullanıcılardan birini seç.
 3. Göndereceğin tutarı ve dilersen açıklamanı gir.
 4. Belirttiğin tutarı hiçbir ek ücret ödemeden göndermek için Gönder’e bas, gitsin!

Karttan cebe para transferi nedir?

Bankamız müşterisi olsun ya da olmasın herkese, alıcının cep telefon numarası, TCKN ve tutar bilgisini girerek Hesaptan ya da kredi, Bankamatik ve ön ödemeli kartınızı kullanarak Karttan Cebe Havale gönderebilirsiniz.

Cebe Havale edilen para nasıl çekilir?

Alıcının, cebe havale sonucu gelen parayı çekebilmesi için; gönderenin cep telefonu numarası, kendi cep telefonu numarası, kendi kimlik numarasını, gönderilen paranın tam olarak tutar bilgisini ve kendisine iletilen tek kullanımlık şifre bilgisini ATM’e girmesi gerekmektedir.

Telefon numarasından nasıl para çekilir?

CepBank ile gelen paramı ATM’den nasıl çekebilirim?

 1. ATM’de kartsız işlemler menüsü açılır.
 2. Para çekme bölümüne girilir.
 3. “CepBank ile para çekme” bölümüne girilir.
 4. Ekranda göreceğiniz “Gönderen kişinin cep telefon numarası” yazan alana size para gönderen kişinin sistemde kayıtlı telefon numarası bilgisi girilir.
You might be interested:  Morhipo'Da Chip Para Nasıl Kullanılır?

Bir kişiye para nasıl gönderilir?

Bir havale işlemi için alıcının 26 haneli IBAN’ına (International Bank Account Number) ya da şube ve hesap numarasına ihtiyaç vardır. Dijitalden veya ATM üzerinden havale işlemi, genel olarak ‘para transferi’ kısmında yer alan ‘havale’ seçeneği üzerinden yapılır.

Cep Noya transfer ne demek?

Cebe Para Gönder (CepBank) adımı ile Garanti BBVA İnternet Bankacılığı veya Garanti BBVA Mobil kullanarak istediğiniz kişinin cep telefonuna Garanti BBVA’da hesabı ya da kartı olmasa bile anında güvenli bir şekilde para gönderebilirsiniz.

Cebe havalede isim görünür mü?

Gönderen alıcının TCKN ile ad-soyad bilgilerini ve cep telefonu numarasını girerek havale işlemini tamamlar. Alıcının cep telefonuna bir SMS gönderilir. Alıcı ödeme miktarını, TCKN ve kendisine SMS ile gönderilen güvenlik kodunu ATM’de ilgili yerlere yazar. Para çekme işlemi bu şekilde tamamlanmış olur.

Ziraat Bankası Cebe havale ne demek?

Ziraat Cebe havale işlemi sayesinde Ziraat Bankası hesabınız ile herhangi bir telefon numarası ve TC kimlik numarasına para gönderebilirsiniz. Özellikle karşıdaki kişinin banka hesabı olmaması veya çeşitli nedenlerden ötürü banka hesabı kullanamaması durumunda bu işlem kolaylıkla para transferi sağlar.

Cebe gelen havale ortak ATM’den çekilir mi?

Gönderilen tutarın 24 saat içerisinde çekilmemesi ya da alıcının gerekli bilgileri 3 kez yanlış girmesi durumunda tutar, göndericinin hesabına iade edilir. Cebe Havale ile gönderilen tutar sadece Yapı Kredi ATM’lerinden çekilebilir.

Cebe havale ne zaman hesaba geçer?

7 gün 24 saat Cebe Para Gönderme işlemini yapabilirsiniz. Alıcının Cebe Para Gönder ile gönderilen tutarı 24 saat içerisinde ATM den çekmemesi durumunda gönderilen tutar göndericinin hesabına iade edilir, para gönderirken masraf tahsil edilmesi durumunda alınan masraf iade edilmez.

You might be interested:  Youtubeden Kim Ne Kadar Para Kazanıyor?

Ziraat Cebe havale hemen çekilir mi?

Yapılan cebe havale işlemi 24 saat içerisinde alıcı tarafından çekilmezse, işlem iptal edilir ve gönderilen ücret tekrar iade edilir. Bu nedenle alıcının bu konuda acele etmesi önemlidir. Son saatleri beklemeden direkt para çekme işlemini gerçekleştirmesi önerilir.

Cep telefonuna gelen para nasıl çekilir garanti?

CepBank ile gelen para ATM’den nasıl çekilir?

 1. ATM’de kartsız işlemler menüsü açılır.
 2. Para çekme bölümüne girilir.
 3. ‘CepBank ile para çekme’ bölümüne girilir.
 4. Ekranda göreceğiniz ‘Gönderen kişinin cep telefon numarası’ yazan alana size para gönderen kişinin sistemde kayıtlı telefon numarası bilgisi girilir.

Ziraat Bankası para Çekme nasıl yapılır?

ATM’den nasıl kartsız para çekme işlemi yapabilirim? ATM’de kartsız işlem menüsüne girilir. Sistemde kayıtlı cep telefonu numarası ve TCKN girilir. Ekranda mevcut Bankkart’lar listelenir ve işlem yapılacak kart seçilip, kartın şifresi girildikten sonra müşterinin cep telefonuna SMS ile şifre gönderilir.

Paycell den telefona gelen para nasıl çekilir?

Detaylı Bilgi

 1. Paycell Kart’ın ile banka ATM’lerinden ve PTTmatiklerden para çekilebilir.
 2. Kart kayıp/çalıntı, itiraz ve bakiye iade işlemleri için 0850 622 60 60’ı arayabilirsiniz.
 3. Kart bakiyenizden yıllık 500 TL’ye kadar iade talebinde bulunabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector