Akbank Para Gönderi Iptal Et Nasıl Yapılır?

ATM’ye gönderim işlemini 24 saat dolmadan iptal etmek için Akbank Direkt İnternet’te ‘Para Gönderi İptal Et’ adımından işleminizi iptal edebilirsiniz. Kredi Kartından Hesaba Para Göndermek. ‘Cep Telefonuna Para Gönder’ işlemi ile Akbank kredi kartınızdan başka bir Akbank hesabına para gönderebilirsiniz.

Akbank bekleyen ödeme iptali nasıl yapılır?

Kartın iptal edilerek yenilenmesi için Akbank İnternet’i kullanabilir veya Müşteri İletişim Merkezimizi (444 25 25) arayabilirsiniz.

Hesaba gönderilen para iptal edilebilir mi?

Hafta içi veya hafta sonu fark etmeksizin havale ile para transferi yapılan hiçbir işlem iptal edilememektedir. Havale yapıldığı anda gönderilen para karşı tarafın hesabına hemen geçmektedir. Bu yüzden havale işlemlerinde işlemi geri alma veya iptal etme gibi bir durum yoktur.

Düzenli para transferi nasıl iptal edilir?

Düzenli para transferi talimatını silmek istersen Para Transferi>Düzenli Para Transferi menüsünden talimatını seçip detay sayfasındaki Düzenli Para Transferini Sil butonuna tıklayarak talimatını silebilirsin.

Yanlış havale nasıl iptal edilir?

Yanlış Hesaba Yatırılan Paranın İadesi

  1. Öncelikle hiç vakit kaybetmeden bankanın müşteri hizmetleri servisi aranarak, yanlış hesaba para transferi yapıldığı bildirilmeli.
  2. Eğer hesabın sahibi ile para gönderen aynı bankanın müşterisi ise; banka ile direkt iletişime geçerek konu hızlıca çözüme kavuşturulabilir.
You might be interested:  Garanti Cepbank Nasıl Para Gönderilir?

Kredi kartı ile yapılan ödeme nasıl iptal edilir?

Eğer gelen ödeme kredi kartı ile yapılmışsa, hangi bankanın sanal posu üzerinden ödeme tamamlanmış ise, o bankanın sanal pos paneline giriş yaparak, gelen ödemeyi iptal etmeniz gerekir. Sistem üzerinde bir siparişin durumunu iptal edildi olarak işaretlediğinizde, o siparişde ücret iadesi yapılmaz.

Akbank para iadesi kaç günde gelir?

İadenin tamamlanmasının ardından kredi kartına para iadesi 1- 8 gün içinde tamamlanır. Ancak iadenin kargolanması, onaylanması ve geri ödeme süresi, toplamda ortalama olarak 15 gün içinde tamamlanabilir.

Gönderilen para nasıl geri alınır?

En hızlı şekilde bankanın müşteri hizmetleri servisine ulaşarak hatalı para aktarımını bildirmelisiniz. Gönderici de aynı bankanın müşterisi ise sorunu banka ile kolayca çözebilirsiniz. Aksi durumda ise süreç biraz daha uzayabilir. Karşı tarafın hesabı için bloke edilmesini isteyebilirsiniz.

Fast ile gönderilen para geri alınabilir mi?

Gelen parayı farklı bir hesaba kaydırın ya da varsa vadeli hesaba geçirin, bu şekilde geri alınamaz.

EFT nin hesaba geçmesi ne kadar sürer?

EFT, havale ve virman işlemleri azami 1 gün içinde, (Hafta içi 16:00 sonrası, hafta sonu veya resmi tatil günlerinde verilen EFT talimatları ise işlemi izleyen ilk iş gününde gerçekleştirilecektir.)

Ibana atılan para nasıl geri alınır?

Bunun çözümü mesai saatleri dışında mümkün değil, mesai saatleri içinde banka ile görüşmek lazım, para henüz karşı hesaba geçmemiş ve havuzda tutuluyor olabilir. Banka çözüm sunmazsa, Tanımlı hesap sahibi ile de iletişime geçin. Rızasıyla iade edebilir.

Düzenli para transferi nedir?

Düzenli periyotlarla (kira, apartman aidatı) ya da değişken periyotlarla (harçlık ödemesi, bağış ödemesi) yapacağınız para transferlerinin otomatik olarak hesabınızdan ya da kredi kartınızdan çekilmesini sağlar. Ödeme tarihi ve tutarı önceden belirlenebilir. Ödeme tarihi geldiğinde işlem otomatik gerçekleşir.

You might be interested:  Bir Bankadan Başka Bir Bankaya Para Transferi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası düzenli ödeme talimatı nedir?

Kredi Kartından Otomatik Ödeme Talimatı’nın Özellikleri:

Bankamıza Otomatik Ödeme Talimatı vererek borcunuzu son ödeme tarihinde değil, kredi kartınızın son ödeme tarihinde ödeme avantajını kazanabilirsiniz. Fatura / prim ödemelerinizi kredi kartı ekstrenizden takip edebilme kolaylığını kazanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector