Ek Tercih Için Ne Kadar Para Yatırılıyor?

Ek yerleştirme tercih ücreti bu yıl ise 25 TL olarak belirlendi. ÖSYM YKS ikinci ek yerleştirme ücreti 25,00 TL olduğunu açıkladı. İkinci ek yerleştirme ücretini yatırmayan adayların ikinci ek yerleştirme için yapmış oldukları yükseköğretim programları tercihleri geçersiz sayılacak, yerleştirme işlemine alınmayacaktır.

2021 ek tercih ücreti nasıl yatırılır?

2021 YKS ek yerleştirme ücretleri internet bankacılığı ile yatırılabilmektedir. Ek yerleştirme tercihi yapacak olan adaylar bankaya gitmeden ek tercih ücretini internet üzerinden de yatırabilir. Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

Ek tercih ücreti ne kadar 2021?

Ek yerleştirme için tercih ücreti 25,00 TL’dir. Ek yerleştirme için tercih yapmak isteyen adaylar, tercih ücretini, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile 15-22 Ekim 2021 tarihleri arasında yatıracaklardır.

Ek Tercih 25 TL nereye yatırılır?

YKS EK YERLEŞTİRME ÜCRETİ HANGİ BANKADAN YATIRILIR? Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) Yerleştirme ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan ‘ÖDEMELER’ alanından kredi kartı /banka kartıyla da yatırılabilir.

2021 ek tercih ücreti nereye yatırılır?

YKS EK TERCİH PARASI NEREYE YATIRILIYOR? Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) *Yerleştirme ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartıyla da yatırılabilecektir.

You might be interested:  Ehliyet Almak Için Ne Kadar Para Gider 2020?

Ek Tercih para yatırma hangi bankalar?

ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler. Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Tercih ödemesi nasıl yapılır?

ÖSYM Sınav Başvuru Ücretleri Kartlı Ödeme Sistemi Girişi ile adayların Sınav Ücretlerini Kredi Kartı ile Ödemeleri Sağlanmış Olacaktır. Sınava başvuracak adaylar sınav ücretlerini kredi kartları ile ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden bireysel olarak yapmalıdırlar.

2 ek tercih ücreti ne kadar?

YKS 2. ek yerleştirme tercih ücreti ise 25 TL olarak belirlendi. arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 26-31 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak. 2021-YKS Yükseköğretim Programlarına İkinci Ek Yerleştirme Kılavuzu ÖSYM tarafından erişime açıldı.

Ek tercih ödemesi nasıl yapılır?

YKS EK YERLEŞTİRME ÜCRETİ HANGİ BANKADAN YATIRILIR? Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) *Yerleştirme ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan ‘ÖDEMELER’ alanından kredi kartı /banka kartıyla da yatırılabilecektir.

3 Ek Yerleştirme Ne Zaman?

YKS 3. ek tercih dönemi olmayacak. ÖSYM tarafından yapılan son duyurulara göre YKS 2. ek tercihler de bu seneye özel olarak alındı. Seneye 140 barajı için yeniden ek tercih alınıp alınmayacağı henüz bilinmiyor. Bu sene yerleşemeyen adayların YKS 2022’ye katılmaları gerekiyor.

ÖSYM Tercih parası nereye yatacak?

ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından başvurularını yapacak olan adaylar, 2022 YKS başvuru ücretini kılavuzun arka sayfasında yer alan bankalara yatıracaklar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector