Kimlik Yenileme Için Nereye Para Yatırılır?

Yeni kimlik çıkaracaksanız ilk olarak kimlik ücreti olan 37,50 TL’yi yatırmanız gerekmektedir. Bunun için anlaşmalı bankaların ATM’lerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün anlaşmalı olduğu banka ATM’leri üzerinden yeni kimlik ücreti yatırılabilmektedir.
Kimlik yenileme ücretinin yatırılabileceği bankalar ise şu şekildedir: Ziraat Bankası Ziraat Katılım Bankası Halk Bankası

Kimlik yenileme ücreti nereye Yatirilir 2022?

Gelir İdarisi Başkanlığına ait web sayfasından. https://alo199.nvi.gov.tr/ ve https://randevu.nvi.gov.tr/ internet adresinde belirtilen anlaşmalı bankalardan. PTT Şubelerinden yatırılabilmektedir.

Kimlik yenileme ücreti hangi banka ATM?

Yeni kimlik çıkarmak, eski kimliğinizi yenilemek, kayıp çalıntı kimlik almak için ödemeniz gereken ücreti en kolay Ziraat Bankası ATM’lerinden yatırabilirsiniz.

Kimlik yenileme ücreti nereye yatırılır internetten?

Yeni kimlik ücreti internetten yatırma işlemini isterseniz Gelir İdaresi Başkanlığının resmi web sitesi üzerinden de yatırabilirsiniz.

Yeni kimlik için ne gerekli 2022?

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan kimlik yenileme işlemi için; üzerinde TC kimlik numarası yazan mevcut nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport, 1 adet biyometrik fotoğraf ve yenileme ücreti olan 37,5 TL’nin ödendiğine dair makbuz gerekiyor.

Nüfus cüzdanı yenileme ücreti nasıl yatırılır?

kimlik numaranız ile yeni kimlik kartı harcı yatırılabiliyor.

 1. İnteraktif vergi dairesi üzerinden ödeme. İnteraktif Vergi Dairesi’ne giriş yapıp kredi kartı bilgileriniz ile harç ödemesini gerçekleştirebiliyorsunuz.
 2. ATM ile ödeme.
 3. PTT şubelerinden ödeme yapma.
 4. Banka şubelerinden ödeme yapma.
You might be interested:  Twitch De Ne Kadar Para Kazanılır?

Yeni nüfus cüzdanı çıkartmak için neler gerekli?

Yeni kimlik başvurusu; nüfus cüzdanı / kimlik kartı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi veya kurumların kendi mevzuatlarında kimlik yerine geçen belge ve bir adet biyometrik fotoğraf ile yapılır.

Yeni kimlik cikartmak icin ne gerekli?

İşte yeni kimlik için gerekli belgeler:

 • Nüfus cüzdanı/kimlik kartı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi.
 • Kurumların kendi mevzuatlarında kimlik yerine geçen belge.
 • Bir adet biyometrik fotoğraf.
 • Yeni kimlik ücreti ne kadar 2022?

  Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının kaybedilmesi durumun idari para cezası verilmektedir. Bu ceza miktarı 2022 yılı için aşağıdaki gibidir; Değiştirme nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı: 37,50 TL. Nüfus Cüzdanı kayıp bedeli: 37,50 TL.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector