Kosgeb Nasıl Para Alabilirim?

Başvuru kriterlerini karşılayan mikro ve küçük işletmeler www.kosgeb.gov.tr adresindeki “E-Hizmetler” menüsünden “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvurusu” alt menüsünü seçerek online başvuru yapabilecektir.

KOSGEB parayı ne zaman ödüyor?

KOSGEB tarafından geri ödemeli destek ödemesinin yapılabilmesi için; destek ödemesinden önce işletmeden destek tutarı kadar teminat alınır.Geri ödemeli destekler, proje süresinin bitiş tarihinden sonra 12 ayı ödemesiz olmak üzere, dörder aylık dönemler halinde 6 eşit taksitte geri ödenir.

KOSGEB ne kadar para veriyor?

Yeni istihdam edilecek her bir personel için 100.000 TL geri ödemeli destek verilecektir. İşletme sahibi kadın ise veya işletmenin %51 ve üstü hissesi tek başına bir kadın ortağa ait ise ya da işe alınan personel kadın ise geri ödemeli destek tutarı her bir personel için 110.000 TL olacaktır.

KOSGEB kredisi alma şartları nelerdir?

KOSGEB DESTEĞİNDEN YARARLANABİLECEKLER

18 yaşını doldurmuş, yani reşit olmuş olmak. KOSGEB tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmak ve başarıyla tamamlamak. Eğer halihazırda kurulmuş bir işletme için destek talep edilecekse, işletmenin KOBİ statüsüne sahip olması

KOSGEB hangi işlere Destek Veriyor 2021?

· Temizlik, · Fuar organizasyonu, · Taşıt kiralama, · Güvenlik işleri için KOSGEB desteği alınması mümkündür.

You might be interested:  Askeri Mahkeme Para Cezası Nereye Ödenir?

KOSGEB ödemeleri ne zaman yapılacak 2021?

3 – 21 Mayıs 2021 tarihleri arasındaki ilk başvuru döneminde başvurusu reddedilen işletmeler, koşulları karşılıyorsa başvuruda bulunabilecek. Desteğin geri ödeme süreci, 2024’te başlayacak ve 2025’in sonuna kadar devam edecek. Geri ödeme, 4’er aylık 6 eşit taksitte yapılacak.

KOSGEB erken ödeme başvurusu nasıl yapılır?

Yararlanıcının proje başvuru formunda talep etmesi halinde teminat karşılığında erken ödeme yapılabilir. İlk kurul kararında belirtilen tahmini geri ödemesiz destek tutarının yüzde %50’sine kadar erken ödeme yapılabilir. Erken ödeme yapılabilmesi için talep edilen erken ödeme tutarının %20 fazlası kadar teminat alınır.

KOSGEB ne kadar hibe verir?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından girişimcilere geri ödemesiz hibe ve faizsiz kredi destekleri sunuluyor. KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde yer alan girişimcilere 2020 yılı itibariyle 60.000 TL kadar hibe desteği sağlıyor.

KOSGEB herkese destek verir mi?

1- KOSGEB sadece kendi adamlarına destek verir!

Sadece üye kuruluşlar vardır. KOSGEB’e üye olmak için gerekli asgari şartlar yerine getirildiğinde KOSGEB’in kapısı herkese açıktır.

KOSGEB Destek Kredisi kimler alabilir?

KOBİ’lerimiz bir kuruş dahi gelir kaybına uğramış olsa bu destekten faydalanabiliyorlar. Yalnızca gelir kaybına uğramaları başvuru için yeterli oluyor. Yani 2019 yılından 2020 yılına geçiş yaparken gelir artışı göstermeyen imalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerimiz destekten faydalanabilecek.

KOSGEB sıfır faizli kredi kimler alabilir?

KİMLER KAPSAMDA? Genç, yeni mezun ve kadın istihdamını önceliklendiren 3’üncü fazda, belirlenen sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler, 1981 ve sonrası doğumlu, daha önce hiç çalışmamış veya son 3 yılda 6 aydan fazla çalışmamış olan yeni personeli istihdam edebilecek.

KOSGEB den kimler yararlanabilir?

Mevcut işletmesi olan Kobiler, yeni iş kurmak isteyen girişimciler, KOSGEB desteklerinden faydalanabilir ve hibe alabilirler. KOSGEB küçük ve orta ölçekli işletmelere devlet desteklerini alarak işlerini geliştirme, büyütme, yurt dışına açılma gibi birçok alanda destek olmak için kurulmuştur.

You might be interested:  Finans Kara Para Nasıl Aklanır?

Devlet hangi işlere hibe veriyor?

YENİ TEŞVİK VE DESTEK HABERLERİ

 • GES (Güneş enerjisi) ve RES (Rüzgâr enerjisi) YATIRIM TEŞVİKLERİ
 • TURİZM BELGESİ
 • TURİZM TEŞVİKLERİ
 • SANAYİ YATIRIMLARINA SAĞLANAN TEŞVİK VE HİBELER.
 • YATIRIM TEŞVİK BELGESİ 2022.
 • YATIRIM TEŞVİK BELGESİ PAKETİ 2022.
 • KOSGEB hangi iş kollarına destek veriyor?

  Kosgeb’in en çok desteklediği sektörlerin başında imalat sektörü gelmektedir. İmalat sektöründe tütün ürünleri imalatı, tekstil ürünleri imalat ve giyim eşya imalatı ile birlikte pek çok sektörden destek almak mümkündür. İmalat sektöründe kosgeb tarafından 324 farklı alanda destek verilmektedir.

  KOSGEB kaç yaş sınırı?

  Destek programından faydalanmak için yaş sınırı var mıdır? Hayır. Başvuru şartları arasında yaş sınırı bulunmamaktadır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector