Medium Dan Nasıl Para Kazanılır?

Abonelik sistemi ile Mediumdan para kazanmak için ise yapmanız gerekenler sırasıyla; Bir yazar hesabı açmak, Kaliteli içerikler üretmek ve belirli bir kitleye sahip olmak,
Medium’daki para kazanma sistemi şu şekilde işler. Sitede paralı üyeler ve diğer üyeler olarak iki üye tipi mevcuttur. Yazılarınız paralı üyeler tarafından ne kadar çok tıklanır ise, tıklanma başına bir gelir elde edersiniz.

Medium para kazandırır mı?

Medium’a herhangi bir ödeme yapmayan, yani abonelik oluşturmamış bir okuyucu, bir yazarın e-postasına abone olduğunda ise o okuyucuya otomatik olarak yazar üzerinden üye olma linki gönderilecek. Bu noktada okuyucunun abone olma zorunluluğu bulunmuyor, fakat eğer üye olursa yazar bundan da para kazanabilecek.

Medium Üyelik ücretli mi?

Medium’da ücretli ve ücretsiz olarak üyelik seçenekleri mevcuttur. Ücretli olan için aylık 5 dolar ödemeniz gerekmektedir, böylece tüm yazılara sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.

Makale yazarak ne kadar kazanıyor?

Makale yazarak para kazanmayı amaçlayan birinin günde 2.000 kelime yazma potansiyeli taşıdığını var sayarsak, ortalama olarak günlük 50-100 TL kazanma şansının olduğunu söyleyebiliriz.

Medium da nasıl yazar olunur?

Sağ üst köşedeki Medium logosunu tıklayın. “Sign in/Sign up” butonunun ardından Twitter veya Facebook ile giriş yaptıktan sonra; hemen sağ üst köşedeki “Write a new story” butonunu tıklayarak Medium’daki ilk yazınızı yazıp paylaşabilirsiniz.

Medium Partner Program nedir?

Kısaca hatırlatacak olursam, Medium Partnership sistemi Medium yazarlarının sadece üyelere özel sunduğu içeriklerden para kazanmasını sağlayan bir yapı. Yazınızı yazıp sadece üyelere özel olarak yayınladığınızda üyelerden alınan etkileşime göre gelir elde edebiliyorsunuz.

You might be interested:  Postaneye Nasıl Para Yatırılır?

Medium yazarlığı nedir?

Bir kitap eleştirisi, film yorumu ya da güncel haberlere dair detaylı incelemeler yazmak istiyorsanız, Medium sayesinde herhangi bir web tasarım bilgisine ihtiyaç duymadan istediğiniz yazıları yazabilir ve bu yazıları herkesle paylaşabilirsiniz.

Medium kapandı mı?

Twitter’ın kurucu ortaklarından Evan Williams ve Biz Stone’un 2012 yılında kurduğu yayın platformu Medium.com, Türkiye’deki yerel faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Medium App nedir?

Medium, kısaca tanımlamak gerekirse günce (blog) sosyal medya platformudur. Bu platformda bir kişiyi takip edebilirsiniz, bir etiketi takip edebilirsiniz, ya da bir yayını takip edebilirsiniz.

Makalemi nasıl satabilirim?

Üç basit adımdan oluşur.

 1. Makale veya dilediğiniz her tür özgün içeriğinizi yazın. WebEditoryal’e gönderin.
 2. Editörlerimiz çalışmanızı incelesin, özgünlük testinden geçirsin ve onaylasın.
 3. İşte yazılarınız Özgün İçerik Bankası’nda kategorilere ayrılmış biçimde vitrinde! Bol satışlar

Iyi makale sitesi güvenilir mi?

İyimakale.com. ödeme, hak ediş ve benzeri profesyonel çalışma hususlarına tabi çalışma konularında yeterli seviye de dürüst, olabildiğince şeffaf ve güvenilir bir makale ajansıdır. Ancak bununla birlikte; İçerik sektörünün en anti demokratik sistemine sahip platformlarından biridir.

Yazı yazarak nasıl para kazanılır?

Yazı yazarak para kazanmak için 8 yöntem şunlardır:

 1. Yazdığınız metinleri satışa koymak.
 2. Sipariş metinleri yazmak.
 3. Blog yazarlığı için web siteleri ile anlaşmak.
 4. Kendi blog sitenizi kurmak.
 5. Ürün geliştirme için markalara yazılar yazmak.
 6. İçerik yazarlığı yapmak.
 7. E-kitap yazarı olmak.
 8. Akademik makale yazarlığı yapmak.

Medium yazısı nedir?

Medium, Twitter kurucuları Evan Williams ve Biz Stone tarafından, 140 karakterle yetinemeyen kullanıcıları için Ağustos 2012’de oluşturulmuş mikro blog platformu. 2017 yılına kadar Medium’da sadece blog yazıları okuyordum fakat yazı yazmıyordum.

Medium hesabı ne demek?

Kişi Hesabı

Medium.com’a mail adresinizle veya Facebook, Twitter, Google hesaplarınızdan herhangi biri ile kayıt yaptığınızda kişi hesabınız oluşmaktadır. Kişi hesabınızı oluşturur oluşturmaz içeriklerinizi yazıp yayınlayabilirsiniz. Bu sizin kişi hesabınızdır. Diğer bir ifadeyle Kişi Hesabı, Medium’daki dünyanızdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector