Nikah Işlemlerine Ne Kadar Para Gider?

Belediyeler 300 TL ile 600 TL arasında değişen bir nikah masrafı çıkartmaktadır. Evlilik cüzdanı için 160 TL ve evlilik dosya ücreti için ise 15 TL ödenmesi gerekmektedir. Evlilik dosya ücretini almayan belediyeler bulunmaktadır.

2022 nikah masrafı ne kadar?

2022 Yılı Ücret Tarifeleri

2022 YILI ÜCRET TARİFELERİ
HAFTA SONU NİKAH SALONU DAVETLİ (1 SAAT) 1.025,00 TL
HAFTA İÇİ BAHÇE DAVETLİ (90 DAKİKA) 1.840,00 TL
HAFTA İÇİ İZİN BELGESİ İLE GELEN NİKAH ÜCRETİ 210,00 TL
HAFTA SONU İZİN BELGESİ İLE GELEN NİKAH ÜCRETİ 330,00 TL

Nikahta belediyeye para veriliyor mu?

Nikah başvurusu yapacak olan çiftler bu ücreti başvuru yaptıkları belediyeye öderler. Belediyeler, hafta içi kıyılacak olan nikahlardan genelde ücret almazlar. Şayet almak isterlerse belediyeler maksimum 180-650 TL arası ücret talep edebilirler.

Nikah memurunu düğün salonuna çağırmak ne kadar tutar?

Düğününüze nikah memuru çağıracak iseniz düğün salonunda nikah kıymak için fiyatlar 350 TL’den başlamaktadır. Belediyeler bu konuda sabit bir fiyat uygulaması yapmamaktadırlar. Düğün salonuna gelen nikah memuru ortalama size ayıracağı vakit ise 60 Dakikadır.

Evlilik cüzdanı parası nereye yatırılıyor?

Gerekli Belgeler ve Genel Bilgiler

Bütün evraklar tamamlandıktan sonra nikah için çiftler birlikte müracaat ederek günleri belirlenir. Evlendirme memurluğunun bağlı bulunduğu belediyenin gelir müdürlüğü veznesine harç yatırılır. Çiftlerden birinin ikametgahının geçerli olduğu belediyeye ilk başvuru yapılmak zorundadır.

You might be interested:  Ptt Atm Den Ne Kadar Para Çekilir?

Nikah tarihi nasıl alınır 2022?

Evlendirme Daireleri: Nikah günü almak için eşlerden birinin ikametinin bulunduğu ya da nikahın kıyılacağı yerin bağlı olduğu belediyeye bağlı evlendirme dairesine başvuru yapılıyor.

Nikah işlemleri için ne gerekli 2022?

Resmi Nikah İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

 • Nüfus cüzdanı asılları ve fotokopileri,
 • Son 6 ay içinde çekilmiş olan ve güncel görüntünüzü yansıtan vesikalık fotoğraf(6’şar tane almanızı öneriyoruz.),
 • Evlilik sağlık raporu,
 • Evlenme ehliyet belgesi,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • İkametgah belgesi,
 • Evlenme beyannamesi.
 • Nikaha para verilir mi?

  Örneğin; İstanbul’da hafta içinde gerçekleşen nikahlar için nikah salonu ücreti ortalama 200-300 TL, hafta sonu ve tatillerde gerçekleşen nikahlar için ise 400-600 TL civarında. Bu ücretler genellikle hizmet bedeli, dosya ücreti ve evlilik cüzdanı maliyeti gibi masrafları da kapsıyor.

  Evlilik için ne kadar para lazım 2021?

  Beyaz eşyalar alıcılara ortalama 16 bin, koltuk takımları ise ortalama 15 bin lira bandında seyrediyor. Bu doğrultuda, 2021 yılında evlilik çiftlere ortalama 99 bin liraya mal oluyor.

  Nikah memuruna para verilir mi?

  Nikah memurları, nikah dairesi dışında da nikah kıyabiliyor. Bu hizmet ücrete tabi. Nikah memurunu düğün salonuna getirme ücreti başvuru yaptığın belediyeye göre değişiklik gösteriyor. Başvurduğun belediyenin belirlediği fiyatlar mekanın bulunduğu yerin mesafesine göre değişebiliyor.

  Evlilik cüzdanımı kaybettim ne yapmalıyım?

  Evlenen çiftlerin en çok merak ettiği konular arasında evlenme cüzdanının kaybolması halinde ne yapmaları gerektiği oluyor. Kayıp nedeniyle nikah cüzdanı almak için uluslararası aile cüzdanı talep belgesi ve eşlere ait ikişer adet fotoğraf ile birlikte yerleşim yeri ilçe nüfus müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekiyor.

  Evlilik Beyannamesi nereden alinir?

  Evlenme İzin Belgesi Nereden Alınır? Evlenme izin belgesi alabilmek için eşlerden birinin, ikamet ettiği ilçeye bağlı evlendirme dairesine başvurması yeterli.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector