Para Sayma Makinası Nasıl Çalışır?

Para sayma makinesi, üst haznesinde bulunan sensor yardımı ile üzerine konulan parayı algılar ve makine çalışmaya başlar. Makinenin tek bir adet para saydığını kabul edersek, para öce sayım sensörlerinden geçmektedir.

Bozuk para sayma makinesi nasil kullanilir?

Bozuk para sayma makinesi para birimine göre farklı haznelere sahiptir ( 50KR, 25KR, 10KR ve 1TL ). Sayılması istenen bozuk paralar değerin gösterildiği haznelere yerleştirilerek sayma tuşuna basılır ve sayma işlemi başlatılır.

Para sayma makinesi UV hatası nedir?

Sayma işlemi devam eder makine sahte para bulduğunda durur. Cihaz üçlü bip sesi çıkartır ayrıca ekranda “A” gösterir ve UV göstergesi şüpheli bir para karşılığında kullanıcıyı uyarmak için yanıp söner.

Para sayma makinesi sahte parayı anlar mı?

Akla gelen bu sorunun cevabı ise net bir şekilde evettir. Para sayma makineleri yüzde yüz oranında sahte para yakalama özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde de sıkça tercih edilmektedir.

Para sayma makinesi hata yapar mı?

Para Sayma Makinesi Kullanırken Kesinlikle Hata Olmaz.

Para sayma makinesi nedir ne işe yarar?

Para Sayma makinesi, banknot matbaası para notlarını veya darphane baskısı bozuk paraları saymak için yüksek teknoloji kullanan bir makinedir. Banknot Sayma Makineleri, haznesine konan banknotların toplam sayımını yada istenilen adet de destelemesini gerçekleştirir.

You might be interested:  Türkiye'De Para Nasıl Basılıyor?

Para sayma makinesi saniyede kaç para sayar?

Para Sayma Makineleri ideal olarak 1.000,- adet/dakika sayım hızına sahiptir. Kontrol sistemlerini kapattıkça hızı artar ama ne kadar güvenli tartışma konusu, yani ideal para sayım hızı 1.000,-adet/dakikadır.

Para sayma makinesi ne kadar?

%8 indirimle Premium Plus Gold Mıx Para Sayma Makinesi 2.279 TL’ye, %28 indirimle I-Hunter 2600 2 Katlı Karışık Para Sayma Makinesi 4.990 TL’ye, %12 indirimle Semtom ST-1400 Tek Katlı Tam Otomatik Karışık Para Sayma Makinesi 9.500 TL’ye, %20 indirimle Mapi MP22 Para Sayma Makinesi 9.999 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Madeni paranın sahte olduğu nasıl anlaşılır?

Madeni paranın sahtesinin anlaşılması için ise basit bir yöntem kullanılıyor. Mıknatısa yapışan madeni paralar sahte. Bakır, nikel ve çinko karışımında üretilen madeni pullar, darphanede bulunan baskı makinelerine giriyor.

Para sayma makinesi güvenilir mi?

Para sayma makinası saydığı sayımları doğru sonuçlanmadığı ve bu konuda satın alan kişinin epeyce mağdur olduğunu görülmektedir. Menşei bilinmeyen servisi ve muhatabı olmayan para sayma makinelerini seçerseniz sorun yaşadığınızda bu tip firma ve markalar size yardımcı olamayacaklardır.

Para sayma makinesini kim icat etti?

İlk otomatik para sayma makinesi, Amerika’da 1920’li yıllarda hayatımıza girmeye başlamıştı. Çalışan hatalarını azaltmak için Washington’daki Federal Bill Counter Company tarafından üretilmeye başlanmıştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector