Pdr Ne Kadar Para Alıyor?

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) bölümü EA puan türünde 4 yıllık eğitim veren lisans bölümüdür. PDR ne kadar maaş alıyor? Bir psikolojik danışmanın maaşı orta okul ve lisede 3500-4500 arasında değişiyor.

PDR kaç TL maaş alır?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
Rehberlik ve Psikolojik Danışman 4.250 5.420

PDR maaşı ne kadar 2021?

2021 yılı itibari ile kamu kurumlarında PDR olarak görev yapan personel, mesleğe yeni başlaması durumunda en az 5 bin TL maaş almaktadır. Maaşlar derece ve hizmet yılı ile aile durumuna göre 6 bin TL’ye kadar değişmektedir.

Rehber öğretmenler ne kadar maaş alıyor?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
Rehberlik Programları Koordinatörü 7.630 10.390
Rehber Öğretmen 4.250 4.990

Rehber öğretmenler kaç saat çalışır?

MADDE 25 – (1) Rehberlik ve psikolojik danışma servislerinde görevli rehber öğretmen/psikolojik danışmanların çalışma süreleri bir iş saati 60 dakika olmak üzere haftalık 30 iş saatidir.

Ne kadar PDR mezunu var?

Conversation. 2020 içerisinde Pdr mezunu Meb 2630 Aile bakanlığı 500 Diyanet 60 Tsk 70 Diğer (ünv, belediye vs.)

PDR kaç yıl okunuyor?

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, üniversitelerde Eğitim Fakültesi kapsamında eğitimi verilmekte olan ve yalnızca Eşit Ağırlık puan türünden öğrenci kabul eden 4 yıllık bir lisans bölümüdür.

You might be interested:  Turkiye Deport Ceza Para Nasil Odenir?

PDR mezunu hastanede çalışabilir mi?

PDR mezunları lisans mezunu olarak hastanelerde çalışamaz. Fakat Klinik Psikoloji yüksek lisansı yaptıktan sonra Klinik Psikolog ünvanı ile hastanelerde çalışabilir.

PDR puanları neden düştü?

Bu düşüşün en büyük sebebi MEB’in alanımız üzerinde uygulamalarıdır. Geçmiş yıllarda PDR mezununun az olmasını, ihtiyacı karşılamamasını öne sürerek yaptığı alan dışı atamalar dikkati çekmiştir. PDR alanında uzman olmayan binlerce kişi ülkenin çeşitli yerlerinde çalışmaya başlamıştır.

Rehber öğretmenle ne konuşulur?

Rehber Öğretmen, öğrencilerin kişisel gelişimini desteklemek ve öğretim hedeflerine ulaşabilmelerini sağlamak için öğrencilere rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunar. Bu görevi gerçekleştirirken ebeveyn, yönetici ve diğer öğretmenlerle birlikte çalışır.

Rehber öğretmen kaç puanla atanır?

Rehberlik Öğretmenliği Atama Taban Puanları (SON 5 YIL)

Alan Adı Atama Yılı KPSS Taban Puanı
Rehberlik Öğretmenliği 2019 AĞUSTOS 79,42048
Rehberlik Öğretmenliği 2019 ŞUBAT 81,45905
Rehberlik Öğretmenliği 2018 TEMMUZ 79,77604
Rehberlik Öğretmenliği 2017 TEMMUZ 77,38297

Rehber öğretmen ne kadar ek ders alır?

Rehber öğretmenlerinin ek dersi haftalık 18 saattir. 18 saat x 4 hafta = 72 saat aylık ek ders alırlar. 2021 yılında 1 ek ders ücreti; Kadrolu öğretmenler için 19,55.

Rehber öğretmen özelde çalışabilir mi?

Ortaokul ve imanı-hatip ortaokulu öğrencilerine yönelik hizmet veren özel öğrenci barınma kurumlarında rehber öğretmenin zorunlu personel olması nedeniyle bir kurumda çalışmakta olan rehber öğretmen başka bir kurumda görevlendirilemez.

Rehber öğretmenler nöbet ücreti alır mı?

Nöbeti öğretmenler tutar. Onlar öğretmen değil psikolojik danışman. Odalarında danışanlarını beklerler. Randevusuz da kabul etmezler.

Rehber öğretmen kaç saat ek ders alır 2022?

Buna göre rehberlik ve araştırma merkezlerinde görev yapan özel eğitim öğretmenleri, ders niteliğinde yönetim görevi karşılığında haftada 18 saat ek ders ücretinden yararlandırılacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector