Ptt Ile Gönderilen Para Alınmazsa Ne Olur?

MADDE 9 – (1) Herhangi bir sebeple alıcıya ödenemeyen havaleler gönderici adresine en yakın PTT işyerine iade edilir ve göndericisine veya mutemedine veya vekiline ödenir.

PTT para ne kadar sürede gelir?

PTT EFT işlemini ister PTT işyerlerimize gelerek ister PTTBank Mobil veya İnternet Bankacılığı uygulamalarımızı kullanarak kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Hafta içi 08:30-17:00 saatleri arasında yapacağınız PTT EFT işlemleri aynı gün içerisinde gerçekleştirilmektedir.

PTT yatırılan para geri alınır mı?

Para almak için; İsminize gönderilen para transferleri için işleme ait referans numarası ve geçerli kimlik belgeniz ile en yakın PTT işyerine giderek, paranızı alabilirsiniz. Yurtiçi veya yurtdışındaki banka hesabınıza veya yurtiçindeki kartınıza gönderilen para transferleri otomatik olarak hesabınıza yansımaktadır.

PTT’den paramı başkası alabilir mi?

Bugünden itibaren PTT’de hesabı olan veya olmayan tüm vatandaşlar kimliklerini ATM’ye okutarak kendisine yatan parayı çekebiliyor.

PTT’ye yatan para nasıl görülür?

T.C. KİMLİK NO İLE PTT PARA SORGULAMA

Bunun için ALO PTT numarası olan 444 1 788 hattını aramanız yeterlidir. Zaten menüden hangi seçeneği seçmeniz gerektiği size telefon ile anons ediliyor. Ayrıca PTT’nin web sitesindeki online işlemler kısmını kullanarak da PTT kart hesap bakiyesi öğrenme işlemi yapabilirsiniz.

You might be interested:  Ziraat Bankasından Ne Kadar Para Çekebilirim?

PTT EFT kaç dakika?

Eft ile gönderilen tüm para gönderme işlemleri, 10 ile 15 dakika arasında tamamlanıyor.

PTT para iadesi nasıl yapılır?

İade hakkınızı kullanabilmeniz için www.pttavm.com ‘dan iade numarası edinmeniz gerekmektedir.

Sayın Müşterimiz,

  1. www.pttavm.com’a üye girişi yapınız.
  2. Ana Sayfa da yer alan isim ve soy isminize tıklayınız.
  3. Sipariş Geçmişi alanından, Sipariş İade sayfası yardımıyla iade numaranızı alabilirsiniz.

PTT Kart üzerinde IBAN numarası nerede?

IBAN numarası nerede yazar? IBAN numarası banka ya da kredi kartlarının ön ya da arka yüzünde yazılı olmaz. Kartların ön yüzünde 16 haneli rakam grubu genellikle IBAN numarası ile karıştırılsa da IBAN numarası yalnızca hesap açılımı esnasında banka kullanıcısına verilen hesap döküm cüzdanının üzerinde yazılı olur.

Banka isme havale kaç gün bekler?

EFT, havale ve virman işlemleri azami 1 gün içinde, (Hafta içi 16:00 sonrası, hafta sonu veya resmi tatil günlerinde verilen EFT talimatları ise işlemi izleyen ilk iş gününde gerçekleştirilecektir.)

Yardim parası PTT ATM’den çekilir mi?

Peki PTT ATM’sinde sosyal yardım, doğum yardımı ve İŞKUR ödemeleri T.C kimlik ile çekilebilecek mi? PTT AŞ tarafından Türkiye’de ilk defa başlatılan uygulamayla, sosyal yardım ve doğum yardımı ile İŞKUR ödemelerini alacak vatandaşlar, bu işlemlerini PTT ATM’lerinde çipli TC kimlik kartlarıyla gerçekleştirebilecek.

PTT Bank’tan rapor parası nasıl alınır?

İşçiye SMS gönderilir. Tüm bu aşamaların sonunda işçi PTT’ye giderek rapor parasını alır. Rapor parası, işverenin raporu SGK’ya bildirmesinin üzerinden en geç 15 gün geçmesiyle birlikte PTT üzerinden çalışanların hesabına yatırılmaktadır. Bu ücretin hesaba yatırılmasıyla birlikte 2 ay içerisinde alınması gerekmektedir.

PTT fast nasıl yapılır?

O hesap için de e-posta adresi, TC kimlik ya da pasaport numaralarından birini kullanması gerekiyor. -Söz konusu transfer işlemi banka ya da ödeme kuruluşlarının mobil ya da internet şubelerinden FAST bölümünden yapılacak. -1.000 TL’nin üzerindeki para transferleri havale, EFT ile yapılmayaca devam edecek.

You might be interested:  Aöf Para Ne Kadar?

Hesabımda ne kadar para var nasıl öğrenirim?

4747 Bakiye Sorgulama

  1. Bankamızda tanımlı cep telefonunuzdan BAKIYE yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ilk 10 hesabınıza ait bakiye bilgileri cep telefonunuza gelecektir.
  2. BAKIYE (Ek No) yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ise yalnızca mesajda belirtilen hesabın bakiyesi cep telefonunuza gönderilecektir.

PTT üzerinden yapilan kurum ödemeleri nelerdir?

Ptt üzerinden yapılan kurum ödemeleri sosyal yardım ödemeleri, emekli maaşı ödemeleri, emekli maaşı promosyonları, kısa çalışma ödenekleri ve doğum yardımı ödemeleridir.

Çoçuk parası yatımı nasıl öğrenebilirim?

Online şekilde sorgulama yapmak isteyen kişiler, e-devlet sistemini kullanmalıdır. Telefon üzerinden, PTT çocuk parası sorgulaması yapmak isteyen kişiler, ALO 144 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hattını arayarak, gerekli sorgulamayı başlatabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector