Ptt Para Gönderme Ne Zaman Ulaşır?

Paranız anında alıcısına ulaşır. 4.700’ü aşkın PTT işyerlerinden UPT hizmeti alabilirsiniz. Yurtiçine ve yurtdışına; isme veya hesaba para gönderip alabilirsiniz.

PTT EFT işlemi ne zaman hesaba geçer?

PTT EFT Para Transfer Saatleri

Hafta içi 08:30-17:00 saatleri arasında yapacağınız PTT EFT işlemleri aynı gün içerisinde gerçekleştirilmektedir.

PTT ile para ne zaman gelir?

EFT, havale ve virman işlemleri azami 1 gün içinde, (Hafta içi 16:00 sonrası, hafta sonu veya resmi tatil günlerinde verilen EFT talimatları ise işlemi izleyen ilk iş gününde gerçekleştirilecektir.)

PTT para havale kaç gün içinde alınmalı?

ödeme yerlerinde bekletilme süresi, kabul tarihinden itibaren otuzaltı aydır. (4) Alıcısına ödenmediğinden iade edilen fakat göndericisine de ödenemeyen havaleler kabul tarihinden itibaren otuzaltı ay sonunda PTT’ ye gelir kaydedilir.

PTT hesaba para yatırma nasıl yapılır?

PTT Cep Mobil ya da İnternet Bankacılığı ile Para Gönderme İşlemi

  1. PTT internet bankacılığı “İşlemler” butonundan “Para Transferi” seçilerek, IBAN ya da hesaba para gönderme seçeneğiyle işlem gerçekleştirilebilir.
  2. Transfer yapılacak kişinin bilgileri ilgili kutucuklara girilerek para gönderim işlemi gerçekleştirilir.

PTT hesaba EFT yapılır mı?

Söz konusu işlemlerin tamamlanmasının ardından PTT EFT hizmeti, müşterilerin kullanımına açıldı. EFT hizmetiyle artık PTT’den diğer bankaların IBAN, hesap veya kredi kartı numaralarına, diğer bankalardan ise PTTBank hesap numarasına, IBAN veya kart numarasına aracısız para transfer işlemi yapılabiliyor.

You might be interested:  Akbank Chip Para Hangi Benzin Istasyonlarında Geçerli?

PTT hafta sonu EFT yapıyor mu?

Cumartesi ve Pazar günleri ile resmi tatillerde EFT işlemi kesinlikle yapılamaz. Para gönderilir, ancak gönderildiği hesaba hafta içi düşer. Yani aynı gün para gönderimi olmaz. Yani EFT işlemi sadece resmi iş günlerinde yapılabilir.

PTT’ye yatan para nasıl görülür?

T.C. KİMLİK NO İLE PTT PARA SORGULAMA

Bunun için ALO PTT numarası olan 444 1 788 hattını aramanız yeterlidir. Zaten menüden hangi seçeneği seçmeniz gerektiği size telefon ile anons ediliyor. Ayrıca PTT’nin web sitesindeki online işlemler kısmını kullanarak da PTT kart hesap bakiyesi öğrenme işlemi yapabilirsiniz.

PTT’ye gitmeden paramı nasıl alabilirim?

Bugünden itibaren PTT’de hesabı olan veya olmayan tüm vatandaşlar kimliklerini ATM’ye okutarak kendisine yatan parayı çekebiliyor. Kart şifresi olarak kimlik çıkartılırken nüfus müdürlüklerinden verilen PIN şifresi giriliyor.

Yardim parası PTT Atm’den çekilir mi?

Peki PTT ATM’sinde sosyal yardım, doğum yardımı ve İŞKUR ödemeleri T.C kimlik ile çekilebilecek mi? PTT AŞ tarafından Türkiye’de ilk defa başlatılan uygulamayla, sosyal yardım ve doğum yardımı ile İŞKUR ödemelerini alacak vatandaşlar, bu işlemlerini PTT ATM’lerinde çipli TC kimlik kartlarıyla gerçekleştirebilecek.

PTT anlaşmalı bankalar hangileri?

Aktifbank, Alternatifbank, Burgan Bank, Fibabanka, ICBC Turkey Bank, ING Bank, Kuveyt Türk, Nurol Bank, Odeabank ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) bankalarından kullanmış olduğunuz kredilerin taksit ödemelerini PTT aracılığıyla yapabilirsiniz.

Banka hesabına nasıl para gönderilir?

Para göndermeyi internet şubesinden yapmak için bankanın internet şubesine giriş yapın. Para transferi işlemlerinden Havale seçeneğini seçiniz. Daha sonra göndereceğiniz kişinin adını ve soyadını yazın. Daha sonra göndereceğiniz kişinin hesap numarası ya da IBAN numarası bilgilerini girin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector