Ptt Para Nasıl Yollanır?

Para göndermek için; Size en yakın PTT işyerine, geçerli kimlik belgeniz ile giderek para gönderme formunu doldurunuz. Gönderim tutarını ve ücretini gişe görevlisine veriniz. UPT işleminize ait referans numarasını alıcınıza iletiniz.

Isme nasıl para gönderilir?

İsme para gönderilmesi için şu adımların izlenmesi gerekir:

  1. PTT şubelerine gidilir ve para gönderme formu doldurulur.
  2. Gönderilmek istenen tutar PTT çalışanlarına teslim edilir ve imzalanır.
  3. İlgili ücretin teslim edilmesinden sonra bir referans numarası alınır.

PTT hesabına havale yapılır mı?

EFT hizmetiyle artık PTT’den diğer bankaların IBAN, hesap veya kredi kartı numaralarına, diğer bankalardan ise PTTBank hesap numarasına, IBAN veya kart numarasına aracısız para transfer işlemi yapılabiliyor.

PTT’den isme para gönderme ne kadar sürer?

PTT EFT işlemini ister PTT işyerlerimize gelerek ister PTTBank Mobil veya İnternet Bankacılığı uygulamalarımızı kullanarak kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Hafta içi 08:30-17:00 saatleri arasında yapacağınız PTT EFT işlemleri aynı gün içerisinde gerçekleştirilmektedir.

PTT banka kartına havale nasıl yapılır?

PTT Cep Mobil ya da İnternet Bankacılığı ile Para Gönderme İşlemi

  1. PTT internet bankacılığı “İşlemler” butonundan “Para Transferi” seçilerek, IBAN ya da hesaba para gönderme seçeneğiyle işlem gerçekleştirilebilir.
  2. Transfer yapılacak kişinin bilgileri ilgili kutucuklara girilerek para gönderim işlemi gerçekleştirilir.

Isme havale yapılabiliyor mu?

IBAN veya hesap numarasıyla genel olarak ‘para transferi’ kısmında yer alan havale seçeneği üzerinden yapılır. Havalede IBAN veya hesap numarası girildikten sonra kişinin adı, soyadı veya sadece baş harfleri işlemin teyit edilmesi için gösterilir.

You might be interested:  2K Para Ne Demek?

PTT’den para gönderme kaç TL?

PTT para gönderme ücreti 2022 yılında şu şekilde belirlenmiştir: 1 TL ile 100 TL arasında yapacağınız para gönderme işlemlerinin ücreti PTT şubelerinden 12.00 TL, PTT Cep veya PTT İnternet Bankacılığı üzerinden 6,00 TL’dir.

PTT havale ücreti ne kadar 2021?

1 TL ile 100 TL arasındaki para gönderme işleminin ücreti PTT şubelerinden 12,00 TL, PTT Cep veya PTT İnternet Bankacılığı üzerinden 6,00 TL’dir. 100,01 TL ile 250 TL arasındaki para gönderme işleminin ücreti PTT şubelerinden 24,00 TL, PTT Cep veya PTT İnternet Bankacılığı üzerinden 12,00 TL’dir.

PTT’ye yatan para ne zaman hesaba geçer?

PTT’den Yatan Para Ne Zaman Hesaba Geçer? PTT’de de bankalarda olduğu gibi belli saatler içerisinde para transferi işlemleri yapılmaktadır. Hafta içi sabah saat 08:30 ile akşam saat 17:00 arası PTT üzerinden yapılan para transferleri, gönderilen hesaba anında geçmektedir.

Banka isme havale kaç gün bekler?

EFT, havale ve virman işlemleri azami 1 gün içinde, (Hafta içi 16:00 sonrası, hafta sonu veya resmi tatil günlerinde verilen EFT talimatları ise işlemi izleyen ilk iş gününde gerçekleştirilecektir.)

Ibana para ne zaman gelir?

EFT NE ZAMAN HESABA GEÇER? Eğer EFT iş günü içinde yapılmış ve transfer ücreti belirlenen saatten önce başlatılmışsa EFT aynı gün hesaba geçer. Eğer iş günü değilse, resmi tatilse ya da belirlenen saatin dışında yapılmışsa; eğer bir tarih belirtilmemişse EFT ilk iş günü hesaba düşer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector