Western Union Gönderilen Para Ne Zaman Gelir?

Western Union ile para gönerdiğinizde çoğu zaman paranın gönderilmesinin ardından birkaç dakika içinde teslim alınabilir. Transferi aynı gün teslim almazsanız Western Union ile gelen para sonraki 45 gün sistemde bekler. Gönderici talep etmediği sürece gönderim tarihinden itibaren 9 ay boyunca Para göndericiye iade edilmez.

Yurtdışından gelen para kaç günde gelir?

Yurt dışı para transferi için bankaya mesai saatleri içerisinde talimat verildikten sonra ortalama 2 gün içerisinde işlem tamamlanıyor.

Western Union para çekme süresi ne kadar?

Western Union ile para gönderdiğinizde çoğu zaman paranın gönderilmesinin ardından birkaç dakika içinde teslim alınabilmektedir. BPN temsilci noktalarına gelerek dakikalar içerisinde adınıza gelen parayı çekebilirsiniz. Para çekme için geçerli kimlik belgenizi yanınızda bulundurmanız ve MTCN kodunu bilmeniz yeterlidir.

Yurtdışından Türkiye’ye para transferi kaç gün sürer?

Bankalar aracılığıyla yurtdışından Türkiye’ye yapılan para transferleri genellikle 3 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.

Western Union para geldiğini nasıl öğrenebilirim?

İzleme numarası (MTCN): Takip numaranızı (MTCN) transfer geçmişi sayfanızda ve yazdırılmış veya e-postayla gönderilmiş dekontunuzda bulabilirsiniz. Takip numaranızı (MTCN) transfer geçmişi sayfanızda ve yazdırılmış veya e-postayla gönderilmiş dekontunuzda bulabilirsiniz.

You might be interested:  Tron Kripto Para Ne Zaman Çıktı?

Almanyadan hesaba para kaç günde gelir?

Ortalama 2 gün sürmektedir.

Alman bankasından Türk bankasına havale kaç günde gelir?

Ödemenizi Euro hesabınızdan Sofort Überweisung ile veya kredi kartı (Visa- Mastercrd) ile gerçekleştirin. Ödeme gerçekleştikten sonra göndermiş olduğunuz miktar alıcıya doğru yola çıkar ve 1-2 iş günü içinde alıcıya ulaşır.

Western Unionla gelen para nasıl çekilir?

Türkiye’de ATM üzerinden para nasıl alınır?

 1. Hesap sahibi olduğunuz bankanın herhangi bir ATM’sine gidin. Atm’den hesabınıza giriş yapın.
 2. Transfer bilgilerinizi girin. Gönderici bilgilerinizi, para transfer kontrol numarasını girin, işleminizi seçin.
 3. Paranızı alın.

Western Union hangi saat kaça kadar açık?

Pazartesi-Cumartesi 09:00 – 21:00 saatleri arasında Türkçe hizmet verilmektedir. Pazartesi-Pazar 09:00 – 24:00 saatleri arasında İngilizce hizmet verilmektedir. Ya da [email protected] adresine e-postanızı yazın.

Western Union para iadesi nasıl alınır?

Para Transferi Kontrol Numaranızı (MTCN**), gönderici ülkeyi ve ödeme tutarını hazırlayıp paranızı almak istediğiniz yolu seçin:

 1. Temsilci. Yakınınızdaki Western Union® temsilci noktasına gitmeniz, transfer ayrıntılarını vermeniz gerekir; temsilci size paranızı ödeyecektir.
 2. İnternet bankacılığı
 3. ATM.
 4. Mobil.

Yurt dışından Ibana para gönderilir mi?

Yurtdışı transferler SWIFT ya da Western Union kanalıyla tüm şubelerimizde yapılabilir. (Western Union para transferi detayları Western Union bölümünde mevcut). Yurtdışı transfer için alıcının hesap numarası / IBAN (uluslararası banka hesap numarası) gereklidir.

SWIFT kodu ile para kaç günde gelir?

SWIFT işleminde para karşı hesaba ne zaman ulaşır? SWIFT işlemleri girişinizi saat 17.00’den önce yaparsanız transferiniz iki iş günü içinde, 17.00’den sonra yaparsanız 3 iş günü içinde karşı bankadaki hesaba ulaşır.

IBAN ile para gönderme ne kadar sürer?

2 farklı banka arası para gönderme protokolüne EFT diyoruz ve hafta içi; ilgili bankaların ortak çalışma saatleri arasında en fazla 5, miktarın büyüklüğüne göre 15 dakika içerisinde geçmesi gerekir. Aynı bankanın hesapları arasında para gönderim protokolüne ise Havale diyoruz ve anında geçmesi gerekir.

You might be interested:  Kripto Para Hangi Ülkelerin?

Yurt dışından gelen parayı nasıl alabilirim?

Yurtdışından ödeme alma

Bu sistemde dünyadaki her bankanın bir kod bulunur ve bankalar arasındaki döviz transferleri bu uluslararası kod sayesinde gerçekleştirilir. Size en yakın banka şubesine giderek yurt dışına para gönderebilir ve yurt dışından para alabilirsiniz. Bu işlem online olarak da gerçekleştirilebilmekte.

PTT Western Union nasıl para alınır?

Western Union PTT Para Alma

Wester Union PTT para alma işleminiz için kimliğiniz ve karşı taraftan size iletilen MTCN numarası ile herhangi bir PTT şubesine başvuru yapmanız gerekir. Para alma işlemi son derece kolay bir işlemdir ve para işlemi sırasında sizden herhangi bir komisyon kesilmez.

Western Union para çekme hangi bankalar?

Western Union Anlaşmalı Bankalar

 • Akbank.
 • Albaraka Türk.
 • BPN Ödeme & E-Para Hizmetleri.
 • Fibabanka.
 • QNB Finansbank.
 • Garanti BBVA.
 • PTT.
 • Şekerbank.
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector