Youtubedan Para Nasıl Çekilir?

Youtube’da oturum açtıktan sonra, sol menüde bulunan Kanal ve Durum özelliklerine giriş yapın. Bu kategorinin altında bulunan “para kazanma” yazısının yanındaki “etkinleştir” sekmesine tıklayın. Ekranda belirlenen şartları okuduktan sonra belirtilen adımları takip edin.
YouTube İş Ortağı Programı’na nasıl başvurulur?

  1. YouTube hesabınıza giriş yapın.
  2. İçerik Stüdyosu’na gidin.
  3. Soldaki menüden Kanal > Durum ve özellikler’i seçin.
  4. “Para kazanma”nın altından Etkinleştir’i tıklayın.
  5. Ekranda gösterilen adımları uygulayıp başvurunuzu tamamlayın.

YouTube nasıl ödeme yapar?

YouTube kazançlarınız için birincil ödeme yönteminde süreç, AdSense üzerinden ilerler. AdSense, AdSense yayıncılarının (para kazanan YouTube İçerik Üreticileri dahil) para kazanabileceği ve ödeme alabileceği bir Google reklam sunma programıdır.

YouTube kazandığım parayı nasıl görürüm?

Kesinleşmiş kazançlarınızı görüntüleme

  1. AdSense hesabınızda oturum açın.
  2. Sol kısımdan YouTube için AdSense’i seçin.
  3. YouTube kazançlarınıza ait geçerli bakiyeniz ile son ödeme tutarınızı görebilir ve YouTube’a özel kaynaklara erişebilirsiniz.

YouTube paraları ne zaman yatar?

AdSense ödeme döngüsü aylıktır. Ay boyunca tahmini kazançlarınız tahakkuk eder, takip eden ay başında kazançlarınız kesinleşir ve Ödeme sayfanızdaki bakiyenize eklenir. Bakiyeniz ödeme eşiğini aşarsa ve herhangi bir ödeme bekletmeniz yoksa ödemeniz ayın 21’i ile 26’sı arasında yapılır.

YouTube 1000000 izlenme kaç para veriyor?

YouTube’dan AdSense ile para kazanma potansiyeli kanaldan kanala değişir, ancak içerik oluşturucuların 1.000 izleyici tıklaması başına yaklaşık 3 ila 10 ABD Doları kazanacağı tahmin edilmektedir. Bu, günde 10.000 görüntülemeye sahip bir içerik oluşturucunun 300 ABD Doları veya daha fazla kazanabileceği anlamına gelir.

You might be interested:  Para Sayma Makinası Nasıl Çalışır?

YouTube 1000 Abone ne kadar para veriyor?

Youtube üzerinden yayınlanan bir reklamın 1000 izlenilmesi ortalama 4-20 TL arasında kazanç sağlamaktadır. Tabi içerik çok spesifik ve reklam verenlerin hedeflediği ise bu 50 hatta 100 TL’lere bile çıkabilir.

YouTube parayı nereye gönderiyor?

Kazançlarınız adres doğrulama eşiğine ulaştığında, AdSense hesabınızdaki alacaklı adresine bir PIN gönderilir. Tarafınıza ödeme yapabilmemiz için bu PIN’i AdSense hesabınıza girmeniz gerekir. PIN’iniz standart postayla gönderilir ve size ulaşması 2-3 hafta sürebilir.

YouTube’da para var mı?

YouTube’da aşağıdaki özellikleri kullanarak para kazanabilirsiniz: Reklamcılık geliri: Görüntülü, yer paylaşımlı ve video reklamlardan reklam geliri elde edersiniz. Kanal üyelikleri: Üyeleriniz, sunduğunuz özel ayrıcalıklar karşılığında her ay düzenli olarak ödeme yapar.

YouTube kazancı ne kadar?

İçerik oluşturucuların, poplerliklerine göre her bin görüntüleme başına ortalama kazançları 2 dolar ile 11 dolar arasında değişiyor.

YouTube 500 abone olunca ne oluyor?

500’ün üzerinde aboneye sahip içerik üreticiler Topluluk gönderilerine erişim sağlayabilir. Topluluk sekmesinin görüntülenmesi için 500 aboneye ulaştıktan sonra 1 haftaya kadar beklemeniz gerekebilir. Bu özelliği test etmeye devam ediyoruz. Topluluk sekmesi zaman içinde diğer kanallara da sunulabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector