Yurt Dışında Nasıl Para Çekilir?

Yurt dışından para çekmeyi gözünüzde büyütmeyin. Eğer Visa, Visa Electron, Maestro, Mastercard, Mastercard Debit kartlarından birine sahipseniz tüm ülkelerde para çekebilirsiniz. Ayrıca ATM’ lerden döviz çekmek gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Yalnızca bir hesabınızın olması ve hesabınızda para olması gerekir.

Yurt dışında para nasıl çekilir?

Banka kartınızın ayarlar seçeneğinden “Yurtdışı Nakit Seçim” sekmesinden hızlı ve kolayca yurtdışında para çekmek için kullanacağınız hesabı seçebilirsiniz. USD, EURO ve STERLİN dışında bir döviz cinsinden para çekemez miyim? Çekebilirsiniz.

Yurt dışından gelen para nereden çekilir?

Tek ihtiyacınız olan, geçerli kimlik belgenizi yanınızda bulundurmanız ve eğer alıcı iseniz MTCN kodunu bilmenizdir. Size en yakın BPN temsilci noktasına giderek Western Union ile yurtdışından adınıza gönderilen parayı BPN Western Union işbirliğiyle çekebilirsiniz.

Yurt dışından gelen parayı nasıl alabilirim?

Yurtdışından ödeme alma

Bu sistemde dünyadaki her bankanın bir kod bulunur ve bankalar arasındaki döviz transferleri bu uluslararası kod sayesinde gerçekleştirilir. Size en yakın banka şubesine giderek yurt dışına para gönderebilir ve yurt dışından para alabilirsiniz. Bu işlem online olarak da gerçekleştirilebilmekte.

You might be interested:  Sokağa Çıkma Yasağı Para Cezası Ödenmezse Ne Olur?

Yurtdışından birisi bana nasıl para gönderebilir?

UPT (Ucuz Para Transferi) ile Türk ve yabancı müşterilerin yurt dışı para havalesi hizmetinden hızlı ve uygun fiyatlarla yararlanmasına olanak sağlanmıştır. UPT işlemi ile alıcının hesabına, kartına, IBAN numarasına veya ismine TL, USD ve EURO cinsinden para transferi yapılabilmektedir.

Yurtdışında ATM’den nasıl para çekilir?

Yurtdışında Visa Electron / Maestro amblemini gördüğünüz tüm yabancı banka ATM’ lerinden Banka kartınız ile hesabınıza ulaşıp bulunduğunuz ülkenin para birimiyle para çekebilirsiniz. Visa / Mastercard amblemini gördüğünüz tüm yabancı banka ATM’ lerinden Worldcard’ınız ile nakit avans çekebilirsiniz.

Türk banka kartları yurtdışında geçerli mi?

Bankkart markalı ve üzerinde Visa / Mastercard logosu bulunan tüm kartlarınız ile yurtdışında güvenli işlem yapabilirsiniz.

Yurt dışından gelen para nasıl çekilir Ziraat Bankası?

İnternet Şube ve Ziraat Mobil’den Western Union ile gelen parayı almak için;

  1. Para Transferleri menüsünün altındaki Western Union başlığından ulaşılan Para Alma adımı seçilir.
  2. Para Alma ekranında MTCN bilgisi ve para gönderen ülke bilgileri girilir.
  3. Tutar görüntülenir ve vadesiz hesap seçilir.
  4. Onaylanarak işlem tamamlanır.

Yurt dışından gelen para nasıl çekilir PTT?

Western Union PTT Para Çekme

Para çekme işlemi için öncelikle herhangi bir PTT şubesine gitmeniz gerekir. PTT şubesinde Western Union işlemleriyle ilgilenen ayrı bir gişe bulunur. Bu gişeye sıra alarak veya direkt olarak başvurarak, yurt dışından Western Union ile adınıza bir para yattığını söylemeniz gerekir.

PTT’ye yatan para kaç gün içinde çekilmeli 2021?

MADDE 11 – (1) Hak sahiplerine ödenmek üzere bekletilen havaleler ödeme yerlerince geliş tarihinden itibaren bir ay, postrestant işaretli havalelerde geliş tarihinden itibaren iki ay süre ile alıcının başvurması için bekletilir.

You might be interested:  Nasıl Hızlı Para Kazanabilirim?

Western Union gelen parayı hangi bankadan alabilirim?

Western Union, ülkemiz de PTT Bank, Akbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Fibabanka, Şeker Bankası ve Ziraat Bankası şubelerinde hizmet vermektedir. Ayrıca bazı bankalar için şubelere gitmeye bile gerek yoktur. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılığı üzerinden de bu işlem rahatlıkla yapılmaktadır.

Yurt dışından para transferi hesaba ne zaman geçer?

Yurt dışı para transferi için bankaya mesai saatleri içerisinde talimat verildikten sonra ortalama 2 gün içerisinde işlem tamamlanıyor.

Western Union para iadesi nasıl alınır?

Para Transferi Kontrol Numaranızı (MTCN**), gönderici ülkeyi ve ödeme tutarını hazırlayıp paranızı almak istediğiniz yolu seçin:

  1. Temsilci. Yakınınızdaki Western Union® temsilci noktasına gitmeniz, transfer ayrıntılarını vermeniz gerekir; temsilci size paranızı ödeyecektir.
  2. İnternet bankacılığı
  3. ATM.
  4. Mobil.

Yurt dışından en fazla kaç para gönderilir?

Yurtdışı Para Transferinde Üst Limit Nedir? Paranın gönderilmiş olduğu ülkenin kurallarına göre gönderilebilecek en fazla tutar belirlenir. Türkiye’den yurtdışı para gönderimlerinde en fazla 7.500 USD ya da karşılığı Euro ve TL’ye kadar işlem yapılabilir.

Yurtdışından Türkiyeye para transferi kaç gün sürer?

Bankalar aracılığıyla yurtdışından Türkiye’ye yapılan para transferleri genellikle 3 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector