Ziraat Atm’Den Kartsız Para Yatırma Nasıl Yapılır?

(Ziraat Bankası ATM’den kartsız para yatırma) ATM’de bulunan Giriş tuşuna basın. Menülerde yer alan Kartsız İşlem seçeneğini işaretleyin yani seçin. Ekrandaki menüde Hesaba Para Yatırma seçeneğini seçerek işleme devam edin. Sizden para yatırmak istediğiniz hesap numarasını girmeniz istenecektir.
Ziraat Bankası ATM’lerinde para yatırma haznesinin önünde para yatırılabileceği ibaresinin yer aldığı etiket bulunmaktadır. Para yatırma etiketi görülen tüm ATM’lerden kartlı/kartsız para yatırma işlemi yapılabilir.

Kartsiz hesaba para nasil yatirilir?

 1. İlk önce ATM’deki ‘GİRİŞ’ tuşuna basılır.
 2. Kartsız İşlemler ana menüsünden ‘Hesaba Para Yatırma’ işlemi seçilir.
 3. Parayı yatıracak kişi, gelen ekrandan kendi cep telefonu numarasını¹ girer.
 4. Para yatırılacak hesabın numarası² ve ‘Şube Kodu’ girilerek ‘Evet’ seçeneği seçilir.

Atmden Ibana nasıl para yatırılır?

Para yatırılacak hesaba ait şube kodu, hesap numarası ya da IBAN numarası tuşlanır ve yatırılacak miktar girilir. Aidat, kira vb. bir açıklama girilir, daha sonra göndericinin kimlik numarası ve doğum tarihi istenir. Daha sonra parayı yatıran kişinin telefon numarası istenir, son olarak onay ekranı çıkar.

Ziraat ATM nasıl para yatırılır?

Ziraat Bankası ATM’lerinden Kartsız Para Transferi

 1. Öncelikle ATM’den “Giriş” tuşuna basılır.
 2. “Hesaba Para Yatırma” seçeneği seçilir.
 3. “Başka hesaba para yatırma” kısmı seçilir.
 4. Beliren ekrana T.C.
 5. Para transferi yapmak istenen hesap numarası şube kodu ile birlikte tuşlanır.
You might be interested:  Link Kripto Para Ne Kadar?

Ziraat nakit yükleme nedir?

‘Karta Para Yükleme”, temassız amblemi olan MasterCard logolu Bankkart’ınıza İnternet Şubemiz veya ATM’lerimiz aracılığıyla vadesiz mevduat hesabınızdan veya nakit olarak Para Yatırmalı ATM’lerimizden kart üzerindeki Elektronik Cüzdana yapılan yükleme işlemini ifade etmektedir.

IBAN numarasına nasıl para yatırılır?

IBAN numarası bilinen hesaba para göndermek için mobil şube üzerinden veyahut ATM üzerinden bu işlem kolaylıkla yapılır. Mobil şube üzerinden, para transferleri bölümüne giderek alıcının IBAN numarası, alıcının adı ve soyadı ve gönderilecek miktar girilerek işlem tamamlanır.

IBAN no ile nasil para yatirilir?

Her banka, müşterisinin para transferine konu hesabı için IBAN’ı üretmiş durumdadır ve müşterisine bildirir. 2. Parayı alacak olan kişi (ALICI) kendi hesap numarasına ait IBAN’ı parayı gönderecek olan kişiye (GÖNDERİCİ) bildirir. 3. Gönderici, alıcının IBAN’ını kendi bankasına bildirir ve para transfer emrini verir.

Hesaba para yatırırken Ibanın kaç hanesi yazılır?

Böylece toplamda IBAN numarası 26 haneden oluşur. Herhangi bir dijital işlem yapılmak istendiğinde bu 26 hane eksiksiz bir şekilde kullanılmalıdır. Yani kullanılacak 24 numara ile beraber 2 harf de değerlendirilmelidir. Böylece işlemler hatasız ve doğru bir biçimde yapılabilmektedir.

ATM’den Ibana para yatırma hemen geçer mi?

Havale/EFT ile ya da ATM’den kartsız işlemle para yatırdıktan sonra paran en kısa sürede hesabına yüklenir.

Ziraat bankasına nasıl para yatırılır?

1) ”GİRİŞ” tuşuna basınız, 2) Menüden Başkasının Hesabına Para Yatırma seçeneğini seçin. 3) TC Kimlik Numaranızı yazın. 5) Gelen onay ekranında, para yatırmak istediğiniz hesap numarası ve hesap sahibini kontrol ederek EVET tuşuna basın.

Ziraat kartıma nasıl para yüklenir?

Ziraat ATM’den Kartsız Genç Karta Para Yükleme: Kartsız bir şekilde para yüklemek adına giriş tuşuna bastıktan sonra “Para Yatırma” işlemleri menüsünden; TC kimlik no, telefon numarası ve sizden istenen diğer bilgileri girmeniz durumunda para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

You might be interested:  Banka Kartına Para Iade Ne Zaman Hesaba Geçer?

ATM’den nasıl para yüklenir?

Para yüklemek için yapmanız gerekenler şöyle:

 1. Kartınızı ATM’ye takarak kart şifrenizi girin.
 2. “TL Para Yatırma” seçeneğini seçin ve yüklemek istediğiniz tutarı yatırın.
 3. Onay ekranındaki bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra işlemi onaylayın.
 4. Dekontunuzu ve kartınızı ATM’den almayı unutmayın!

Tc’ye para yattığını nasıl öğrenebilirim Ziraat Bankası?

Bunun için telefonunuzdan yada sabit hattan 444 0 000 nolu telefonu aramanız yeterli olacaktır. TC kimlik numaranızı girerek yönlendirileceğiniz menüde önce kart işlemleri sonra bakiye bilgisi öğrenme kısmı çıkacaktır. Bu kısımda şifrenizi girerek hesap kartı bakiye sorgulaması yaptırabilirsiniz.

Kredi kartı hesabına para yatırılır mı?

Kart statüsü normal olan ve nakit avans kısıtı olmayan bireysel ve asıl kredi kartı sahipleri bankaların mobil şubelerinden ve çağrı merkezlerinden EFT ve havale işlemleri yapabilirler. Kredi kartınızda nakit limit yoksa EFT ve havale işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır.

Ziraat virman hesap nedir?

Virman, bir bankanın aynı şubesinde bir müşterisinin sahip olduğu birden fazla sayıdaki hesapların arasında yapmış olduğu para transferi işleme verilen addır. Bu tanımdan da anlaşılacağı üzere bir bireyin aynı banka şubesindeki hesapları arasındaki bir işlemin varlık göstermesi durumudur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector