Banka Hesabına Para Yattığını Nasıl Öğrenebilirim?

Kişinin telefonuna PTT matik ve PTT Bank uygulamalarından herhangi birini indirerek öğrenilmektedir. Bunun dışında telefon aracılığı ile çağrı merkezinden 444 1 788 numarasını arayarak adınıza yatmış olan parayı ve miktarı öğrenebilirsiniz. PTT Para Sorgulama Telefon Numarası
4747 Bakiye Sorgulama

  1. Bankamızda tanımlı cep telefonunuzdan BAKIYE yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ilk 10 hesabınıza ait bakiye bilgileri cep telefonunuza gelecektir.
  2. BAKIYE (Ek No) yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ise yalnızca mesajda belirtilen hesabın bakiyesi cep telefonunuza gönderilecektir.

Bankada adıma yatan parayı nasıl öğrenebilirim?

Bulunan Banka Sorgulama” isimli e-Devlet Kapısı hizmetiyle kolayca öğrenebilirsiniz. e-Devlet Kapısı Hizmetleri için www.turkiye.gov.tr adresine girdikten sonra sitedeki arama çubuğuna “Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama” yazarak bu hizmete ulaşabilirsiniz.

Ziraat TC Me para yatmış mı?

Bunun için telefonunuzdan yada sabit hattan 444 0 000 nolu telefonu aramanız yeterli olacaktır. TC kimlik numaranızı girerek yönlendirileceğiniz menüde önce kart işlemleri sonra bakiye bilgisi öğrenme kısmı çıkacaktır. Bu kısımda şifrenizi girerek hesap kartı bakiye sorgulaması yaptırabilirsiniz.

Bankada ne kadar param var nasıl öğrenebilirim?

kimlik numaraları ve şifreleri ile E-Devlet üzerinden giriş yaparak, arama kısmına, ‘Bu Yıl TMSF’ ye Devredilecek Hesaplara İlişkin Sorgulama’ yazarak sorgulama yapabilirler. Herhangi bir hesabınızda paranız varsa buradan kolaylıkla görebilirsiniz.

You might be interested:  FAQ: Atm'den Para Çekme Nasıl Yapılır?

Banka kartımda kaç TL var?

SMS Bankacılığı ile 7 gün 24 saat şubeye gitmeden bakiyenizi kontrol edebilirsiniz. Banka kayıtlarında yer alan cep telefonunuz ile BAKIYE yazıp 4747’ye kısa mesaj olarak göndererek ilk 10 hesabınıza ait bakiye detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

E devlette bankadaki para görünür mü?

‘Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama’ özelliği ile sadece hangi bankada hesabınız olduğunu görebileceğinizi ekleyelim. Kısacası hesaplarınızdaki detayları göremeyeceksiniz.

Bankada ne kadar param var e-devlet?

Adım 1: Buraya tıklayarak veya “turkiye.gov.tr” adresini tarayıcınıza girerek e-Devlet sitesine gidin ve kimlik bilgilerinizle giriş yapın. Adım 2: Diğer Kurum Portalları seçeneğine tıklayın. Adım 3: Karşınıza çıkan kurum listesinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nu seçin.

Ziraat Bankasına adıma para yattımı nasıl öğrenebilirim?

Bunun için yapmanız gereken T.C. Ziraat Bankası’nın İnternet Şubesi’ne T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmaktır. Sisteme giriş yapmanızın ardından “Hesaplarım” kısmına ya da “Hesap Bilgilerim” kısmına girerek hesaplarınıza dair detayları ve bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

4747 ücretli mi?

Ziraat Bankası kredi kartı hesap hareketlerini öğrenmek için attığım 4747 üzerinden SMS ile talepte bulumdum. Ziraat Bankası konu ile alakalı ‘1 SMS ücreti servis sağlayıcı operatör tarafından ücretlendirilir.

Bir kişinin banka hesapları nasıl öğrenebilirim?

Mirasçılık belgesi (veraset ilamı) almış olan vatandaşlara mirasçısı olunan kişinin hangi bankalarda mevduat ve katılım fonu hesabı olduğu bilgisi ‘Murise Ait Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama’ isimli e-Devlet Kapısı hizmeti üzerinden sunulmaktadır.

Hesabima yatan para var mi?

Bu sorgulama işlemlerini tc numaranız ile yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey en yakınınızdaki PTT şubesine giderek PTT gişe görevlisine adınıza para yatıp yatmadığınızı sormanız ve tc kimlik numaranızı görevli ile paylaşmanız.

You might be interested:  Paypal Hesabından Para Nasıl Çekilir?

Hesaba yatan paranın vergisi olur mu?

(26 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete) Artık ne vergi ödeme yükümlülükleri var, ne de defter tutma-beyanname verme gibi ödevleri var. Hesaplarına para girişi olan bankalar, gelen paradan otomatik yüzde 15 kesinti (stopaj) yapacak, vergilendirme de kendiliğinden sonuçlanmış olacak.

4747 SMS ücreti ne kadar?

Ziraat Bankası’nın sitesinde ücretsiz denilen 4747 SMS resimde de görüldüğü üzere Turkcell faturama mesaj başı 1 TL olarak ücretlendirilmiştir.

Ziraat Bankası hesap dökümü nasıl alınır?

Bu bilgilere erişmek için öncelikle yapmanız gereken, telefonunuzun SMS bölümüne giriş yapmaktır. Ardından mesaj bölümüne KKESKTRE yazıp boşluk bırakıp, KREDI KARTI SON ALTI HANESI (sayıyla) yazıp, 4747’ye SMS göndermektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector