Bozuk Para Sayma Makinesi Nasıl Çalışır?

Bozuk para sayma makinesi demir paraların çap denilen büyüklüğüne göre ve ağırlığına göre ayrılması vasıtasıyla çalışır. Bu sayede birçok miktarda para kısa sürede sayılabilir. Bozuk Para Sayma Makinesi Nerede Kullanılır?
Makinenin tek bir adet para saydığını kabul edersek, para öce sayım sensörlerinden geçmektedir. Sayım sensörleri, kızıl ötesi dedektörler yardımı ile paranın bütünlüğünü yani yarım, kesik vs olup olmadığını kontrol eder. Ardından aynı sensörler paranın kağıt kalınlığını kontrol eder.

Bozuk para sayma makinesi nasil kullanilir?

Bozuk para sayma makinesi para birimine göre farklı haznelere sahiptir ( 50KR, 25KR, 10KR ve 1TL ). Sayılması istenen bozuk paralar değerin gösterildiği haznelere yerleştirilerek sayma tuşuna basılır ve sayma işlemi başlatılır.

Para sayma makinesi UV hatası nedir?

Sayma işlemi devam eder makine sahte para bulduğunda durur. Cihaz üçlü bip sesi çıkartır ayrıca ekranda “A” gösterir ve UV göstergesi şüpheli bir para karşılığında kullanıcıyı uyarmak için yanıp söner.

Bozuk para sayma makinesi nerede kullanılır?

Para sayma makinesi bankalar, döviz büroları ve küçük işletmelerin yanı sıra ticari kurum ya da kuruluşlar tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır.

Para sayma makinesi yanlış sayar mı?

Bu da teknolojinin sağladığı yararlardan bir diğeridir. Döviz bürolarında para akışı yoğun olduğu için para sayma makinesiyle bu yoğunluk azaltılmaktadır. Bu sayede yanlış sayım yapma olasılığı da ortadan kalkmış olmaktadır, ayrıca sahte para girişi de önlenmiş olur.

You might be interested:  Kripto Para Nedir Nasıl Üretilir?

Para kontrol cihazı nasıl çalışır?

Para kontrol cihazı, kağıt paraların belli başlı özelliklerini inceleyerek sahte olup olmadığını kontrol etmenizi sağlar. Prensip olarak ışık teknolojisi kullanır. Mor ışık teknolojisi sayesinde para üzerinde hologram ve renk kontrolü yapar. Böylece paranın sahte olup olmadığını tespit edebilirsiniz.

Para sayma makinası sahte parayı nasıl ayırt eder?

Para sayma makineleri yüzde yüz oranında sahte para yakalama özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde de sıkça tercih edilmektedir. Eğer bir paranın sahte olduğu şüphesini taşıyorsanız tek yapmanız gereken bu parayı para sayma makinesinden geçirmek olacaktır.

Bozuk para sayma makinesi nedir?

Para Sayma makinesi, banknot matbaası para notlarını veya darphane baskısı bozuk paraları saymak için yüksek teknoloji kullanan bir makinedir. Banknot Sayma Makineleri, haznesine konan banknotların toplam sayımını yada istenilen adet de destelemesini gerçekleştirir.

Para sayma makinesi saniyede ne kadar sayar?

Para Sayma Makineleri ideal olarak 1.000,- adet/dakika sayım hızına sahiptir. Kontrol sistemlerini kapattıkça hızı artar ama ne kadar güvenli tartışma konusu, yani ideal para sayım hızı 1.000,-adet/dakikadır.

Para sayma makinesi ne kadar?

%8 indirimle Premium Plus Gold Mıx Para Sayma Makinesi 2.279 TL’ye, %28 indirimle I-Hunter 2600 2 Katlı Karışık Para Sayma Makinesi 4.990 TL’ye, %12 indirimle Semtom ST-1400 Tek Katlı Tam Otomatik Karışık Para Sayma Makinesi 9.500 TL’ye, %20 indirimle Mapi MP22 Para Sayma Makinesi 9.999 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Hangi para sayma makinesi?

En İyi 10 Para Sayma Makinesi Tavsiyesi

  1. Mühlen Vision Para Sayma Makinesi. GittiGidiyor.
  2. HunterTec CDM 2400. GittiGidiyor.
  3. 3. Bill Counter Silver. GittiGidiyor.
  4. HTM Mini Mix Karışık Para Sayma Makinesi. GittiGidiyor.
  5. Mühlen Master. GittiGidiyor.
  6. Double Power 2258. GittiGidiyor.
  7. 7. Sarff 420B. GittiGidiyor.
  8. 8. Mühlen Münzen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector