Bursluluktan Ne Kadar Para Alıyor?

Bursluluk sınavı (İOKBS 2021) sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın uygulamış olduğu sınav doğrultusunda bursluluk sınavını kazananlar, ne kadar para alacaklarını merak ediyorlar. Geçtiğimiz sene 310 TL olan burs ücreti 2021 yılının ilk 6 ayında zamlı olarak ödenecek.
PYBS bursu zam gelmemiş haliyle 1 ayda bir yatırılmak koşuluyla 468,54 TL’dir. Yeni eğitim öğretim döneminde burslara zam gelmesi beklendiğinden bu rakamda değişim olacağını bilmenizi isteriz. Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri her ay ödenir. Genelde ödemeler yaklaşık 10-15 gün gecikmeyle ödenir.

Bursluluk kaç TL 2021?

2021-2022 bursluluk parası hangi tarihte ödenecek? Sorularının cevapları araştırılan konular arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bursluluk parası ile ilgili yaptığı açıklama yaptı. Geçtiğimi dönem 290 lira olarak ödenen bursluluk parasının bu yıl 357 lira olarak ödeneceğini duyurdu.

2022 Bursluluk parası ne kadar lise?

Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle bursluluk sınavını kazanan öğrencilere aylık olarak yapılan ödeme 2021-2022 eğitim öğretim yılında zamlanarak 470 TL’ye çıktı.

Bursluluk sınavı ne kadar para veriyor?

PYBS bursları geçtiğimiz yıl 457 lira olarak hesaplara yatırılmaktaydı. Bu yıl da zamlı olarak yatırılacak olan PYBS burslarının 600 TL civarında olması bekleniyor.

Lise öğrencilerine burs ne kadar?

Milli Eğitim Bakanlığı, 2022 yılında düzenlenecek İOKBS tarihlerini duyurdu. Ortaokul ve lise kademelerinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim masraflarını karşılaması bursluluk sınavı düzenleyecek. Sınavda başarılı olan adaylara her ay 460 TL’ye varan burs ödemesi yapılacak.

You might be interested:  Ptt Den Bana Para Yattığını Nasıl Öğrenebilirim?

Bursluluk parası nasıl alınır 2021?

İOKBS BURS KARTI NASIL NEREDEN ALINIR? 2021 İOKBS bursu kazanan öğrencilerin paraları Vakıfbank’a yatırılacaktır. Kart Şifresi Vakıfbank tarafından sağlanacak. Bu bursluluk kartları öğrencilere okul müdürlüğü tarafından mavi bir zarf içerisinde verilecek.

Bursluluk sınavı parası ne zaman verilecek 2021?

BUNDAN BÖYLE HER AYIN 25 İNDE 468,54 TL ÖDEME GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZE DUYURULUR. PYBS bursları bundan böyle her ayın 25 inde ayda 1(bir) olmak üzere yatırılacaktır.

Bursluluk ne zaman 2022?

4 Eylül 2022 Pazar günü gerçekleşecek İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başvuruları 21 Nisan – 13 Mayıs arasında kabul edilecek.

2022 Ocak ayı bursu ne zaman yatacak?

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 6 Ocak 2022 tarihi itibarıyla burs ve kredi ödemelerinin öğrencilerin hesaplarına yatmaya başladığını bildirdi. Bakan Kasapoğlu, 6 – 10 Ocak tarihleri arasında TC kimlik numarasının son numarasına göre ödemelerin yapılacağını ifade etti.

Bursluluk sınavını kazananlar ne yapacak?

Sınavı kazanan öğrenciler için burs ödemeleri kimlik fotokopileri alınarak elden teslim edilecek olan TC kimlik numaralarına tanımlı PTT Kartları ile yapılacaktır. Burs ödemeleri sadece hak sahibine yapılacak, hak sahibini temsil eden veli, vasi, kayyım ve vekiline ödeme yapılmayacaktır.

Bursluluk parasına zam geldi mi?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKSB) bursuna 2022 yılında zam geldi. Geçtiğimiz yıl 452 lira olarak ödenen burs miktarı bu yıl arttı. Öğrenciler yeni yıll birlikte burslarını zamlı olarak alacak.

Lise bursu ne zaman kesilir?

MADDE 28 – (1) (Değişik: 10/9/2012-2012/3697 K.) Son sınıf öğrencilerinden, okulu bitirenlerin ve ortaöğretim kurumlarının son sınıfında beklemeli duruma düşenlerin bursları, ders yılının sona erdiği tarihi takip eden aybaşında kesilir.

You might be interested:  Paribuya Hangi Bankalardan Para Yatırılır?

Burslar ne kadar oldu?

Lisans programında aylık 750 liralık bursu 1250 liraya çıkarıyoruz. Yüksek lisans öğrencileri 3 bin lira ile 4 bin 250, doktora öğrencilere 5 bin 500-7 bin 500, doktora sonrasındaki öğrenciler 7 bin 500 ile 10 bin liraya kadar aylık burs alabilecektir.’

Ptt’den burs kartı nasıl alınır?

11-2020-2021 eğitim-öğretim yılında bursluluğa yeni hak kazanan öğrenciler burslarını Ptt işyerlerinden aldıkları Ön Yüklemeli kartlar ile alacaklardır. Ön Yüklemeli Pttkartlar il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderilmeyecek olup sadece PTT İşyerlerine başvuru yapan öğrencilere teslim edilecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector