FAQ: Cezaevine Nasil Para Gönderilir?

Cezaevine para nasıl yatırılır 2021?

PTT şubesinden veya bankanızın internet şubesinden cezaevinde bulunan yakınlarınıza para yatırabilirsiniz. Cezaevlerine internetten para yatırmak için, mahkum ve cezaevi bilgilerini öğrenmeniz gerekmektedir. Tüm cezaevlerine internet bankacılığından EFT veya havale ile para gönderebilirsiniz.

Silivri Cezaevine para nasıl gönderilir?

Atm aracılığı ile para transferi yapılmamaktadır. Sadece internet bankacılığı ve vakıfbank gişelerinden işlem yapılacaktır. Ptt aracılığı ile yapılan para transferleri hesaba geçecektir.

Cezaevi en fazla ne kadar para yatırılır?

Cezaevleri haftalık harcama limitini belirler. Kimine göre haftalık 200 liradır kimine göre 300 lira. Cezaevinin PTT para emanet hesabı öğrenilerek PTT vasıtasıyla şehir dışından da para yatırılabilir.

Metris Cezaevi’ne nasıl para yatırılır?

Soru: Dışarıdan tutuklu veya hükümlüye nasıl para yatırabilirim? Cevap: PTT aracılığı ile İstanbul Yıldırım postahanesi Beşyüzevler/Gaziosmanpaşa adresine gönderilmek üzere mahkum havalesi olduğu, kurum adresi ve tutuklu veya hükümlünün isim soyisim ve baba adı belirtilerek para yatırılabilir.

Maltepe cezaevine nasıl para yatırılır?

MALTEPE 1 NOLU L TİPİ CEZA İNFAZ KURUMU

  1. Giriş tuşuna basılır.
  2. Açılan menüden nakit para yatırma seçilir.
  3. Seçeneklerden ön ödemeli karta para yatırma seçilir.
  4. Ekrandan para yatıran kişi kendi T.C kimlik numarasını girmelidir.
You might be interested:  Sık sorulan: Adsense Hesabından Nasıl Para Çekilir?

Hükümlü numarası nasıl öğrenilir?

Birinci derece yakını iseniz, e-devlet uygulaması üzerinden tutuklu/ hükümlünün T.C. kimlik numarasına ulaşabilirsiniz. Birinci derece yakını değilseniz, herhangi bir birinci derece yakını ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Silivri cezaevinde kimler yatıyor?

Kapalı ve ağır olarak tanımlanan L tipi cezaevlerinde terör örgütü üyeleri, terör suçluları, cinayet suçluları, cinsel taciz suçu işleyenler, bebek, çocuk tacizcileri gibi ağır suçlar işleyen suçlular bu ceza kurumlarında yatarlar.

Silivri 5 Nolu Cezaevi müdürü kimdir?

Silivri 5 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İrfan Güneş’e Cipder Genel Başkan Yrd.Zafer Baysal ve Cipder Kurum Temsilcisi Ahmet Aslan hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Cezaevinde para verilir mi?

Banka ve posta aracılığıyla gelen veya ziyaretçiler tarafından hükümlü ve tutukluların nam ve hesabına yatırılan paralar, idarece görevlendirilecek bir personel tarafından alınarak kayıt edilir. Kapalı kurumlarda hükümlü ve tutuklular hiçbir şekilde yanlarında nakit para bulunduramaz.

Cezaevinde televizyon var mı?

Madde 67- (1) Hükümlü, ceza infaz kurumlarında merkezî yayın sistemi bulunduğu takdirde bu sisteme bağlı olarak radyo ve televizyon yayınlarını izleme hakkına sahiptir.

Açık Cezaevinde cep telefonu serbest mi?

Açık cezaevlerinde duvara sabitlenmiş bir cep telefonu kiralayabilirsiniz, bu nedenle yalnızca hücrenizde kullanılabilir. Ayrıca, mahkûmlar için mevcut olan telefonları da kullanabilirsiniz. Kapalı cezaevlerinde ve tutukevlerinde sadece özel bir izin almışsanız telefon görüşmesi yapabilirsiniz.

Metris t1 de kimler yatar?

Hükümlü ve tutuklular; eşi, anne, babası, büyükanne ve büyükbabası, çocuğu, torunu, kardeşi, gelini, damadı, kayınbiraderi, baldızı, yengesi, eniştesi, görümcesi, kayınvalidesi, kayınpederi, kayınvalidesinin annesi ve babası, kayınpederinin anne ve babası, eşinin başkasından olma çocuğu, büyükanne ve büyük babasının

Metris Cezaevi t1 ne demek?

Metris Cezaevi (resmî adıyla Metris 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu), İstanbul’un Esenler semtinde, Oruçreis Mahallesi’nde bulunan cezaevi. 12 Eylül Darbesi’nden sonra birçok siyasi suçlu bu cezaevinde tutuklu kalmıştır.

You might be interested:  FAQ: Axess Chip Para Hangi Marketlerde Kullanılır?

F tipi cezaevi hangi suçları kapsar?

F tipi cezaevinde kalan kişiler terör, topluma karşı ağır bir suç işlemiş olan kişiler veya devlete karşı suç işlemiş kişilerin yattığı bir cezaevidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *