FAQ: Taksi Durağı Nasıl Para Kazanır?

Taksi durağı sahibi ne kadar kazanır?

Bazı durakların 100 ile 200 arasında taksisi var. Haftalık 60-100 lira arasında ücret veriyorlar. Öyle durak sahibi var ki, ayda 50-60 bin liradan daha fazla kazanıyor. Bunlar baron olmuşlar taksi şoförlerinin başına.

Taksi durağı açmak için ne yapmak lazım?

a) Durak açma Talebinde bulunanlara ait ehliyet, nüfus cüzdanı sureti, İkametgah İlmuhabiri, araç ruhsatının fotokopisi. b) Durak açılacak yere ait adres, tapu, çap ve kira sözleşmesi. MADDE 7. UKOME tarafından uygun görülen yerlere taksi durağı Açma -Çalıştırma ruhsatı verilir. Duraklara numara verilecektir.

Taksiler ne kadar kazanıyor?

Bir ticari taksi yevmiye usulü çalıştığında ayda yaklaşık 15 bin lira gelir elde ediyor. Bunun 8-9 bin lirası kiraya gittiğinde geriye 6 bin lira kalıyor. 25 bin lira yapılan masrafı ise 12 aya böldüğümüzde 2 bin lira ortaya çıkıyor.

Taksi plakası ne kadar kazandırıyor?

Ancak İstanbul için ortalama bir Taksi Plakası kazancı çıkartmak gerekirse hafta içi 24 saatte 500TL getirisi olan Taksi Plakası 500TL X 30 Gün 15.000TL Yapar yani ortalama aylık kazancınız 15.000TL gibi bir rakama denk gelir. Taksimetre Zamları ile beraber bu kazanç katlanarak yükselmektedir.

Taksi plakası almak karlı mı?

Bir yatırım aracı olarak görülen taksi plakaları satarken yatırımcısına iyi para kazandırıyor çünkü değeri sürekli artıyor. Ayrıca kiralayarak da para kazanmak mümkün… İstanbul’da bir taksi plakasının ortalama fiyatı 1 milyon 410 bin TL civarında ancak kayıtlı olduğu yere göre 2 milyon TL’ye kadar çıkabilmekte.

You might be interested:  Sık sorulan: Yapı Kredi Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Ticari taksi ruhsatı nasıl alınır?

Taksi sahibinden istenecek evraklar;

  1. Taksi Yönetim Merkezine üyelik belgesi (sözleşmesi) ve cihaz periyodik muayene belgesi.
  2. Motorlu Araç Trafik ve Araç Tescil Belgelerinin fotokopileri.
  3. İlgili oda faaliyet belgesi, (aslı),
  4. Başvuru tarihi itibariyle son 6 (altı) ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (tüm hissedarların),

Taksimetre nerede açılır?

Peki taksimetre ne zaman açılır? Tabi ki taksimetre sizi aldığımız yerde açılır. Hiçbir zaman duraktan taksimetre açık olarak adresinize taksi gelmez.

Taksi durağı nereye şikayet edilir?

Oda’nın 444 15 23 numaralı hattı aranabileceği gibi İBB Beyaz Masa’nın 153 numaralı hattı da aranarak şikayette bulunabilir. TAKSİ ŞİKAYETİ NEREDEN VE NASIL YAPILIR?

Istanbulda ticari taksi ne kadar kazanır?

Şoförlerin günde ortalama 100 lira da ceplerine kalıyor. Bir taksici ayda ortalama 2 bin -2 bin 500 lira gelir elde ediyor. Bu rakamlara göre günde ise ortalama 15 milyon lira, ayda ise 440- 450 milyon lira nakit para dönüyor taksi sektöründe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *