Gürcistana Para Nasıl Gönderilir?

Western Union için hangi bilgiler lazım?

Paranızı almak için lütfen aşağıda yer alanları yanınızda bulundurun: Göndericinin tam adı (yani birinci, ikinci adı ve soyadı). Paranın gönderilmiş olduğu ülke. Takip numarası ( MTCN – Para Transferi Kontrol Numarası)

UPT para transferi nasıl yapılır?

UPT Hizmet Noktalarından nasıl para gönderebilirim? – Size en yakın UPT Hizmet Noktasına, geçerli kimlik belgeniz ile giderek Para Gönderme Formunu doldurunuz. – Gönderim tutarını ve ücretini gişe görevlisine veriniz. – UPT işleminize ait referans numarasını alıcınıza iletiniz.

Ziraat Western Union ne kadar kesiyor?

Tarafınızca imzalanan Para Alma Formunun bir suretini size verecektir. Western Union Para Alma işlemleri için herhangi bir ücret ödenmemektedir.

Para nasıl aktarılır?

Havale, aynı banka içerisindeki bir hesaptan yine aynı bankadaki farklı bir hesaba paranın transfer edilme işlemidir. Havaleyi para transfer edilecek kişinin IBAN veya hesap numarasıyla internet bankacılığı, ATM, şube veya telefon bankacılığı üzerinden yapmak mümkündür.

Western Union online para gönderme nasıl yapılır?

İnternet bankacılığı aracılığıyla nasıl para gönderilir?

 1. Giriş yapın. İlgili Western Union ® temsilcisindeki aktif internet bankacılığı hesabınızda oturum açın.
 2. 2. Transfer bilgilerini doldurun. Alıcınızın adını, alıcı ülkeyi ve tutarı girip transfer ödemesini yapın.
 3. Gönderin.
You might be interested:  Okuyucular soruyor: Kimlik Için Para Nereye Yatırılır?

Western Union para gönderme hangi bankalar?

Western Union, ülkemiz de PTT Bank, Akbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Fibabanka, Şeker Bankası ve Ziraat Bankası şubelerinde hizmet vermektedir. Ayrıca bazı bankalar için şubelere gitmeye bile gerek yoktur. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılığı üzerinden de bu işlem rahatlıkla yapılmaktadır.

UPT para transferi hangi bankalarda var?

Dünya genelindeki anlaşmalı UPT Hizmet Noktalarından Türkiye’deki tüm PTT şubelerine, Aktif Bank Şubelerine ve MoneyPost Ofislere isme para transferi hizmeti alabilirsiniz.

UPT sistemi hangi bankalarda var?

Dünya genelindeki anlaşmalı UPT Hizmet Noktalarından Türkiye’deki tüm PTT şubelerine, Aktif Bank Şubelerine, UPT Temsilcilerine ve UPT Şubelerine isme para transferi hizmeti alabilirsiniz.

UPT ile para kaç günde gelir?

Yurt içi hesaba, IBAN’a, karta gönderimler; iş günlerinde 16:30’a kadar aynı gün, sonrasında ve tatil günlerinde takip eden ilk iş günü, yurt dışı hesaba, IBAN’a gönderimler; iş günlerinde 16:30’a kadar takip eden ilk iş günü, sonrasında ve tatil günlerinde takip eden ikinci iş günü, isme gönderimler ise aynı gün mesai

Yurt dışından en fazla kaç para gönderilir?

Birlikte seyahat edenlerden her bir kişi için 10.000 avroya kadar nakit para bulundurma hakkı vardır. Ancak; 10.000 avroyu geçmeyecek kadar paranın her bir kişinin kendi üzerinde ya da kendi kişisel eşyası arasında bulunması gerekir. Aksi halde para kimin üzerinde bulunursa o kişiye ait kabul edilmektedir.

Western Union dan gelen para nasıl çekilir?

Para Transferi Kontrol Numaranızı (MTCN**), gönderici ülkeyi ve ödeme tutarını hazırlayıp paranızı almak istediğiniz yolu seçin:

 1. Temsilci. Yakınınızdaki Western Union ® temsilci noktasına gitmeniz, transfer ayrıntılarını vermeniz gerekir; temsilci size paranızı ödeyecektir.
 2. İnternet bankacılığı
 3. ATM.
 4. Mobil.
You might be interested:  Okuyucular soruyor: Çocuğum Para Yuttu Ne Yapmalıyım?

Western Union para çekme süresi kaç gün?

İADE – İşlem tarihinden itibaren 45 gün içerisinde alıcıya ödeme yapılmamışsa, göndericinin yazılı talebi karşılığında para transferinin sadece anapara miktarı (ödemenin yapıldığı zaman geçerli olan ve burada belirtilen geçerli döviz kuru üzerinden) göndericiye iade edilebilir.

IBAN numarası ile para gönderme nasıl?

1. Her banka, müşterisinin para transferine konu hesabı için IBAN ‘ı üretmiş durumdadır ve müşterisine bildirir. 2. Parayı alacak olan kişi (ALICI) kendi hesap numarasına ait IBAN ‘ı parayı gönderecek olan kişiye (GÖNDERİCİ) bildirir. 3. Gönderici, alıcının IBAN ‘ını kendi bankasına bildirir ve para transfer emrini verir.

Atm’den IBAN numarasına para nasıl yatırılır?

Girişe tıklanır, para yatırma menüsü seçilir. Havale tuşuna tıklanır; hesap numarası ya da IBAN ile para yatırma seçeneklerinden biri seçilir. Para yatırılacak hesaba ait şube kodu, hesap numarası ya da IBAN numarası tuşlanır ve yatırılacak miktar girilir.

MoneyGram para nasıl gönderilir?

Banka hesabına para gönderimi

 1. Acente bulun. Size en yakın MoneyGram acentesini bulun.
 2. Acenteye gitmeye hazırlanın. Aşağıdaki bilgiler yanınızda olsun: Kimliğiniz.
 3. Transferinizi tamamlayın. Mümkünse bir gönderi formu doldurun.
 4. Alıcınızı haberdar edin. Fişinizi saklayın ve 8 rakamlı referans numarasını alıcınızla paylaşın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *