Hatalı Basım Para Nasıl Anlaşılır?

Hatalı Basım Para Bulmak İçin Öneriler Hatalı olarak basılmış bir para bulmak istiyorsanız, elinize geçen her parayı tek tek kontrol etmelisiniz. Bunlar madeni ve kâğıt paralar olabilir. Para alırken ve verirken mutlaka bunları kontrol edin. Sık sık Atm’ye para yatırıp, para çekin.

Paranın hatalı basım olduğunu nasıl anlarız?

Paralar sahte olduğu zaman renk vermez. Gerçek parayı beyaz bir kağıda sürttüğünüzde rengi çıkar. Bu parada da aynı yöntemi uyguladım ve renk verdi.

Hatalı basım para değerli mi?

SON zamanlarda medyada sıklıkla yer bulan hatalı basılan paralara yüksek fiyat istenmesine, Gaziantep’te para müzesi sahibi olan koleksiyoner Esat Kaplan itiraz etti. Kaplan, paraların hatalı basılmadığını, zamanla silinme yaşadığını ve bu tür paraların herhangi bir değerinin olmadığını söyledi.

Hatalı basım para nedir?

Bu paraların değerli olduğuna inanan vatandaşlar banknotları satışa çıkarmaktan geri durmuyor. Bu anlamda paranın ön yüz sağ üst köşesinde yazması gerekenden bir adet az sıfır yazdığını gören vatandaşlar bu yanlış basım paraları internet üzerinden koleksiyonerler amacıyla satışa sunuyor.

Hatali Basim 100 TL ne kadar?

Paranın sahte olabileceğini düşünen Koca, bankaya giderek paranın sahte olmadığını, hatalı basım olduğunu öğrendi. İnternetten araştırma yaparak bu tür hatalı basım paraların değerli olduğunu öğrendiğini söyleyen Hüseyin Koca, 100 TL’lik hatalı basım banknotu 100 bin TL’den satışa çıkardığını belirtti.

You might be interested:  Kripto Para Spot Ne Demek?

Hatalı basım 200 TL ne kadar eder?

250 BİN LİRADAN SATIŞA ÇIKARDI

Demirci, hatalı basım olduğunu öne sürdüğü sağ üst köşesinde ‘200’ yerine ‘2’ yazan 200 TL’lik banknotu, koleksiyon değeri taşıdığını düşünerek 250 bin liradan satışa çıkardı.

Hatalı para kaç TL?

Antalya’da, bankanın basım hatasından kaynaklı eksiği bulunan 50 TL’lik banknotun değeri, duyanları şaşırtıyor. Paranın sahibi Mustafa Şahin, hatalı basım 50 TL’ye 75 bin TL’lik teklif gelmesine rağmen satmadığını söyledi.

Hatalı basım 5 TL ne kadar eder?

Koleksiyonculardan bana ulaşmalarını istiyorum. Bendeki hatalı basımı yapılan 5 liranın piyasa değeri 70-80 bin diyorlar.

Hatalı basım 50 tl kaç TL?

Rize’de bir fast-food zincirinde çalışan İslam Sancaktutan, müşterinin verdiği 50 liralık banknotta sıfır olmadığını fark etti. Sancaktutan, hatalı basım banknota 75 bin lira değer biçerek satışa çıkardı.

Yarısı yanan para değişir mi?

Yüzeyinin yarısından fazlası eksik olan banknotlar ise değiştirilmez. Eskimiş, yıpranmış veya kısmen fiziki parça kaybına uğramış banknotların, doğrudan Merkez Bankası Şubeleri, Ziraat Bankası veya diğer banka ve özel finans kurumlarının şubeleri aracılığıyla değiştirilmesi mümkündür.

50 TL Ne zaman çıktı?

50 Türk Lirası (I.Tertip)

Emisyon Grubu : E-9
Tedavüle Çıkış Tarihi : 1 Ocak 2009
Taşıdığı İmzalar : Durmuş Yılmaz (Başkan) Doç.Dr. Mehmet Yörükoğlu (Başkan Yardımcısı)
Boyutları : 68 x 148 mm
Ön Yüz : Atatürk Portresi

Radar para ne demek?

Banknot üzerindeki bu rakamlar sağdan sola ve soldan sağa aynı şekilde okunuyorsa, bu paranın seri numarası radardır. Örneğin A43 944934 veya G10 899801 gibi hem seri numarası hem de sıra numarası üzerinden bakıldığında tam radar oluşmuştur (tam radar veya 8’li radar).

Radar para nasıl satılır?

Elinizdeki paradaki seri numaranın hepsi değilde serideki 8 rakam aynıysa, mesela 033333333 veya 555555550 şeklindeyse. Bunlarda alıcısına göre satabilirsiniz. Şu an sayı saymada 10 rakamdan oluşan “Onluk Sistem” kullanılıyor.

You might be interested:  Youtube'Da Ne Kadar Para Kazanılıyor?

Hatalı basım 10 tl ne kadar?

Ancak aslında 10 TL sandığınız para daha büyük bir değerde olabilir. Cebinde hatalı basım para bulan vatandaşlar bu paraları değerinin binlerce katına satışa çıkarıyor. 20 bin liradan 200 bin liraya kadar değişen aralıklarla fiyat biçiliyor.

Hatalı basım 20 tl ne kadar?

Hatalı basım banknot olarak ifade edilen bu paralara internet ilan sitelerinde 20 bin TL’den 200 bin TL’ye kadar fiyat biçiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector