Hızlı Cevap: Hgs Ye Para Nasıl Yüklenir?

Ziraat HGS nasıl yüklenir?

Ziraat Bankası Kredi Kartınıza, Kredili Mevduat Hesabınıza ya da Vadesiz Mevduat Hesabınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile belirli bir limitin altına düştüğünde HGS etiket bakiyenize otomatik olarak yükleme gerçekleştirilecektir.

Yapı Kredi HGS nasıl alınır?

SMS Aracılığıyla HGS Başvurusu HGS yazıp T.C. Kimlik Numaranızı 4454’e SMS ile göndererek HGS başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapı Kredi ‘den HGS ‘nizi alabilmek için Yapı Kredi hesabınız ya da kredi kartınız olması yeterlidir. Başvuru sırasında gerekli olan bilgiler için ruhsatınızı yanınızda bulundurmanızı unutmayın.

HGS ihlal ödemesi nasıl yapılır?

Borç kaydına ilişkin ödemeler T.C. Ziraat Bankası A.Ş. veya QNB Finansbank A.Ş. şubeleri ile bu bankaların internet bankacılığı sistemlerinden, igs.otoyolas.com.tr internet adresinden ihlalli geçiş sorgusu sonrasında “ ödeme yap” seçeneği ile ya da OTOYOL A.Ş. Mobil Uygulaması telefona indirilerek yapılabilir.

HGS Online alınır mı?

Hızlı Geçiş Sistemi sayesinde otoyol ve köprülerden rahat ve hızlı geçiş yapabilirsiniz. HGS etiketinizi Akbank İnternet ‘ten veya dilediğiniz Akbank Şubesi’nden alabilirsiniz. Şubemize başvurarak, etiketinizi hemen teslim alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Internetten HGS ödemesi nasıl yapılır?

Veya HGS alınan bankanın internet şubesine giriş yaparak HGS ödeme ya da yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer yol olarak ise HGS alınan bankanın mobil uygulaması üzerinden HGS ödeme ya da yükleme işlemi yapılabilir. Bu işlemler için bankadaki nakit para hesabı ya da kredi kartı bilgileri kullanılabilir.

You might be interested:  Soru: Garanti Cepbank Para Gönderme Nasıl Yapılır?

HGS nasıl alınır 2021?

HGS ‘yi Nereden Alabiliriz?

  1. PTT Şubeleri: En yakın PTT şubesine giderek, kimlik ve ruhsat bilgileriniz ile HGS etiketi alabilirsiniz.
  2. Bankalar: Çalıştığınız bankanız üzerinden de HGS çıkartabilirsiniz. Her bankadan HGS temin edilememektedir. Devletin anlaşmalı olduğunu bankalardan işlem yapmanız gerekmektedir.

HGS yi hangi banka ücretsiz veriyor?

HGS ‘ yi hangi banka ücretsiz veriyor diye merak ediyorsanız şimdilik sadece Garanti ve İş bankasının bunu sağladığınız söyleyebiliriz. Garanti bankasından ücretsiz HGS almak için hesabınız olması yeterlidir. İnternet bankacılığı konusunda gelişmiş banka olan Garanti internet üzerinden de başvuru imkânı sunmaktadır.

HGS plakadan tanır mi?

HGS ‘de okuma tepeden oluyor ve plakayı okuyor. Vatandaşların yüzde 40’ı HGS etiketi olmadan geçiş yapmış bu yüzden plakaya bakılıyor. Etiketten araca ait bilgiler var. O bilgiler ve plaka ile doğrulanıyor.

PTT HGS ücreti ne kadar 2021?

Peki, HGS ürünü ücreti 2021 ne kadar? PTT ‘nin internet sitesinde şu bilgi yer alıyor: PTT işyerleri tarafından satılan HGS ürünlerinden yapışkan tipi etiket bedeli 12,5 TL, kart tipi etiket bedeli ise 25 TL’dir. Müşterilerin satış esnasında etiket bedeline ek olarak bakiye de yüklemeleri gerekmektedir.

HGS 15 gün içinde ödenmezse ne olur 2021?

HGS Kaçak Geçiş İndirimi Ceza tebliğ edilmeden veya tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde ödeme yapılması durumunda, geçiş ücreti hariç 4 kat idari para cezası üzerinden diğer trafik cezalarında olduğu gibi %25 indirim uygulanıyor.

HGS kaçak geçiş cezası nereye ödenir?

Ceza ödeme işlemini kimliğiniz ve banka kartınızı yanınızda bulundurmak koşuluyla rahatlıkla yapabilirsiniz. Aynı zamanda HGS cezası nereye ödenir için PTT merkez ve şubelerinden ve de online PTT sitesinden de ceza ödeme işlemini yapabilirsiniz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ininal Kartı Da Ne Kadar Para Var?

Araç satılınca HGS ne olacak?

Sattığınız araç üzerindeki HGS kartındaki bakiyeyi yeni bir karta aktarabilirsiniz. Aktarmak istediğiniz aracın plakasını da görevliye verip aynı formda transfer işlemi olduğunu bildirdiğiniz takdirde bir hafta içinde transfer gerçekleşecektir.

HGS plaka değişikliği nasıl yapılır?

Çünkü araç satış işlemleri sırasında HGS (Etiket) plaka değişikliği yapılmamaktadır. HGS Kart’larda ise durum farklıdır. Kredi kartı şeklindeki bu HGS Kart ile PTT Şubelerine giderek eski plakayı iptal edip, yeni aldığınız araç plakasına işletmeniz mümkündür.

HGS devri nasıl yapılır?

Araç sahibi eğer HGS devir işlemi için etiketi iptal ettirmek istiyorsa bunu banka aracılığıyla gerçekleştirebilir. Bazı bankalarda aracı satışa sunmak yerine değiştirmeyi düşünen sürücüler eski HGS etiketlerini götürerek yenisi ile değiştirebilir ve içindeki bakiyeyi yeni HGS etiketine aktarabilmeleri söz konusudur.

HGS almak için ne yapmak lazım?

HGS ÜRÜNÜ ALMAK İÇİN İSTENEN EVRAKLAR NELERDİR? Bireysel başvurularda kimlik, ruhsat veya ruhsat fotokosiyle PTT merkez ve işyerlerine başvuru yapılabilir. Kurum üzerine alınacak ürün veya ürünler için Temsil Belgesi, araç ruhsatları veya ruhsat fotokopileri ile başvuru yapılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *