Hızlı Cevap: Yurtdışına Nasıl Para Yollanır?

Yurt dışına para göndermek için ne gerekli?

Güvenli Bir Şekilde Yurtdışına Para Gönderiniz!

 • Gönderenin adı ve soyadı;
 • Gönderenin adresi ve telefon numarası;
 • Alıcının adı ve soyadı;
 • Alıcının adresi;
 • Alıcının hesap numarası / IBAN numarası;
 • Alıcı bankanın unvanı, şifresi (Fedwire, BLZ, sıralama şifresi vs.)
 • Transfer amacı;

Türkiye’den yurtdışına nasıl para gönderebilirim?

Türkiye ‘ den yurt dışına para transferi veya yurt dışından Türkiye ‘ye para gönderme yöntemleri arasında en çok bilinen yöntem olarak bankalar arası para transfer işlemi olan Swift geliyor. Yalnız bu işlem hem gönderen banka hem de alıcı banka masraf kestiği için pahalı bir işlem.

Western Union para göndermek için hangi bilgiler gerekli?

Göndericinin tam adı (yani birinci, ikinci adı ve soyadı). Paranın gönderilmiş olduğu ülke. Takip numarası ( MTCN – Para Transferi Kontrol Numarası)

Transferwise para gönderme nasıl?

Uluslararası para transferi nasıl yapılır?

 1. Ücretsiz kaydolun. İnternet sitesinden veya uygulamamızdan ücretsiz kaydolun.
 2. Gönderilecek miktarı seçin. Bize ne kadar göndermek istediğinizi söyleyin.
 3. Alıcının hesap bilgilerini ekleyin.
 4. Kimliğinizi doğrulayın.
 5. Transferiniz için ödeme yapın.
 6. Bu kadar.

Yurtdışına para nasıl gönderilir Ziraat Bankası?

Para Transferleri menüsünün altındaki Western Union başlığından ulaşılan Para Gönder adımı ile işlem başlatılır. Alıcı adı, soyadı, ülkesi, şehri ve para birimi girilir. Gönderim yapılacak ülke ve işlem tutarına göre masraf hesaplanır. İşlem onaylandıktan sonra MTCN numarası ekranda görüntülenir.

You might be interested:  Bozuk Para Yutan Çocuğa Ne Yapılır?

Yurtdışına para gönderme hangi bankalarda var?

Western Union, ülkemiz de PTT Bank, Akbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Fibabanka, Şeker Bankası ve Ziraat Bankası şubelerinde hizmet vermektedir. Ayrıca bazı bankalar için şubelere gitmeye bile gerek yoktur. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılığı üzerinden de bu işlem rahatlıkla yapılmaktadır.

PTT yurtdışı para gönderme nasıl yapılır?

Size en yakın PTT işyerine, geçerli kimlik belgeniz ile giderek para gönderme formunu doldurunuz. Gönderim tutarını ve ücretini gişe görevlisine veriniz. UPT işleminize ait referans numarasını alıcınıza iletiniz.

Yurt dışı para transferi kaç gün sürer?

SWIFT işlemleri genellikle birkaç gün içerisinde gerçekleşiyor. Yurt dışı para transferi için bankaya mesai saatleri içerisinde talimat verildikten sonra ortalama 2 gün içerisinde işlem tamamlanıyor.

Yurt dışına ne kadar döviz gönderebilirim?

Limit, yurt dışına fiziksel olarak 25.000 Türk lirası ya da 10.000 euro para ve eşiti dövizi çıkarmaya olanak tanır.

Western Union para alınmazsa ne olur?

Yasaların imkân tanıması halinde, BPN ve Western Union gönderim tarihinden itibaren bir yıl içerisinde alınmayan para transferlerinden idari ücret kesebilir.

Western Union iş bankası nasıl kullanılır?

​Bankamız müşterisi ya da değilseniz, geçerli kimlik belgeniz ile birlikte size en yakın şubemizde paranın gönderileceği ülkeyi, alıcı kişinin adını, gönderilecek tutarı, alıcı bankayı, alıcı bankanın BIC kodu (Swift kodu) ve alıcınızın hesap numarasını (IBAN) içeren formu doldurarak para gönderme işleminizi

Transferwise kaç günde para gelir?

Paranızı çevirmek en çok iki iş günü sürebilir; ancak bu kadar uzun sürmesi çok seyrektir. Transferinizin ne kadar hızlı ulaştığı alıcınızın bankasının paranızı ne kadar hızlı işlediğine ve hangi ülkeden gönderiyorsanız oradaki ödeme yöntemlerine bağlıdır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Isviçre De Hangi Para Birimi Kullanılıyor?

Transferwise kaç para kesiyor?

Dikkat ederseniz, Türkiye’ye göndermek istediğiniz 5.000 Euro’yu Transferwise ile gönderir iseniz, sizden 49,51 Euro komisyon kesiliyor. Ancak aynı işlemi herhangi bir banka ile yaparsanız ortalama 184,64 Euro komisyon kesiliyor.

Wise para gönderme güvenilir mi?

Girişinizi güvenli yapıyoruz Yani, giriş yaptığınız her sefer, transfer yaptığınız her sefer, kısa mesajla, parmak iziyle veya yüz tanımayla bu işlemleri yapanın siz olduğunuzu doğrulamanızı isteriz. Böylece hesabınıza başka kimse erişemez veya adınıza transfer yapamaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *