Kosgeb Den Para Nasıl Alınır?

KOSGEB den para nasıl alırım?

KOSGEB’e başvurmak ve kredi almak için ilk izleyeceğiniz adım KOSGEB’den onaylı girişimcilik sertifikası almak. Türkiye’nin her yerinden alacağınız bu sertifikaya İŞKUR veya KOSGEB üzerinden talepte bulunmanız gerekiyor. Başvuru sonrası vatandaşlar bir belge ile eğitim merkezine yönlendiriliyor.

KOSGEB hangi işlere Destek Veriyor 2020?

KOSGEB HİBE DESTEK ÖDEMELERİ HANGİ SEKTÖRLERDE YAPILIR? İnşaat (Sıva işleri, yıkım, sıhhi tesisat, elektrik tesisatı, çatı işleri ) Toptan ve perakende ticaret (motorlu taşıtlar, ev eşyası, hırdavat, gıda, içecek, pazar yerinde satış) Ulaştırma ve depolama (Nakliye, kurye, ev ve işyerlerinde taşımacılık)

Şahıs Şirketi KOSGEB desteği alabilir mi?

Program kapsamında girişimciler, şirket kuruluşu, performans dönemi destekleri sunmaktadır. Şahıs ( gerçek kişi ) işletmesi kuranlar 5.000 TL., Tüzel ( limited, anonim ) şirket kuranlar da 10.000 TL. destek almaktadır.

KOSGEB ne kadar destek veriyor?

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek ve gelişimlerine yardımcı olmak için kurulan KOSGEB her yıl düzenli olarak hibe ve faizsiz kredi imkanı sunuyor. KOSGEB, şartları yerine getiren ve başvurularını yapan işletme sahipleri için 50 bin TL ile 370 bin TL arasında hibe desteği sağlıyor.

Genç girişimci hibe desteği nasıl alınır?

Devlet Desteği Nasıl Alınır? Hibe desteğini almak isteyen genç girişimcilerin 72 saat süren uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlaması ve sonrasında yapılacak işi projelendirmesi gerekir. Proje yazmak profesyonellik gerektirir ve desteği alıp alamayacağınızı belirleyen en önemli aşamadır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Evlilik Için Ne Kadar Para Gerekir?

KOSGEB den kimler yararlanabilir?

Mevcut işletmesi olan Kobiler, yeni iş kurmak isteyen girişimciler, KOSGEB desteklerinden faydalanabilir ve hibe alabilirler. KOSGEB küçük ve orta ölçekli işletmelere devlet desteklerini alarak işlerini geliştirme, büyütme, yurt dışına açılma gibi birçok alanda destek olmak için kurulmuştur.

Kosgeb neleri karşılıyor?

Belediyeler, Yüksek Öğretim Kurumları, Özel İdareler, Meslek Kuruluşları ve İnkübatörler tarafından münferiden veya müştereken kurulacak bir İşletici Kuruluş vasıtası ile KOBİ’lere işletme geliştirme koçluğu, destek ağlarına ulaşım, finans kaynaklarına erişim imkânı, uygun koşullarda iş yeri mekânı, ortak ofis ekipmanı

2021 Kosgeb destekleri ne kadar?

KOSGEB ‘DEN 2021 ‘DE KOBİ’LERE 1.6 MİLYARLIK DESTEK GELİYOR Verilmesi planlanan desteğin, 1 milyar 164 milyon lirası geri ödemesiz, 287 milyon lirası geri ödemeli olacak. Dahası kurum, yeni yılda 149 milyon liralık kredi faiz desteğinde bulunacak.

2021 yılında girişimcilere verilen destekler nelerdir?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından girişimcilere geri ödemesiz hibe ve faizsiz kredi destekleri sunuluyor. KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde yer alan girişimcilere 2021 yılı itibariyle 60.000 TL kadar hibe desteği sağlıyor.

KOSGEB parayı ne zaman ödüyor?

KOSGEB tarafından geri ödemeli destek ödemesinin yapılabilmesi için; destek ödemesinden önce işletmeden destek tutarı kadar teminat alınır.Geri ödemeli destekler, proje süresinin bitiş tarihinden sonra 12 ayı ödemesiz olmak üzere, dörder aylık dönemler halinde 6 eşit taksitte geri ödenir.

KOSGEB giyim mağazasına destek veriyor mu?

KOSGEB tekstil üretimi ve perakende satışının bir çok alanına destek vermektedir. Böylelikle açacağınız giyim mağazasının niteliğine göre Devletten hibe desteği alabilirsiniz. Hali ile Girişimcilik Destek Programı da bahsetmiş olduğum hibe miktarları da giyim mağazası açacaklara iki farklı şekilde verilmektedir.

You might be interested:  Düzenli Para Transferi Borcu Nasıl Ödenir?

KOSGEB ten nasıl faydalanırım?

KOSGEB Desteklenen Sektörler NACE kodları içerisinde yer alan bir iş fikrine sahip olmanız gerekir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusuna bulunarak ”Girişimcilik Sertifikası” almalısınız. Başvuru sonrasında size verilen gün geldiğinde KOSGEB iş planı projenizi sunmanız gerekmekte siniz.

KOSGEB hibe nasıl alınır 2021?

Kosgeb hibe desteği alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir:

  1. Kosgeb sistemine kayıt yaptırmak.
  2. Kursa katılmak ve sertifika almak.
  3. İş yeri projenizin hazır olması.
  4. Hibe programına başvuru yapmanız.

KOSGEB den alınan para geri ödeniyor mu?

KOSGEB önce harcatır, sonra bir ara geri öder. Maalesef hayır, önce “Girişimcilik Desteğini” almaya hak kazanmanız lazım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *