Okuyucular soruyor: Karta Nasıl Para Yüklenir?

Ziraat Bankkarta para yükleme nedir?

“Karta Para Yükleme ”, temassız amblemi olan MasterCard logolu Bankkart ‘ınıza İnternet Şubemiz veya ATM’lerimiz aracılığıyla vadesiz mevduat hesabınızdan veya nakit olarak Para Yatırmalı ATM’lerimizden kart üzerindeki Elektronik Cüzdana yapılan yükleme işlemini ifade etmektedir.

Hesap kartına nasıl para yatırılır?

Öncelikle ATM’deki “GİRİŞ” seçeneği seçilir. Kartsız İşlemler ana menüsünden “Hesaba Para Yatırma ” adımı seçilir. Parayı yatıracak kişi, beliren ekran üzerinden kendi cep telefonu numarasını girer. Para gönderimi gerçekleşmesi istenen hesabın numarası ve “Şube Kodu” yazılarak “Evet” tuşuna basılır.

Banka kartına para yüklenir mi?

Türkiye’deki tüm banka ATM’lerine kartınızı takıp para yükleyebilirsiniz. DenizBank, TEB ve İş Bankası ATM’lerinin kartsız işlem menülerinden yapacağınız tek seferde 1.000 TL ve üzeri işlemlerinizde Param tarafından %0,2 (binde 2) oranında komisyon kesilmektedir.

Ininal karta nasıl para yatırılır?

Bakiye Yükleme Noktaları

 1. Banka ATM’leri ve PttMatik’ler.
 2. Migros, CarrefourSA, Şok, Teknosa mağazaları
 3. NKolay ve Pratik İşlem noktaları

Karta en az kaç tl yüklenir Ziraat?

Sadece kağıt para ile para yüklendiğine göre en az 5 TL.

You might be interested:  Soru: Gümüş Para Nasıl Anlaşılır?

Ziraat Bankkart ne işe yarar?

Bankkart, nakit paranın en güvenli hâlidir. Bankamız ATM’lerinden, dilediğinizde hesap bakiye bilginizi öğrenebilir, para çekebilir, hesaplarınız arasında aktarım yapabilir, başka bir hesaba havale yapabilirsiniz. VISA, MasterCard ya da TROY amblemi bulunan ATM’lerden para çekebilirsiniz.

ATM’den başka hesaba nasıl para yatırılır?

Kartsız para transferi yapmak için:

 1. ATM tuşları üzerindeki ”GİRİŞ” yazan muhtemelen yeşil tuşa basın.
 2. Kartsız İşlemler ana menüsünü seçin.
 3. Hesaba Para Yatırma işlemini seçin.
 4. Açılacak olan ekrana kendi cep telefonu numaranızı ve T.C.
 5. Parayı göndereceğiniz kişinin şube kodu ya da hesap numarasını girin.

ATM’den para yatırırken açıklama yazılır mı?

Yapı Kredi’ den yapılan açıklamaya göre, para yatırma ve havale işlemlerinde açıklama yazmak isteyenlere kolaylık sağlayan klavyeli ATM ‘ler sayesinde müşteriler, işlemlerine ait açıklama bilgisi girebilecek ve girilen açıklama dekontlarda ve hesap hareketlerinde gösterilecek.

Bankamatikten bir seferde ne kadar para yatırılır?

ATM ‘lerden günlük para yatırma limiti kaç Türk Lirasıdır? Tek seferde kaç adet banknot yatırabilirim? Günlük para yatırma limiti 20.000 TL’dir. Wincor marka ATM ‘ler tek seferde 40 banknot, GRG marka ATM ‘ler tek seferde 200 banknot, NCR marka ATM ‘ler tek seferde 40 banknot alabilirler.

ATM’den karta nasıl para yüklenir?

Para yüklemek için yapmanız gerekenler şöyle:

 1. Kartınızı ATM ‘ye takarak kart şifrenizi girin.
 2. “TL Para Yatırma” seçeneğini seçin ve yüklemek istediğiniz tutarı yatırın.
 3. Onay ekranındaki bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra işlemi onaylayın.
 4. Dekontunuzu ve kartınızı ATM ‘ den almayı unutmayın!

Ziraat Bankasına para nasıl yatırılır?

1) ”GİRİŞ” tuşuna basınız, 2) Menüden Başkasının Hesabına Para Yatırma seçeneğini seçin. 3) TC Kimlik Numaranızı yazın. 5) Gelen onay ekranında, para yatırmak istediğiniz hesap numarası ve hesap sahibini kontrol ederek EVET tuşuna basın.

You might be interested:  Sık sorulan: Emekliye Toplu Para Ne Zaman Ödenecek?

Ziraat ortak ATM hangi bankalar?

Kamu bankaları tüm ATM ‘leri tek bir ATM ‘de toplama kararı aldı. Buna göre Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, PTTBank ve Emlak Katılım ocak ayı içerisinde protokol imzalayacak.

Ininal karta ne kadar para yatırılır?

Bakiye Yükleme Ücretleri Yatırılan tutarın %1.15’i + 1,04 TL’dir. Yani 100 TL yatırdığın akdirde bakiyenden toplamda 2,19 TL düşer. Kartına 97,81 TL yüklemiş olursun. Kartsız işlemlerde ücretsiz.

2021 Ininal karta nereden para yüklenir?

Kartına banka ATM’leri, Kipa, Migros, Macrocenter, PTTMatik’ler, Nkolay ve Pratik İşlem noktaları, Şok Market’ler ve Teknosa mağazalarından bakiye yükleme yapabilirsin.

Ininala ne kadar para yükleyebilirim?

ininal Kart’a ilk yüklemede 1.250 TL’ye kadar bakiye yüklenebilir. İlk yüklemeden sonraki yüklemeler için kartın ininal.com veya ininal Cüzdan uygulamasından hesabına eklenmesi gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *