Okuyucular soruyor: Kartsız Nasıl Para Çekilir?

Kartsız para çekme nasıl yapılır?

ATM’den nasıl kartsız para çekme işlemi yapabilirim? ATM’de kartsız işlem menüsüne girilir. Sistemde kayıtlı cep telefonu numarası ve TCKN girilir. Ekranda mevcut Bankkart’lar listelenir ve işlem yapılacak kart seçilip, kartın şifresi girildikten sonra müşterinin cep telefonuna SMS ile şifre gönderilir.

Kartsız bankadan nasıl para çekilir?

ATM’den Kartsız Para Çekme

 1. İnternet veya mobil şubeye giriş bilgilerinizle erişiniz.
 2. En yakın ATM’ye girin ve ATM ekranından kartsız işlemler menüsünü seçin.
 3. Kartsız işlemler menüsünü seçtikten sonra, telefonunuzdan ATM’den kartsız para çekme menüsünü bulun ve çekmek istediğiniz tutarı girin.

Yapı Kredi ATM den nasıl para çekilir?

Yapı Kredi Mobil’e giriş yaptıktan sonra anasayfada bulunan ” Para Çek/Yatır” butonuna basın. Para çekeceğiniz hesabınızı/kartınızı ve tutarı seçin. ATM ekranındaki QR Kodu, Yapı Kredi Mobil ekranında açılan kameraya okutun ve ATM ‘ den paranızı alın.

Bankamatikten para nasıl çekilir?

ATM ‘Den Nasıl Para Çekilir?

 1. Öncelikle atm ‘ye kart yerleştirilir.
 2. İstenen şifre girildikten sonra makbuz isteyip istenmediği sorulmaktadır.
 3. Bundan sonra kişi para çekme seçeneğinde parayı çekmek istediği hesabı istemiş olduğu hesabı seçerek istediği ücreti girerek para çekme işlemini tamamlayacaktır.
You might be interested:  Soru: Survivor 2016 Yarışmacıları Ne Kadar Para Alıyor?

Fastpayden para nasıl çekilir?

fastPay’den kartsız para çekmek için bu adımları takip etmen yeterli.

 1. fastPay ana ekranında İşlemler menüsüne dokun.
 2. Karşına gelen sayfada Para Çek / İste sekmesine tıkla.
 3. Açılan menüden Kartsız Para Çek’i seç.
 4. Para Çekme Şifresi Oluştur’a tıklayarak şifreni oluştur.
 5. Çekeceğin nakit tutarı gir.

Cebe atılan para nasıl çekilir?

Alıcının, cebe havale sonucu gelen parayı çekebilmesi için; gönderenin cep telefonu numarası, kendi cep telefonu numarası, kendi kimlik numarasını, gönderilen paranın tam olarak tutar bilgisini ve kendisine iletilen tek kullanımlık şifre bilgisini ATM’e girmesi gerekmektedir.

IBAN dan nasıl para çekilir?

Hayır, IBAN numaranız ile hesabınızdan para çekemez. IBAN numaranız sadece şube kodunuzu ve hesap numaranızı içerir.

TEB kartsız para çekme nasıl yapılır?

ATM’deki «GİRİŞ» tuşuna basılarak, CEPTETEB ile Para Çekme menüsü seçilir. Uygulamada açılan ekrana ATM’deki QR kod okutulur. Uygulama ekranında tutar ve hesap bilgileri onaylanır. ATM ekranındaki «DEVAM» tuşuna basılarak para çekilir.

Her Atmden para çekilir mi?

Para çekmek için kendi banka şubenizi bulma zorunluluğu ortadan kalktı ve artık tüm ATM cihazlarından para çekebiliyorsunuz. Evet masrafsız bir şekilde para çekmek mümkün.

Hangi Ortak ATM para kesmiyor?

Vakıf Katılım, EmlakBank, Ziraat Katılım, Halkbank, VakıfBank, Ziraat Bankası ve PTT Müşterileri İmzalanan Protokol ile Bu Bankaların Tüm ATM ‘lerini İşlem Limitleri Dâhilinde Hiçbir Ücret Ödemeden Kullanabilecek.

Temassız karttan para çekme nasıl yapılır?

– QR işlem yapmak, oldukça pratiktir. Telefonunuzdan kolayca para çekeceğiniz tutarı, hangi hesabınızdan para çekeceğinizi seçip Bankamatik ekranında yer alan QR kodu okutmanız para çekmeniz için yeterlidir. Yani temassız işlem kullandığınız sürece, cüzdanınızın yanında olmaması sizin için sorun olmaz.

Atm’den para nasıl çekilir Akbank?

ATM ‘deki “GİRİŞ” tuşuna basılır. Kartsız İşlemler ana menüsündeki Para Çekme butonu altındaki “Referans Numarası ile Para Çekme” fonksiyonu seçilir. Akbank Direkt Mobil ekranında gösterilen referans numarası gösterilir. Para ve makbuz alınır.

You might be interested:  Sık sorulan: Rüyada Ölmüş Birinden Para Almak Ne Demektir?

Halkbank Atm’den para nasıl çekilir?

Kartlı/Kartsız İşlem Yapmak İçin

 1. Halkbank Mobil menüden, ATM ‘ den Karekod ile Para Çekme işlemini seçiniz.
 2. Para çekmek istediğiniz hesabınızı seçiniz, tutarı giriniz ve devam tuşuna basınız.
 3. ATM ekranının sağ tarafında bulunan Karekodu, Halkbank Mobil ekranına okutup onaylayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

PTT’ye yatan para Atm’den çekilir mi?

Çipli yeni TC kimlik kartlarıyla PTT ATM ‘lerinden para çekme dönemi başladı. Bugünden itibaren PTT ‘de hesabı olan veya olmayan tüm vatandaşlar kimliklerini ATM ‘ ye okutarak kendisine yatan parayı çekebiliyor. Kart şifresi olarak kimlik çıkartılırken nüfus müdürlüklerinden verilen PIN şifresi giriliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *