Okuyucular soruyor: Nikah Ne Kadar Para Gider?

Nikah için ne kadar para lazım 2021?

* Evlenme cüzdanları için Hazine ve Maliye Bakanlığının tespit ettiği bedel ücretlere ilave edilmiştir. ( 2021 yılı için tebliğ edilen 160 tl’dir.)

Nikah kıymak için ne gerekli?

Nikah Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir, Nereden Alınır?

 • Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi.
 • Vesikalık Fotoğraf.
 • Evlilik İçin Sağlık Raporu.
 • Nüfus Kayıt Belgesi.
 • İkametgah Belgesi.
 • Evlenme Beyannamesi.
 • Evlenme Ehliyet Belgesi.
 • Ekstra Belgeler.

Evlilik cüzdanı parası nereye yatırılıyor?

Evlendirme memurluğunun bağlı bulunduğu belediyenin gelir müdürlüğü veznesine harç yatırılır. Çiftlerden birinin ikametgahının geçerli olduğu belediyeye ilk başvuru yapılmak zorundadır.

Nikah Kiyilirken para veriliyor mu?

Belediyeler, hafta içi kıyılacak olan nikahlardan genelde ücret almazlar. Şayet almak isterlerse belediyeler maksimum 180-650 TL arası ücret talep edebilirler. 650 TL’nin üzerinde bir ücret talep etmeleri halinde ise itiraz edebilirsiniz. Hafta sonu yapılacak nikahlarda ise bu ücret 700 TL’den başlamaktadır.

Resmi nikah için ilk nereye gidilir?

Nikah başvurusu için nikahın kıyılacağı yerin bağlı olduğu belediyenin evlendirme dairesine gidilmesi gerekiyor. ►Çiftlerden birinin ikamet ettiği ilçe dışında bir yerde evlenmek için evlenme izin belgesi gerekebiliyor.

Oda nikahı ne demek?

Davetli ve Tören Olmadan Nikah İsteyenlere: Oda Nikahı Hafta içi mesai saatleri içerisinde, belediyenin nikah salonunda gerçekleşecek ve sadece evlenecek çiftler ve şahitlerinin bulunduğu, törensiz nikah törenine, oda nikahı adı verilmektedir. Oda nikahı ücreti belediyeden belediyeye farklılık göstermektedir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Kağıt Para Nasıl Temizlenir?

Evlilik için kaç adet fotoğraf gerekli?

2-Çiftlerin evlilik için sağlık raporu. 3-Vesikalık 4 adet fotoğraf (Fotoğrafın son altı ay içinde çekilmiş, 4,5×6 ebatında olması gerekmektedir. Renkli fotokopi kabul edilmemektedir. Kadın fotoğrafında alın ve çene açık, erkek fotoğrafında ise baş açık olacaktır.

Nikah günü nasıl alınır 2021?

Evlenmeye karar veren ve nikâh günü almak isteyen çiftler öncelikle ikamet ettiği belediyeye başvuru yapması gerekir. Yapılan başvuruda belediye yetkilileri alınan evlilik talebi üzerine gerekli evrakları bir kart halinde yazarak talep edecektir.

Resmi nikah başvurusu nasıl yapılır?

Evlenme dosyasında bulunması gereken belgelerin toplanmasının ardından, nikah günü almak için, eşlerden birinin ikametinin bulunduğu belediyeye bağlı evlendirme dairesine başvurmak gerekiyor. 2018 yılı itibarıyla nikah başvuruları ilçe müftülüklerinde de yapılabiliyor.

16 yaşında resmi nikah nasıl yapılır?

Nikah kıymak için 16 yaşını doldurmuş tarafın hakim kararına, 17 yaşını doldurmuş tarafın yasal temsilcisinin iznine ya da hakim kararına ihtiyacı vardır. 18 yaşını dolduran kişi ise, diğer şartlarda sorun yoksa izne gerek duymadan evlenebilir.

Resmi nikah tazeleme nasıl yapılır?

Kanunen nikah tazeleme yoktur. Ancak tespiti halinde çiftlere aşılama, eğitim ve danışmanlık hizmeti verilir.

 1. Hepatit B ve C ‘de ise diğer eşe bir aşı uygulanmaktadır.
 2. Vurulan aşıdan 1 ay sonra sağlıklı eşe tekrar kan testi yapılır.
 3. Bu genellikle çok nadir görülen bir durumdur.

Resmi nikah için hangi evraklar lazım?

1- Resmi Nikah İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Evlenme beyannamesi.
 • Fotoğraflı nüfus cüzdanı ve fotokopisi.
 • Vesikalık fotoğraf.
 • Evlilik sağlık raporu.

Nikah memurunun düğün salonuna gelmesi ne kadar?

Düğününüze nikah memuru çağıracak iseniz düğün salonunda nikah kıymak için fiyatlar 350 TL’den başlamaktadır. Belediyeler bu konuda sabit bir fiyat uygulaması yapmamaktadırlar. Düğün salonuna gelen nikah memuru ortalama size ayıracağı vakit ise 60 Dakikadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *