Okuyucular soruyor: Pasaport Için Hangi Bankaya Para Yatırılır?

Pasaport harç bedelleri hangi bankaya yatıyor?

Pasaport Harcı Anlaşmalı Bankalar 2021

  • Akbank. Aktifbank. Albaraka Türk. Alternatif Bank.
  • QNB Finansbank. Garanti Bankası HSBC Bank.
  • Odeabank. Şekerbank. T.C. Ziraat Bankası
  • Türkiye Halk Bankası Türkiye İş Bankası Türkiye Vakıflar Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Türkiye Emlak Katılım Bankası

Pasaport Harcı 2021 nereye yatırılır?

Pasaport defter ve harç bedeli; vergi dairesi müdürlüklerine, PTT Şubelerine, anlaşmalı bankalara veya Gelir İdaresi Başkanlığına ait https://ivd.gib.gov.tr internet adresi üzerinden ödenebilmektedir. (Ödeme bilgileri sistem üzerinden görüntülendiğinden başvurularda ayrıca makbuz/dekont talep edilmemektedir.)

Pasaport harcını nasıl yatırabilirim?

Pasaport harcının ödenebileceği yerler ise şuralardır:

  1. Vergi Dairesi Müdürlükleri.
  2. PTT Şubeleri.
  3. Anlaşmalı Bankalar.
  4. Gelir İdaresi Başkanlığı
  5. GİB’ e.

10 yıllık pasaport ücreti ne kadar?

2021 yılı için en düşük 6 aylık olan pasaportun ücreti 407,20 TL’ye yükseldi. En pahalı olan 10 yıllık pasaportu almak isteyenlerin 1265,40 TL ödemesi gerekiyor.

10 yıllık pasaport ücreti kaç euro 2021?

Yeni yıl ile birlikte pasaport harçlarında indirime gidilirken, altı aylık pasaport uzatma bedeli 46 Euro ‘dan 39 Euro ‘ya, bir yıllık 52 Euro ‘dan 46 Euro ‘ya, iki yıllık 68 Euro ‘dan 60 Euro ‘ya, üç yıllık 85 Euro ‘dan 75 Euro ‘ya, 4 ila 10 yıllık pasaportlar ise 107 Euro ‘dan 95 Euro ‘ya indirildi. 29 Euro olan pasaport

You might be interested:  1 Euro Bozuk Para Ne Kadar?

Pasaport harcı internetten nasıl yatırılır?

Kimlik kartı alacaklar iş ve işlemlerini nüfus müdürlüklerinde yapmaktadır. Ehliyet, kimlik ve pasaport harç ücretleri artık Gelir İdaresi Başkanlığı(GİB) internet sitesi üzerinden banka kartı veya kredi kartıyla ödenebiliyor. Pasport ve kimlik ücretlerini sorunsuz bir şekilde GİB üzerinden ödeyebilirsiniz.

Pasaport nasıl çıkartılır 2021?

Yeni pasaport nasıl çıkartılır? Pasaport başvurusu yapmak isteyen kişilerin ALO 199 çağrı merkezi ya da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne ait websitesi üzerinden randevu alması gerekmektedir.

Yeşil pasaport defter bedeli ne kadar?

Yeşil pasaport sahipleri sadece defter bedeli (174,5 TL) ödeyerek pasaport alabilmektedirler. Süreye bağlı defter harcı yeşil pasaport sahiplerinden alınmaz.

Pasaport harcı nasıl ödenir 2020?

Bordo pasaport, yeşil pasaport veya almak adına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar defter bedellerini “ pasaport defter bedeli ” adıyla, pasaport harç bedellerini ise “e- Pasaport harç bedeli ” ismiyle Maliye Bakanlığına bağlı defterdarlık veya müdürlüklere, veznelere veya Maliye Bakanlığıyla anlaşmalı bankalara

Pasaport harcı Ptt’ye yatırılır mı?

Pasaport defter bedelleri ‘ pasaport defter bedeli ‘ adı altında, pasaport harç bedeli ise ‘e- pasaport harç bedeli ‘ adı altında Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı il ve ilçelerdeki defterdarlık-mal müdürlüğü vezneleri ya da vergi daireleri ile banka şubeleri ve PTT şubelerine yatırılıyor.

Bordo pasaport nasıl alınır öğrenci?

Öğrenci Pasaportu Nasıl Alınır? 25 yaş altı öğrenciler, harç ücretini ödememek için öncelikle Nüfus Müdürlüğü üzerinden bordo pasaporta başvuru yapmalıdır. Randevu anında öğrenci pasaportu başvurusu olduğunu gişe memurlarına bildiren öğrenciler, harç bedelinden muaf olur.

Pasaport harcı kaç TL?

Pasaport harçlarında, süresi 6 ay olanlar için 227,20 lira, 1 yıl olanlar için 332,10 lira, 2 yıl olanlar için 542,20 lira, 3 yıl olanlar için 770,20 lira ve 3 yıldan fazla süreli olanlar için 1085,40 lira alınacak.

You might be interested:  Telegram Dan Nasıl Para Kazanılır?

Öğrenci pasaport ücreti 2021 Kaç yıllık?

Ama DEFTER BEDELİ ödemesi gerekir. O da 2021 için 174,5 TL.

Pasaportumun süresini uzatmak için ne yapmalıyım?

Pasaport süresi istenildiği kadar uzatılabilir. Pasaport süresini uzatmak için ilk olarak randevu alınmalıdır. Ardından ise istenilen belgelerle ilgili yere başvurmak ve yenileme ücretini ödemek gerekir. Bu işlemlerin ardından ise süresi uzatılmış bir pasaporta sahip olunabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *