Para Kontrol Cihazı Hangi Işık Türüyle Çalışır?

Para kontrol cihazı hangi ışık türüyle çalışır?

SahtePara Kontrol Cihazının kullanımı oldukça basittir test etmek istediğiniz banknotu mor ışığın altına tutmanız yeterlidir. Mor ışığın altına tuttuğunuzda her parabiriminin kendine özgü işaretlerini göreceksiniz. Sahte paralarda banknot beyaz olarak gözükecektir.

Para kontrol cihazı nasıl çalışır?

Makinenin tek bir adet para saydığını kabul edersek, para öce sayım sensörlerinden geçmektedir. Sayım sensörleri, kızıl ötesi dedektörler yardımı ile paranın bütünlüğünü yani yarım, kesik vs olup olmadığını kontrol eder. Ardından aynı sensörler paranın kağıt kalınlığını kontrol eder.

Mor Işık para kontrolü nasıl yapılır?

Buda mor ışık altında paranın gerçeklik kontrolünün yapılmasına olanak tanır. Yani sahte banknotlar mor ışığı geri yansıtırken aynı zamanda “beyaz” bir renk alır. Gerçek banknotlar ise mor ışığı tamamen emer ve “koyu” renk olarak kalır.

Para sayma makinesi alırken nelere dikkat edilmeli?

Para sayma makinesinde dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise seçtiğiniz makinenin sağlamlığı ve kolaylıkla tozdan ve paranın kirinden etkilenmemesidir. Bir diğer husus ise çevrenizde almayı düşündüğünüz makineyi kullanan kişiler var ise tavsiye ve referans almanızdır.

Para Kontrol Cihazı Nedir?

Bunların önüne geçmek, insanlardan dolayı oluşan hataları sıfırlamak için geliştirilen makinelere para sayma makinesi denilmektedir. İçerisinde bulunan sensörler, kızıl ötesi ışınlar ve dram mekanizması sayesinde, hazne kısmına konulan paraları büyük bir sürat ve doğrulukla sayan makinelerdir.

You might be interested:  Soru: Mahkemenin Verdiği Para Cezası Ödenmezse Ne Olur?

Para sayma makinesi sahte parayı ayırt eder mi?

Para sayma makineleri yüzde yüz oranında sahte para yakalama özelliğine sahiptir. Özellikleri arasında sahte para yakalama olan bir para sayma makinesi ile sahte parayı gerçek paradan kolaylıkla ayırt edebilirsiniz.

Para sayma makinesi UV hatası nedir?

6.0 Hata Mesajları ve Çözümleri UV sistemi tarafından şüpheli para tespit edildi (Mor Işık) Şüpheli parayı istif haznesinden alın ve sayıma devam edin.

Para Sayma Makinesi yanlış sayar mı?

Para Sayma Makinesi Kullanırken Kesinlikle Hata Olmaz.

Para sayma makinesi ne işe yarar?

Sayım sensörleri kızıl ötesi ışınlar yardımı ile parayı algılamakta ve gerekli kontrolleri sağlamaktadır. İçerisine konulan paralarda herhangi bir anormallik, yırtık ya da kesiklik bulunuyor ise para sayma makinası sayımı durdurarak uyarı vermektedir.

Bozuk para sayma makinesi nerelerde kullanılır?

Bozuk para sayma makinesi, alışverişlerde demir paranın yoğun bir şekilde kullanıldığı yerlerde talep edilmektedir. Bankaların yanı sıra döviz büroları, marketler, fırınlar, bakkallar, sucular ya da postanelerde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *