Para Yattığını Nasıl Öğrenebilirim?

Bir diğeri ise Alo PTT hattı olan 444 1 788 hattını aramanız yeterlidir. Gerekli tuşlamaları yaparak arama sağlayabilirsiniz. Son seçenek ise e-Devlet sistemi üzerinden giriş sağlayarak T.C kimlik numaranız ile ptt hesabınıza para yatmış mı, sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.
Bu sorgulama işlemlerini tc numaranız ile yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey en yakınınızdaki PTT şubesine giderek PTT gişe görevlisine adınıza para yatıp yatmadığınızı sormanız ve tc kimlik numaranızı görevli ile paylaşmanız.

PTT deki hesabımı nasıl görebilirim?

Hesabınızda bulunan bakiye bilgilerine ALO PTT hattı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Hesap bakiyesi sorgulama PTT için 444 1 788 numarasını aramanız yeterlidir. Dahili numarayı çevirdiğinizde kart işlemleriniz için önce 1 sonra 2’ye basınız. Bu menüde müşteri numaranız ve telefon şifreniz ile işlem yapabilirsiniz.

PTT ile gelen para ne zaman gelir?

Banka ve diğer para transferi şirketlerinden daha ucuzdur. Paranız anında alıcısına ulaşır. 4.700’ü aşkın PTT işyerlerinden UPT hizmeti alabilirsiniz. Yurtiçine ve yurtdışına; isme veya hesaba para gönderip alabilirsiniz.

PTT’ye yatan para kaç gün içinde çekilmeli 2021?

MADDE 11 – (1) Hak sahiplerine ödenmek üzere bekletilen havaleler ödeme yerlerince geliş tarihinden itibaren bir ay, postrestant işaretli havalelerde geliş tarihinden itibaren iki ay süre ile alıcının başvurması için bekletilir.

You might be interested:  Ptt Ile Para Havalesi Nasıl Yapılır?

PTT yardim parası sorgulama tc ile nasil yapilir?

PTT yardım parası almak için başvuru yapanlar https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama adresi üzerinden sonuç öğrenebilirler.

PTT EFT kaç dakikada geçer?

Eft ile gönderilen tüm para gönderme işlemleri, 10 ile 15 dakika arasında tamamlanıyor.

PTT’ye yatan parayı eşim çekebilir mi?

Bugünden itibaren PTT’de hesabı olan veya olmayan tüm vatandaşlar kimliklerini ATM’ye okutarak kendisine yatan parayı çekebiliyor.

Ibana para ne zaman gelir?

Eğer EFT iş günü içinde yapılmış ve transfer ücreti belirlenen saatten önce başlatılmışsa EFT aynı gün hesaba geçer. Eğer iş günü değilse, resmi tatilse ya da belirlenen saatin dışında yapılmışsa; eğer bir tarih belirtilmemişse EFT ilk iş günü hesaba düşer.

PTT’ye yatan para ATM’den çekilir mi?

Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek uygulamayla, PTT’de hesabı olan veya olmayan tüm vatandaşlar, çipli TC kimlik kartları ve nüfus müdürlüklerinden kimliklerini teslim alırken kendilerine verilen şifrelerle ATM’lerden giriş yaparak hesaplarına yatırılan ödemeleri temin edebilecek.

PTT’ye yatan rapor parayı nasıl banka hesaba aktarma?

Rapor aldıktan paranın hesaba geçmesi için sistem üzerinden şahıs ödemesi sorgulaması yapılır. Şahıs ödemesi gözüküyor ise daha önceden kaydedilen banka hesabı seçilerek ödemenin bu hesaba yapılması talep edilir.

Yardim parası PTT ATM’den çekilir mi?

PTT ve ATM’den çekebilirsiniz! Başvurana 300, 400 ve 600 TL para yardımı!

Pandemi parası PTT’ye yattımı nasıl öğrenebilirim?

PTT yardım parası yatıp yatmadığını öğrenmek için dilerseniz 444 1 788 numaralı PTT çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz. PTT çağrı merkezi numarası olan 444 1 788 aradıktan sonra kimlik numaranızı söyleyerek adınıza yatan bir ödeme yada sosyal yardım parası olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Sosyal Yardım çıktığını nasıl anlarız?

E-Devlet üzerinden 1100 TL sosyal yardım parası sorgulamak için aşağıdaki bağlantı üzerinden e-Devlet hesabınıza giriş yapın. Daha sonra arama butonu üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından ‘Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama’ bölümüne gelin. Daha sonra sorgulamak için butona tıklayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector