Ptt Den Alınmayan Para Ne Olur?

MADDE 9 – (1) Herhangi bir sebeple alıcıya ödenemeyen havaleler gönderici adresine en yakın PTT işyerine iade edilir ve göndericisine veya mutemedine veya vekiline ödenir.

PTT yatırılan para geri alınır mı?

Para almak için; İsminize gönderilen para transferleri için işleme ait referans numarası ve geçerli kimlik belgeniz ile en yakın PTT işyerine giderek, paranızı alabilirsiniz. Yurtiçi veya yurtdışındaki banka hesabınıza veya yurtiçindeki kartınıza gönderilen para transferleri otomatik olarak hesabınıza yansımaktadır.

PTT’ye yatan para nasıl görülür?

T.C. KİMLİK NO İLE PTT PARA SORGULAMA

Bunun için ALO PTT numarası olan 444 1 788 hattını aramanız yeterlidir. Zaten menüden hangi seçeneği seçmeniz gerektiği size telefon ile anons ediliyor. Ayrıca PTT’nin web sitesindeki online işlemler kısmını kullanarak da PTT kart hesap bakiyesi öğrenme işlemi yapabilirsiniz.

PTT bankamatik para kesiyor mu?

PTT Anlaşmalı Bankalar Para Çekmek

Bu durumu örnek olarak anlatacak olursak; para çekme işlemi için ortak ATM olan herhangi bir ATM’ye gidip, PTT kartınızı takarsanız, PTT bu bankayla anlaşmalı olmaması durumunda 1 ila 10 TL arasında yüksek para çekme bedelleri ödeyebilirsiniz.

Postaneye gitmeden paramı nasıl alabilirim?

Postaneye Gitmeden Paramı Nasıl Alabilirim? PTT şubelerine gitmeden adınıza gönderilen parayı almanın en kolay yolu ATM’lerden çekmektir. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey çipli yeni kimlik kartıdır. Kart şifresi olarak yeni kimlik çıkartma esnasında nüfus müdürlüklerinden verilen PIN şifresi girilmektedir.

You might be interested:  Hac Icin Ne Kadar Para Lazim?

PTT para iadesi nasıl yapılır?

İade hakkınızı kullanabilmeniz için www.pttavm.com ‘dan iade numarası edinmeniz gerekmektedir.

Sayın Müşterimiz,

  1. www.pttavm.com’a üye girişi yapınız.
  2. Ana Sayfa da yer alan isim ve soy isminize tıklayınız.
  3. Sipariş Geçmişi alanından, Sipariş İade sayfası yardımıyla iade numaranızı alabilirsiniz.

Pandemi parası PTT’ye yattımı nasıl öğrenebilirim?

PTT yardım parası yatıp yatmadığını öğrenmek için dilerseniz 444 1 788 numaralı PTT çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz. PTT çağrı merkezi numarası olan 444 1 788 aradıktan sonra kimlik numaranızı söyleyerek adınıza yatan bir ödeme yada sosyal yardım parası olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

PTT yardim parası sorgulama tc ile nasil yapilir?

PTT yardım parası almak için başvuru yapanlar https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama adresi üzerinden sonuç öğrenebilirler.

PTT’den pandemi parası nasıl alınır?

PANDEMİ YARDIMI NEREDEN ALINIR? Pandemi dönemi için verilen sosyal yardım ücreti başvuru yaparken belirtilen banka adresine gönderilir, banka hesabı belirtilmediyse PTT’den gidip alınabiliyor. Eğer kapatmış olunan banka hesabına para gönderimi yapıldıysa 7-10 gün arasında ödeme PTT kurumuna geri aktarılmaktadır.

PTT ATM ne kadar para keser?

PTT ATM’lerden günlük ücretsiz para çekme limitini 28 Nisan 2020 tarihi itibarıyla 3 bin TL’den 5 bin TL’ye çıkardı.

PTT para yatırma kaç tl kesiyor?

PTT para gönderme ücreti 2022 yılında şu şekilde belirlenmiştir: 1 TL ile 100 TL arasında yapacağınız para gönderme işlemlerinin ücreti PTT şubelerinden 12.00 TL, PTT Cep veya PTT İnternet Bankacılığı üzerinden 6,00 TL’dir.

PTT Kart hangi ATM lerde ücretsiz?

Vakıf Katılım, EmlakBank, Ziraat Katılım, Halkbank, VakıfBank, Ziraat Bankası ve PTT Müşterileri İmzalanan Protokol ile Bu Bankaların Tüm ATM’lerini İşlem Limitleri Dâhilinde Hiçbir Ücret Ödemeden Kullanabilecek.

PTT TC’ye yatan para ATM’den çekilir mi?

Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek uygulamayla, PTT’de hesabı olan veya olmayan tüm vatandaşlar, çipli TC kimlik kartları ve nüfus müdürlüklerinden kimliklerini teslim alırken kendilerine verilen şifrelerle ATM’lerden giriş yaparak hesaplarına yatırılan ödemeleri temin edebilecek.

You might be interested:  Rüyada Bir Deste Para Görmek Ne Anlama Gelir?

PTT’ye yatan rapor parayı nasıl banka hesaba aktarma?

Rapor aldıktan paranın hesaba geçmesi için sistem üzerinden şahıs ödemesi sorgulaması yapılır. Şahıs ödemesi gözüküyor ise daha önceden kaydedilen banka hesabı seçilerek ödemenin bu hesaba yapılması talep edilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector