Ptt Hgs Nasıl Para Yüklenir?

Bunun için yapmanız gerekenler; PTT şubelerine giderek nakit para ile HGS kartınıza yükleme yapmak istediğinizi belirterek PTT çalışanlarının size yardımcı olmalarını istemeniz olabileceği gibi PTT şubelerinde bulunan Yüklematikler sayesinde HGS Bakiye yükleme işlemlerini daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler.

PTT’den HGS Yükleme Nasıl Yapılır?

PTT işyerlerinden alınan HGS ürünleri için Posta Çeki Hesabı veya Tüm Kredi Kartları aracılığıyla otomatik ödeme talimatı verilmektedir. PTT işyerlerinde kurulu bulunan PTTMatiklerden PTT işyerleri aracılığı ile alınan ürünler için HGS ürün numarası ile Nakit veya Hesaptan bakiye yüklemesi yapılmaktadır.

HGS Yükleme Nasıl Yapılır?

Hgs cezanızı ilk olarak hgs bakiye yükleme noktalarından ödeyebilirsiniz. İkinci olarak ise PTT ödeme noktalarından gecikmiş hgs cezanızı kimliğiniz ve araç plakanızla birlikte yatırabilirsiniz. Hgs cezanızı anlaşmalı bankalardan online olarak da ödeyebilirsiniz.

HGS yükleme ücretli mi?

PTT’den alınan HGS kartına internetten yükleme yapılırken 3TL hizmet bedeli alınmakta. Bu işlem PTT üzerinde fiziki olarak bedelsiz. Bu bedel hiçbir hizmet vermeden alınan haksiz bir bedeldir.

HGS yüklemek için ne gerekli?

HGS mobil ödeme: E-devlet sitesine girişiniz yaptıktan sonra Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) sorgulamasına verilen bilgileri kredi kartınızla ya da hesap kartınızla yüklemenizi gerçekleştirin.

You might be interested:  Link Kısaltarak Nasıl Para Kazanılır?

Plakaya HGS Yükleme Nasıl Yapılır?

Telefonla: PTT HGS müşteri hizmetleri telefonu 0 850 460 60 60 ya da 444 17 88 numaralı hatlardır. Bu numaraları aradığınızda sizden plaka bilgisinin yanı sıra kart bilgileriniz de istenir. Gerekli bilgileri verdiğiniz takdirde hızlı bir şekilde yükleme yapabilirsiniz.

PTT Atm’den HGS yüklenir mi?

PTT online hizmetlerden HGS yüklemenin yanında bankamatiklerden de yüklemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

HGS nasıl otomatik ödeme?

HGS ÜRÜNÜME OTOMATİK ÖDEME TALİMATI VEREBİLİR MİYİM? PTTBank hesabı (Posta çeki hesabı) üzerinden ya da kredi kartı üzerinden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Kredi kartı üzerinden verilecek otomatik ödeme talimatı için kredi kartınızın e-ticaret işlemine açık olmasına dikkat ediniz.

HGS 15 gün içinde ödenmezse ne olur 2021?

Başa dön. HGS sistemlerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 15(on beş) gün içinde HGS abonesi olunması veya mevcut HGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiye yüklenmesi durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

Ziraat Bankası HGS Yükleme Nasıl Yapılır?

HGS etiketime ne şekilde yükleme yapabilirim? Ziraat Bankası Kredi Kartınıza, Kredili Mevduat Hesabınıza ya da Vadesiz Mevduat Hesabınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile belirli bir limitin altına düştüğünde HGS etiket bakiyenize otomatik olarak yükleme gerçekleştirilecektir.

HGS yi hangi banka ücretsiz veriyor?

HGS’yi hangi banka ücretsiz veriyor diye merak ediyorsanız şimdilik sadece Garanti ve İş bankasının bunu sağladığınız söyleyebiliriz. Garanti bankasından ücretsiz HGS almak için hesabınız olması yeterlidir. İnternet bankacılığı konusunda gelişmiş banka olan Garanti internet üzerinden de başvuru imkânı sunmaktadır.

HGS en az ne kadar yüklenir 2021?

HGS etiketlerinize yükleyeceğiniz ilk tutar, araç sınıfına bağlı olarak değişiklik gösterir. 1. Sınıf araçlar için bu tutarın en az 50 TL olduğunu belirtmek gerekiyor. 2. Sınıf araçlar için ise bu tutar 60 TL olarak belirlenmiştir. 3. Sınıf araçlar 70 TL, 4. Sınıf araçlar 90 TL, son olarak 5.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Başka Hesaba Nasıl Para Yatırılır?

HGS de en az kaç lira olmalı?

HGS etiketindeki bakiye 30 liranın altına düştükten sonra ‘kara listeye’ alınacak ve yapılan geçişler da ‘kaçak’ olarak değerlendirilecek. Araç sürücüsüne de cezai işlem için tebligat yapılacak.

Plakadan HGS yüklenir mi?

HGS Mobil Bakiye Yükleme uygulaması ile plaka numaranız, T.C. kimlik numaranız, vergi numaranız veya HGS etiket numaranızı kullanarak tüm HGS ürünlerinizin bakiyesini görüntüleyebilir, kredi kartınız ile kolay ve hızlı bir şekilde yükleme yapabilirsiniz.

PTT’ye gitmeden HGS nasıl alinir?

Köprü ve otoyollardan geçişlerde HGS ya da OGS kullanma zorunluluğu var. HGS, PTT şubelerinden verilmektedir. Fakat PTT şubelerine gitme fırsatı bulamayan vatandaşlar bankalardan da HGS alabilirler. Ayrıca bankalar aracılığı ile HGS kartına kredi yükleme işlemi de gerçekleştirebilirler.

Ilk defa HGS nasıl alınır?

PTT şubelerine kimlik fotokopiniz ve araç ruhsatınız ile birlikte gitmeniz ve HGS satın almak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Anlaşmalı bankalar için de kimlik kartınızı kullanmanız yeterli olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector