Ptt Kart Nasıl Para Gönderilir?

Şube bilgisine 1840 – PTT PARA POSTA şubesi seçiliyor. Daha sonra sizden ALICI HESAP NO isteniyor bu numara karşı tarafın hesap numarasıdır. PTT kart üzerinde hesap numarası yer almaktadır. ALICI İSMİ de girildikten sonra işlemi onaylayarak para gönderimini tamamlıyoruz.
Para göndermek için; Size en yakın PTT işyerine, geçerli kimlik belgeniz ile giderek para gönderme formunu doldurunuz. Gönderim tutarını ve ücretini gişe görevlisine veriniz. UPT işleminize ait referans numarasını alıcınıza iletiniz.

PTT karta para gönderilir mi?

PTT Cep Mobil ya da İnternet Bankacılığı ile Para Gönderme İşlemi. PTT internet bankacılığı “İşlemler” butonundan “Para Transferi” seçilerek, IBAN ya da hesaba para gönderme seçeneğiyle işlem gerçekleştirilebilir. Transfer yapılacak kişinin bilgileri ilgili kutucuklara girilerek para gönderim işlemi gerçekleştirilir.

PTT kart numarasına EFT yapılır mı?

EFT hizmetiyle artık PTT’den diğer bankaların IBAN, hesap veya kredi kartı numaralarına, diğer bankalardan ise PTTBank hesap numarasına, IBAN veya kart numarasına aracısız para transfer işlemi yapılabiliyor.

Postaneden isme para gönderme nasıl yapılır?

PTT İsme Para Gönderme Nasıl Yapılır?

  1. PTT şubelerine gidilir ve para gönderme formu doldurulur.
  2. Gönderilmek istenen tutar PTT çalışanlarına teslim edilir ve imzalanır.
  3. İlgili ücretin teslim edilmesinden sonra bir referans numarası alınır. Bu numara ile gönderici için yapılan işlemler takip edilebilir.
You might be interested:  Karta Para Göndermek Için Ne Gerekli?

Bankadan PTT hesabına havale yapılır mı?

PTT EFT ile aracısız bir şekilde diğer bankaların hesap numarası, IBAN veya kredi kartı numarasına; benzer şekilde diğer bankalardan da PTTBank hesap numarası, IBAN veya PttKart numarasına TL cinsinde para gönderimi yapabilirsiniz.

PTT Kart IBAN nerede yazar?

2021. 6.PTT Kart İban: İban numarası ise kartın ön kısmında değil arka kısmında bulunmaktadır, İban rakamları 26 adettir. Bu rakamların ilk 10 tanesinden sonra gelmekte olan 16 adet rakamın ilk 4 adeti şube kodu, geri kalan 12 adeti ise hesap numaranızdır. 2020. 1.

PTT kart hangi bankaya ait?

PTT kredi anlaşmalı bankalar konusunda sadece Aktif Bank işle çalışır. PTT’nin Aktif Bank dışında herhangi bir bankayla kredi anlaşması bulunmamaktadır.

PTT EFT kaç dakika?

Eft ile gönderilen tüm para gönderme işlemleri, 10 ile 15 dakika arasında tamamlanıyor.

PTT’ye yatan parayı eşim çekebilir mi?

Bugünden itibaren PTT’de hesabı olan veya olmayan tüm vatandaşlar kimliklerini ATM’ye okutarak kendisine yatan parayı çekebiliyor.

Isme para gönderme nasıl yapılır?

Alıcının banka ve şubesini, alıcının adı ve soyadı, alıcının kimlik bilgilerini ve alıcının cep numarasını da girdikten sonra isme özel EFT tıklayarak gönderimi rahatlıkla tek tuşla yapabilirsiniz.

PTT havale ücreti ne kadar 2021?

1 TL ile 100 TL arasındaki para gönderme işleminin ücreti PTT şubelerinden 12,00 TL, PTT Cep veya PTT İnternet Bankacılığı üzerinden 6,00 TL’dir. 100,01 TL ile 250 TL arasındaki para gönderme işleminin ücreti PTT şubelerinden 24,00 TL, PTT Cep veya PTT İnternet Bankacılığı üzerinden 12,00 TL’dir.

PTT’ye yatan para kaç gün içinde çekilmeli 2021?

MADDE 11 – (1) Hak sahiplerine ödenmek üzere bekletilen havaleler ödeme yerlerince geliş tarihinden itibaren bir ay, postrestant işaretli havalelerde geliş tarihinden itibaren iki ay süre ile alıcının başvurması için bekletilir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Banka Hesabında Ne Kadar Para Var?

Banka hesabına nasıl para gönderilir?

Para göndermeyi internet şubesinden yapmak için bankanın internet şubesine giriş yapın. Para transferi işlemlerinden Havale seçeneğini seçiniz. Daha sonra göndereceğiniz kişinin adını ve soyadını yazın. Daha sonra göndereceğiniz kişinin hesap numarası ya da IBAN numarası bilgilerini girin.

Banka isme havale kaç gün bekler?

EFT, havale ve virman işlemleri azami 1 gün içinde, (Hafta içi 16:00 sonrası, hafta sonu veya resmi tatil günlerinde verilen EFT talimatları ise işlemi izleyen ilk iş gününde gerçekleştirilecektir.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector