Ruhsatsız Av Tüfeği Para Cezası Ne Kadar?

Ruhsatsız av tüfeği sahibi olmanın yalnızca 944 TL idari para cezası bulunuyor. Bu silahlar kasten öldürmeden, yağmaya kadar birçok suçta rahatlıkla kullanılabiliyor.

Ruhsatsız tüfek cezası kaç tl 2022?

Ruhsatsız silah bulundurmanın cezası, 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası ya da 25 günde 100 güne kadar adli para cezasıdır. Suça konu silahın niteliğine göre verilecek ceza artabilmektedir.

Ruhsatsız av tüfeğine ne işlem yapılır?

Mülkiyeti kendisine ait olup olmadığına bakılmaksızın; yivsiz tüfek ruhsatnamesi olmadan yivsiz tüfek bulunduran veya taşıyan gerçek veya tüzel kişilere her tüfek için beşyüz Türk Lirası idarî para cezası verilir. Ayrıca ruhsatname işlemleri tamamlanıncaya kadar tüfek muhafaza altına alınır.

Yivsiz av tüfeği taşımak yasak mı?

Yivsiz tüfek ruhsatnamesi hamilleri sahip oldukları av tüfeklerinin cins, marka, çap ve seri numaralarını yivsiz tüfek ruhsatnamesine kaydettirmek zorundadırlar. Yivsiz av tüfeği almak, taşımak ve bulundurmak isteyen kişiler, oturdukları mahallin en büyük mülkiye amirinden yivsiz tüfek ruhsatnamesi almak zorundadır.

Yakalanan ruhsatsız silahlar ne oluyor?

Ruhsatsız silah bulundurma, taşıma veya satın alma suçunun cezası şu şekildedir: Bir Adet Ruhsatsız Silah Bulundurma Suçunun Cezası: Bir adet ruhsatsız silahı ev veya işyerinde bulundurma suçunun cezası 1 yıldan 2 yıla kadar hapis ve 25 günden 100 güne kadar adli para cezasıdır (6136 sayılı Kanun m.13/3).

Belgesiz avlanmanın cezası nedir?

Bu Kanuna göre alınması gereken avcılık belgesini almadan avlananlara üçyüz Türk Lirası; avlanma izni olmadan avlananlara ise yüzelli Türk Lirası idarî para cezası verilir. Yabancı avcılık belgesi veya geçici avcılık belgesi almadan avlananlara bin Türk Lirası idarî para cezası verilir.

You might be interested:  Kim Milyoner Para Ödülleri?

Av tüfeğini arabada taşınabilir mi?

Böyle bir şey mümkün mü? Bulundurma ruhsatlı silahınızı ancak ruhsatınızda yazılı adreste bulundurabilirsiniz. Silahın arabada bulundurması diye bir şey söz konusu değildir.

Yivsiz av tüfeği ruhsatı kaç yıl geçerli?

Yivsiz Tüfek Ruhsatnamesi (5 yıl geçerlidir)

Seyyar dipçik av tüfeği yasak mı?

ANKARA (AA) – Ankara Valiliğince il genelinde Av Tüfeği Satıcılık Belgesi olan iş yerlerinde katlanır dipçik, tabanca görünümlü kabza, 42,72 santimetreden kısa namlu, 2 fişekten fazla kapasiteli şarjör gibi ürünlerin satışı yasaklandı.

Taşıma ruhsatlı silahla nereye girilmez?

sorusunu cevaplandırdı. Taşıma ruhsatlı da olsa silah taşınamayacak yerler şöyle: ‘Duruşmalarda, mahkeme salonlarında, hastanelerin psikiyatri bölümlerinde, akıl hastanelerinde, ceza ve tutukevleri ile her türlü ıslah ve infaz kurumlarında veya bunların eklentilerinde, öğrencilerin toplu olarak oturdukları yurtlarda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector