Sık sorulan: Kenan Sofuoğlu Ne Kadar Para Kazanıyor?

Kenan Sofuoğlu hangi klasmanda yarıştı?

Kenan Sofuoğlu (d. 25 Temmuz 1983; Akyazı, Sakarya), Türk motosiklet yarışçısı. 2012 SüperSport Dünya klasmanında 183 puanla şampiyon oldu. Kenan Sofuoğlu; motor tamircisi bir babanın (İrfan Sofuoğlu ) en küçük oğludur. 25 Ağustos 1984 tarihinde Adapazarı’nda doğmuştur.

Kenan Sofuoğlu kaç cc motor kullanıyor?

O kategoride de 3 yıl daha mücadele vermesi gerekiyor. Çünkü 1000 CC ‘lik motosikletler onlar. Kenan şu anda 600 CC ‘lik motosikletlerin tam modifiyelisini kullanıyor ve dünyanın en profesyonel 600 CC yarışçılarının arasında yarışıyor ve bu tecrübeli yarışçıların arasında da şampiyon oldu” dedi. konuştu.

Kenan Sofuoğlu’nun oğlu kaç yaşında?

AK Parti Sakarya Milletvekili ve motosiklet sporcusu Kenan Sofuoğlu ‘ nun oğlu Zayn Sofuoğlu, babasının izinden gidiyor. 36 yaşındaki Sofuoğlu, oğlunun motosiklet kullandığı anları sosyal medya hesabından “Henüz 2 yaşında değil” notuyla paylaştı.

Kenan Sofuoğlu şu an ne yapıyor?

Dünya Supersport Şampiyonası’nın İtalya yarışında piste çıkarak, aktif sporculuk kariyerini sonlandıran milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 16 yıllık spor yaşamında 5 kez dünya şampiyonluğu kupasını kaldırdı. Kenan Sofuoğlu, daha sonra 2 ağabey, baba ve evlat acısı yaşamasına karşın motosiklet tutkusundan vazgeçmedi.

Kenan Sofuoğlu oğlu neden öldü?

Dünya motosiklet şampiyonu Kenan Sofuoğlu, 2 ay önce beyin kanaması geçiren ve bugün tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman 4 aylık oğlu Hamza ‘yı toprağa verdi. Oğlunun ölümüyle yıkılan şampiyon motosikletçi cenaze namazında gözyaşlarına boğuldu.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Hollanda Vizesi Için Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Kenan Sofuoğlu H2R kaç beygir?

Kawasaki H2R ‘ın bu kadar iddialı olmasının sebebini de açıklayayım. 1000 cc hacimli motoru ile 296 beygir güç üretiyor. Bunu ton başına vurduğumuzda 1395 beygir gibi müthiş güç-ağırlık değeri ortaya çıkıyor. Zaten gururumuz Kenan Sofuoğlu da bu motosikletin hakkını sonuna kadar yeni köprümüz üzerinde verdi.

SuperSport Motor yarışları nedir?

Dünya SuperSport şampiyonası Dünya SuperBike şampiyonasının bir alt kategorisi olan ve 600cc’lik modifiye edilmiş spor modellerin yarıştığı şampiyonadır.

Kenan Sofuoğlu hangi marka motor kullanıyor?

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nin en büyük ayağını oluşturan Osman Gazi Köprüsü’nde 400 kilometre hıza ulaşarak Kawasaki H2R model motosikletle en yüksek hıza ulaşan isim oldu.

Kenan Sofuoğlu’nun oğlunun adı nedir?

Dünya Süpersport Motosiklet Şampiyonu ve AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, sosyal medya hesabından oğlu Zayn Sofuoğlu ‘ nun motosiklet kullanırken çekilen videosunu paylaştı. O görüntülere Sofuoğlu, “Henüz 2 yaşında değil” notunu düştü.

Kenan Sofuoğlu’nun çocuğu var mı?

Bahattin Sofuoğlu, (d. 1978, Adapazarı – ö. 25 Ekim 2002), Türk motosiklet yarışçısı. Sinan ve Kenan Sofuoğlu’nun ağabeyidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *