Sık sorulan: Pasaport Için Para Nereye Yatırılıyor?

Pasaport için nereye para yatırılır?

Pasaport defter ve harç bedeli; vergi dairesi müdürlüklerine, PTT Şubelerine, anlaşmalı bankalara veya Gelir İdaresi Başkanlığına ait https://ivd.gib.gov.tr internet adresi üzerinden ödenebilmektedir.

Pasaport harç bedelleri hangi bankaya yatıyor?

Pasaport Harcı Anlaşmalı Bankalar 2021

 • Akbank. Aktifbank. Albaraka Türk. Alternatif Bank.
 • QNB Finansbank. Garanti Bankası HSBC Bank.
 • Odeabank. Şekerbank. T.C. Ziraat Bankası
 • Türkiye Halk Bankası Türkiye İş Bankası Türkiye Vakıflar Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Türkiye Emlak Katılım Bankası

Pasaport bedeli nasıl ödenir?

Pasaport harcının ödenebileceği yerler ise şuralardır:

 1. Vergi Dairesi Müdürlükleri.
 2. PTT Şubeleri.
 3. Anlaşmalı Bankalar.
 4. Gelir İdaresi Başkanlığı
 5. GİB’ e.

Pasaport harcı hangi bankaya yatırılır 2021?

PTT şubeleri, Akbank T.A.Ş, Aktif Yatırım Bankası A.Ş., Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., Alternatifbank A.Ş., Anadolubank A.Ş., Arap Türk Bankası A.Ş., Citibank A.Ş., Denizbank A.Ş., Burgan Bank A.Ş., Fibabanka A.Ş., Finansbank A.Ş., HSBC Bank A.Ş., ICBC Turkey Bank A.Ş., ING Bank A.Ş., Kuveyt Türk Katılım Bankası A

10 yıllık pasaport ücreti kaç euro 2021?

Yeni yıl ile birlikte pasaport harçlarında indirime gidilirken, altı aylık pasaport uzatma bedeli 46 Euro ‘dan 39 Euro ‘ya, bir yıllık 52 Euro ‘dan 46 Euro ‘ya, iki yıllık 68 Euro ‘dan 60 Euro ‘ya, üç yıllık 85 Euro ‘dan 75 Euro ‘ya, 4 ila 10 yıllık pasaportlar ise 107 Euro ‘dan 95 Euro ‘ya indirildi. 29 Euro olan pasaport

You might be interested:  FAQ: Tahvilden Nasıl Para Kazanılır?

Pasaport harcı nasıl ödenir 2020?

Bordo pasaport, yeşil pasaport veya almak adına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar defter bedellerini “ pasaport defter bedeli ” adıyla, pasaport harç bedellerini ise “e- Pasaport harç bedeli ” ismiyle Maliye Bakanlığına bağlı defterdarlık veya müdürlüklere, veznelere veya Maliye Bakanlığıyla anlaşmalı bankalara

10 yıllık pasaport ne kadar 2020?

2020 ‘de pandemi nedeniyle dokunamadığımız pasaportlara zam geldi ve 10 yıllık pasaport almanın bedeli 110 TL artışla 1265 TL’ye yükseldi.

Pasaport harcı internetten nasıl yatırılır?

Kimlik kartı alacaklar iş ve işlemlerini nüfus müdürlüklerinde yapmaktadır. Ehliyet, kimlik ve pasaport harç ücretleri artık Gelir İdaresi Başkanlığı(GİB) internet sitesi üzerinden banka kartı veya kredi kartıyla ödenebiliyor. Pasport ve kimlik ücretlerini sorunsuz bir şekilde GİB üzerinden ödeyebilirsiniz.

Ilk defa pasaport nasıl alinir?

Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır? İlk defa pasaport almak için gerekli evrakları hazırlayan vatandaşlarımız, online olarak aldıkları randevu tarih ve saatinde ilgili il veya ilçe nüfus müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekmektedir. Gerekli evraklar incelendikten sonra olumlu sonuçlanan başvurular onaylanır.

Kimlik yenileme ücreti internetten nasıl ödenir?

Kimlik harç ödeme işlemleri menüsüne girerek T.C. kimlik numaranız ile yeni kimlik kartı harcı yatırılabiliyor. İnteraktif vergi dairesi üzerinden ödeme. İnteraktif Vergi Dairesi’ne giriş yapıp kredi kartı bilgileriniz ile harç ödemesini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Pasaport için ne gerek?

Pasaport İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Kimlik belgesi.
 • Biyometrik fotoğraf.
 • Pasaport harç ve defter ücreti.
 • Varsa eski pasaport.
 • Reşit olmayan bireyler için muvafakatname.

2021 Pasaport nasıl alınır?

Pasaport başvurusu yapmak isteyen kişilerin ALO 199 çağrı merkezi ya da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne ait websitesi üzerinden randevu alması gerekmektedir.

2021 yeşil pasaport harcı ne kadar?

2020 yılında ₺160 olan defter bedelinin, 2021 yılında ₺180’e çıkarılmasının ardından başvuru sahiplerinin 6 aylık pasaport harcı için ₺407,20, 10 yıllık pasaport harcı için ise ₺1.265,40 ödemesi gerekmektedir. *** Hususi ( Yeşil ) ve Hizmet Damgalı (Gri) Pasaport Başvurularında harç bedeli ödenmemektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *