Soru: Tüvtürk Devlete Ne Kadar Para Veriyor?

TÜVTÜRK ne kadar kazanıyor?

TÜVTÜRK, 2017 yılında periyodik araç muayene hizmetleri başta olmak üzere tüm faaliyet alanlarında büyüme sağlarken, cirosunu %12,5 artışla 1 milyar 452 milyon TL’den 1 milyar 633 milyon TL’ye çıkarmayı başarmıştır. Cironun 267 milyon TL’si TÜVTÜRK İstanbul’un operasyonlarından temin edilmiştir.

TÜVTÜRK devlet mi özel mi?

TÜVTÜRK, Türkiye genelinde araçların muayene eden, yaptıkları muayeneler resmi olarak kabul gören bir kuruluştur. 2005 yılına kadar Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan şirket, bu tarihten sonra özelleştirildi.

TÜVTÜRK un sahibi kim?

Tüvtürk, Doğuş Grubu ve Alman Tüv Süd Grubu’nun ortak şirketidir. Tüvtürk ‘ün Almancası “Technischer Überwachungs Verein.” Türkçesi ise “Teknik Denetim Kurumu” manalarına gelir. Londra merkezli Bridgepoint şirketi de Tüvtürk ‘ün ortaklarından birisidir.

TÜVTÜRK muayene istasyonları kimin?

Araç muayene istasyonları önceleri Devlet tarafından ücretsiz yapılıyordu. 2004 yılından beri TÜVTÜRK diye bir şirket ücret karşılığı yapmaktadır. Doğuş Grubu ile Alman Tüv Süd Grubu ortak şirketidir.

Tüvtürk çalışanları ne kadar maaş alıyor 2021?

TÜVTÜRK 10 şehir yeni personel alımı yapacağı ilan edildi. İlana göre işe alınacaklara 3 ile 4500 TL maaş verilecek.

Araç muayene istasyonları kime satıldı?

ARAÇ muayene istasyonlarını devralan Doğuş Otomotiv-Akfen-TÜV SÜD konsorsiyumu tarafından kurulan TÜVTURK, 227 yeni istasyon kuracağını bildirdi.

TÜVTÜRK ücretleri nereye gidiyor?

Muayene harcı ( ücreti ), TÜVTÜRK istasyonlarında tahsil edilmektedir.

You might be interested:  Soru: Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

TÜVTÜRK hangi ülkenin firması?

TÜV SÜD Grubu Münih – Almanya merkezli olan kuruluş dünya çapında 1000’den fazla noktada faaliyet gösteriyor. 24.000’den fazla disiplinlerarası uzmandan oluşan ekibiyle TÜV SÜD, yıllık 2,3 milyar Euro gelir elde ediyor.

Araç muayenesi hangi kuruma bağlı?

Araçların muayenesi 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 34. maddesi gereğince zorunludur. TÜVTÜRK, araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluştur.

Tüvtürk ihalesini kim aldı?

Doğuş Otomotiv. TÜVTÜRK – DOAS, Bridgepoint ve TÜV SÜD’ün kârlı iş koludur. Türkiye Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan TÜVTÜRK konsorsiyumuna araç muayene istasyonlarını geliştirme ve işletim hakkı 552 milyon dolar bedel ile 20 yıllığına verilmiştir.

Tüvtürk Kayseri kimin?

Kayseri Araç Muayene İstasyonları, ‘ Kayseri Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş. ‘ tarafından işletilecek.

Türkiyede kaç tane araç muayene istasyonu var?

210 Sabit, 5 motosiklet, 75 gezici ve 16 gezici traktör istasyonda görevli 3.500 çalışanı ile Türkiye’nin tamamında hizmet veren TÜVTÜRK, yılda 9 milyonu aşkın aracın periyodik ve yola uygunluk muayenelerini, yaklaşık 4 milyon aracın ise egzoz gazı emisyon ölçümünü gerçekleştirmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *