Thy Para Iadesi Ne Zaman?

THY para iadesi kaç günde yapılır? Para iadesi gereken işlemler kredi kartınızın bulunduğu bankaya göre 3 (üç) iş günü ile 5 (beş) iş günü arasında değişiklik gösterebilir. Banka kartları (debit) ile yapılan işlemlerin iade süresi, bankalar arası prosedürlerden dolayı 7 (yedi) iş gününe kadar uzayabilir.

THY bilet iptal ücreti ne zaman yatar?

Business Esnek bilet iptal iade şartları ise uçuşunuza 1 saat kala tarafınıza herhangi bir para iadesi gerçekleşmezken, 12 saat kala aldığınız bilet tutarından 200 TL ve biletleme servis ücret kesintisi yapılarak kalan tutar tarafınıza iade edilir.

Uçak bileti iptal edersem para ne zaman iade edilir?

Para iadesi gereken işlemler kredi kartınızın bulunduğu bankaya göre 3 (üç) iş günü ile 5(beş) iş günü arasında değişiklik gösterebilir. Banka kartları (debit) ile yapılan işlemlerin iade süresi, bankalar arası prosedürlerden dolayı 7 (yedi) iş gününe kadar uzayabilir.

Uçak bileti iptalinde para iadesi yapılır mı?

Biletinizi iptal ettirmek istediğinizde herhangi bir ücret iadesi tarafınıza yapılmamaktadır.

THY biletleri iade edecek mi?

Türkiye satış ofislerimizden aldığınız ve iade etmek istediğiniz biletinize “Rezervasyonu Yönet” sayfasında bilet numarası veya PNR ve soyisim bilgilerinizi girerek ulaştıktan sonra iptal seçeneğini seçebilir, sistem tarafından yapılan uyarı mesajını onaylayarak “Merkezi iade Formu”na ulaşılabilir ve iade talebinizi

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Yurtdışından Para Transferi Nasıl Yapılır?

Uçak seferleri iptal edilirse ne olur?

Uçuşun iptal edilmesi halinde yolcular bilet bedelinin iadesini talep edebilir. Uçuşun iptal edilmesi durumunda eğer gün aşımı söz konusu değil ise, havayolu şirketi belli saatlere göre içecek ve yiyecek hizmeti vermek zorundadır.

THY bilet değişikliği ücretli mi?

Türk Hava Yolları’nda talep edilen herhangi bir bilet değişikliğinde promosyon olmayan biletlerde yaklaşık olarak 50 TL gibi bir ücret kesintisi yaparak uçuştaki fiyat farkı ortaya koyulur. Bu cümleden sonra kesinlikle sadece 50 TL civarında bilet erteleme cezası olarak düşünülmemelidir.

Uçak bileti iadesi ne kadar?

Tarifeli uçuşunuza 12 saatten fazla zaman varsa 60 TL ceza düşerek iptal ve iade yapılabilir. Biletleme servis bedeli iade şartlarını sağlamadığı için bu kapsamda değerlendirilmez. En az 12 saatlik bir süre kaldıysa iptal ya da iade yapılamaz.

Uçak bileti iadesi nasıl yapılır?

İptal / İade İşlemleri

İadesi mümkün olan veya ilgili havayolu tarafından iadesine karar verilen biletin bedel iadesi, bileti satın alırken kullanılan ödeme yöntemine uygun olarak yapılır. İadelerin ilgili banka veya kredi kartına yansıtılma süresi bankalara ve kart programlarına göre farklılık gösterebilir.

Alınan bilet iptal edilir mi?

Otobüs firmaları ve bilet satışı yapan tüm kurumlar, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne uymak durumdadır. Bu yönetmeliğin Madde 36.8’e göre bilet iptalleri için yolcuların seferden 24 saat öncesine kadar iptal talep etme hakları bulunmaktadır.

THY kesintili iade ne kadar?

Uçuşa 1-12 saat kala bilet üzerinde yapılan iptal ve iade işlemlerinde 200 TL kesinti yapılır, biletleme servis ücreti hariç kalan tutar iade edilir.

THY bilet iadesi nasıl yapılır?

NOT: Türk Hava Yolları uçak bileti iptali işlemleriniz için 444 0 849 ‘u arayabilirsiniz. Türk Hava Yolları, uçak bilet iptal ve değişiklik işlemlerini aldığınız biletin sınıfına göre ayrı olarak işlem yapmaktadır.

You might be interested:  Sık sorulan: Para Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

THY bilet tarih değişikliği nasıl yapılır?

THY bilet değiştirme; daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğine verilen genel bir isimdir. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet uçak biletlerinizi 0850 840 23 69 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizden kolayca değiştirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector