Trafik Idari Para Cezası Nereye Yatırılır?

Trafik idari para cezası ise vergi dairesinde, bankada ya da PTT şubesinde ödenebilmektedir. Taksitle yahut peşin olarak ödenebilen bir ceza olan bu cezanın peşin ödenmesi durumunda tutar üzerinden ¼ indirim uygulanmaktadır.

Trafik idari para cezası internetten nasıl ödenir?

İnteraktif Vergi Dairesi ana sayfaya girerek ‘MTV ve Trafik Para Cezası’ seçeneğine tıklayın. T.C. / Vergi Kimlik Numarası, Plaka ya da Özel Plaka seçeneklerini doldurup, ardından güvenlik kodunu yazın. Sorgulama işleminden sonra borcunuz varsa ödeyebilirsiniz.

Trafik cezası internet bankacılığından nasıl ödenir?

Güvenlik bilgileriniz ile İnternet Bankacılığına giriniz. Ana sayfada ÖDEMELER başlığını seçiniz. Bu başlığın altında açılan menüden VERGİ bölümünde yer alan ödeme tipinizi seçerek ilerleyiniz. Açılan ekranda ödeme tipini “Hesaptan” ya da “Karttan olarak seçiniz.

Kişiye yazılan trafik cezası nasıl ödenir?

Kesilen ceza bedelini banka şubelerinde, PTT şubelerinde ve vergi dairelerinde ödeyebilirsiniz. Ancak işlemleriniz için şubeye gitmek zorunda değilsiniz. Dilerseniz trafik cezanızı ödemek için internetten trafik cezası ödeme yollarına başvurabilirsiniz.

You might be interested:  Kripto Para Haftalık Kapanış Hangi Gün?

PTT trafik cezası ödenir mi?

Kesilen cezanın ödemesini yapmak için kişisel olarak vergi dairesi, PTT ya da anlaşmalı bankaların şubelerine gidebilirsiniz. Aracın üzerine kayıtlı olduğu kişinin T.C. kimlik numarasını vererek de trafik cezası bedelini ödeyebilirsiniz.

Trafik cezası internetten indirimli ödenir mi?

Ödenecek ceza, yanındaki kutucuğa tıklanarak seçildikten sonra aşağıdaki öde bağlantısına tıklanır. Ceza, tebliğ edildikten sonra 15 gün içinde ödenirse %25 oranında bir indirim uygulanır.

E devlete düşen trafik cezası ne zaman ödenir?

Radar tarafından plakanıza yazılan trafik cezaları sisteme 3 gün içerisinde e-devlet sistemine yansıtılmaktadır. Ayrıca adınıza kayıtlı olan aracın trafik cezası sorgulaması işlemlerini de e-devlet üzerinden kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

E devlete düşen trafik cezası nasıl ödenir?

e-Devlet Üzerinden Trafik Cezası Ödemesi Nasıl Yapılır?

  1. İlk adımda ilgili sayfaya tıklamanız gerekir ve açılan sayfadaki “kimliğimi şimdi doğrula” yazısına basılması yeterli olur.
  2. Güvenlik adımlarının tamamlanmasından sonra trafik cezası sorgulamasını yaparak online bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Trafik cezası 15 gün içinde ödenirse ne kadar indirim olur 2021?

Trafik cezaları ilgili kişiye tebliğ edildikten sonra belirli sürede ödenmesi istenir. Bu süre 30 gündür. Eğer sürücü 15 gün içerisinde öderse yüzde 25 indirimi uygulanır. 15 gün sonra öderse indirim uygulanmaz. 30 gün içinde ödeme olmazsa borç üzerine faiz işlenir.

Trafik cezası Vergi Dairesinde kredi kartı ile ödenir mi?

Kredi kartıyla ödeme, sadece internet sitesi üzerinden yapılacak. Vergi dairelerine gidilerek, kredi kartıyla vergi ve ceza ödemesinde bulunulamayacak.

Sürücü Belgesi ve şahıslara yazılan ceza sorgulama nasıl ödenir?

Araç sahipleri PttAVM.com, HGS Kurumsal, HGS Web ve Mobil Uygulamaları üzerinden PTT ayrıcalığı ile Trafik Cezalarını da zahmetsizce sorgulayabilecekler. Plaka No ve TCKN/VKN bilgilerinizi girerek Trafik Ceza tutarlarınızı kolayca sorgulayabilir ve ödemenizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

You might be interested:  Western Union Gelen Para Nasıl Alınır?

Şahsa yazılan ceza E devlete ne zaman düşer?

E devlete ceza ne zaman düşer? 3 iş günü içerisinde tüm bilgiler e-devlete düşmektedir. Trafik cezası tebligatı ne zaman gelir? Ceza kesinleştikten sonra 10 iş günü içerisinde tebligat gelmektedir.

Trafik cezasını başkası ödeyebilir mi?

Banka, PTT ve Vergi Dairesinden Trafik Cezası Ödeme

Manuel yöntemler olarak gruplandırabileceğimiz bu üç ödeme şeklinde bir kuruma gidip, TC kimlik numarası ile cezanızı ödeyebilirsiniz. Bu şekilde başka biri, sizin yerinize de trafik cezasını ödeyebilir.

PTT trafik cezası ödeme nasıl yapılır?

İnternetten PTT araç cezası ödeme yapmak için şu adımları uygulayın;

  1. Öncelikle www.pttavm.com/trafik adresine girin.
  2. Siteye girdiğinizde üst menüde “Trafik Cezası Öde” kısmına tıklayın.
  3. Gerçek ya da Tüzel kişi seçiminizi yapın.
  4. Kimlik numarası / vergi numarası ve plaka bilgisi girerek “Sorgula” butonuna basın.

Trafik cezası nereye ödenir 2021?

Anlaşmalı banka şubelerinin veznelerinden, mobil bankacilik uygulamalarından, internet bankacılığından yararlanarak ya da e-Devlet ve İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden trafik cezası ödeme işlemini yapabilirsiniz.

Ceza yediğimi nasıl anlarım?

İnternet üzerinden size ait bir trafik cezası var mı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aracınızın ait plaka numarasını ve TC kimlik numaranızı veya vergi kimlik numaranızı belirterek internette trafik cezası sorgulama işlemini yapabilir, bir trafik cezanız varsa ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector