Yeni Kimlik Çıkarma Icin Para Nereye Yatırılır?

İstediğiniz PTT şubesine giderek T.C. kimlik numaranız yardımıyla yeni kimlik para yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Banka şubelerinden ödeme yapma. T.C. kimlik numaranız ile istediğiniz banka şubesinden yeni kimlik kartınızın harcını yatırabilirsiniz.
Kimlik yenileme ücretinin yatırılabileceği bankalar ise şu şekildedir: Ziraat Bankası Ziraat Katılım Bankası Halk Bankası

Kimlik çıkarmak için ne yapmam gerekir?

Kimlik çıkarmak için ne yapmam gerekir? Öncelikle hangi ildeyseniz size yakın ilçe nüfus müdürlüğünden kimlik randevusu almanız gerekmektedir. Randevusuz işlem kabul edilmemektedir. Randevuyu iki şekilde alabilirsiniz. İlk yöntem internet üzerinden (e-kimlik), ikinci yöntem ise telefon üzerinden arayarak gerçekleştiriliyor.

Kimlik yenileme işlemi nasıl yapılır?

Yeni kimlik için gereken belgeler, ödenecek ücretler, kayıp ve zayi durumlarında yapılması gerekenler, yeni doğan bebekler için kimlik çıkarma işlemleri anlatılacaktır. Kimlik yenileme için gerekli evraklar nelerdir? Yeni kimlik başvurusu esnasında sizden iki şey istenmektedir.

Kimlik yenileme Ücreti ödemesi yapılacak?

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının 2021 yılı için belirlemiş olduğu kimlik yenileme ücreti ödeme sini yapacağınız bankalar listesi aşağıda sunulmuştur. Yeni kimlik ücreti ödeme işlemini aşağıdaki listede belirttiğimiz anlaşmalı banka şubeleri yada ATM’lerden yapabilirsiniz.

Kimlik yenileme için gerekli evraklar nelerdir?

Kimlik yenileme için gerekli evraklar nelerdir? Yeni kimlik başvurusu esnasında sizden iki şey istenmektedir. Birincisi 1 adet biyometrik fotoğraf ikincisi ise eski nüfus cüzdanınız. Eğer nüfus cüzdanınızı kaybettiyseniz veya çalındıysa endişelenmeyiniz. Ehliyet veya pasaportunuzla da başvuru yapabilirsiniz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector