Yeni Kimlik Için Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Yeni kimlik parasının yatırma işlem için internet bankacılığı alternatif ve hızlı bir yöntem olarak ön plana çıkıyor. Buradan bankanızın kimlik harç ödeme işlemleri ile alakalı menüsüne girerek t.c. kimlik numaranız ile yeni kimlikler için para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kimlik parası nasıl yatırılır?

Ehliyet Harç Parası Ziraat Bankasından Nasıl Yatırılır?

  1. Adım: ATM cihazında Kartsız İşlemler menüsünü seçiniz.
  2. Adım: Daha sonra ‘Ödeme İşlemleri’ menüsünü,
  3. 3. Adım: Ardından Vergi Ödemeleri menüsünü,
  4. Adım: Vergi ödemeleri menüsünün altında ‘Sürücü Belgesi ve Kimlik Yenileme’ seçeneğini tıklayınız.

Yeni kimlik bankaya para yatırma nasıl yapılır?

İşte yeni kimlik kartının ücret ödemesini yapma yolları; İnternet bankacılığı ile kimlik ücreti ödeme.

kimlik numaranız ile yeni kimlik kartı harcı yatırılabiliyor.

  1. İnteraktif vergi dairesi üzerinden ödeme.
  2. ATM ile ödeme.
  3. PTT şubelerinden ödeme yapma.
  4. Banka şubelerinden ödeme yapma.

Yeni kimlik kartı ücreti nereye yatırılır?

Bu bankalardan Ziraat Bankası ve Halk Bankası, Değerli Kağıt Bedeli ve Vakıf Hizmet Bedelini (13+2=15 TL.) birlikte tahsil etmektedir. Diğer bankalar Vakıf payı ve Maliye payını ayrı ayrı tahsil etmektedirler. Bankalar tarafından havale ücreti alınmamaktadır.

Kimlik için para yatırma ne kadar 2022?

Kimlik yenileme ücreti 2022 yılında; Doğum nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı: 37,50 TL. Değiştirme nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı: 37,50 TL. Nüfus Cüzdanı kayıp bedeli: 37,50 TL.

You might be interested:  Tohumuna Para Saymak Ne Demek?

Ziraat Bankası kimlik kartı ödemesi nasıl yapılır?

Ziraat Bankası online bankacılık hesabınıza giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak ödeme işlemleri kısmından ‘Vergi Ödemeleri’ kısmını seçmelisiniz. Ehliyet ve kimlik yenileme bölümüne giriş yapılarak Ziraat Bankasına kayıtlı olan hesabınızdan onay vermeniz durumunda ödeme işlemi tamamlanır.

Kimlik yenileme ücreti nereye Yatirilir internetten?

Yeni kimlik ücreti internetten yatırma işlemini isterseniz Gelir İdaresi Başkanlığının resmi web sitesi üzerinden de yatırabilirsiniz.

Kimlik yenileme ücreti ne kadar?

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan kimlik yenileme işlemi için; üzerinde TC kimlik numarası yazan mevcut nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport, 1 adet biyometrik fotoğraf ve yenileme ücreti olan 37,5 TL’nin ödendiğine dair makbuz gerekiyor.

Yeni kimlik için ne gerekli 2022?

Nüfus cüzdanı, kimlik kartı, uluslararası aile cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, kurumların kendi mevzuatlarında kimlik yerine geçen belge, geçici kimlik belgesi gibi geçerli fotoğraflı resmi bir belge ve son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile yapılmaktadır.

Kimlik yenileme süresi ne zaman doluyor?

Fakat bu vatandaşların artık kimlik kartlarını değiştirmesi gerekmektedir. Eski kimlik kartlarını yenisi ile değiştirmek için son tarih 31 Aralık 2023 tarihidir. Yani eski kimlik kartları 31 Aralık 2023 tarihine kadar geçerlidir. Daha sonrasında eski kimlik kartları kullanılmayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector