Zloty Hangi Ülkenin Para Birimi?

Polonya para birimi nedir?

Finansbank Polonya Zlotisi ( PLN ) Alış Satış Kuru / Fiyatları [FinansCepte]

Polonya’da hayat pahalı mı?

Sonuç olarak Polonya yaşam giderleri konusunda oldukça ekonomik bir ülkedir diyebilirim. Aylık ortalama 350 – 450 Euro harcama ile gayet rahat bir şekilde yaşam sürdürebilirsiniz.

Polonya Euro kullanıyor mu?

Polonya zlotisi, Polonya’nın resmi para birimidir ve Polonya para birimi kodu PLN olup simgesi zł şeklindedir. Elinizde eğer Euro ya da Dolar var ise, Polonya’da hemen hemen her Döviz Bürosu ya da Banka’da bu dövizleri bozdurabilirsiniz.

Polonya Euro mu dolar mı?

2004 yılında Avrupa Birliği’ne giren ve 2007 yılı itibari ile gümrük sınırları da kaldırılan Polonya, hala AB üyesi, evet. Ama henüz para birimi Euro ‘ya geçmiş değil. Polonya Zlotisi (Zloty) kullanılıyor.

Polonya Asgari ücret kaç Zloty?

Polonya Bakanlar Kurulu 2021 yılı itibariyle asgari ücreti %7 oranında arttırarak aylık 2.800 ( Polonya Zlotisi) olarak yeniden düzenlenmiştir. Daha önce Polonya hükümeti 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Polonyada asgari ücreti 3.000 PLN yapmayı planladıklarını açıklamıştı.

Yabanci paralar nerede bozulur?

Döviz bürolarından, bankalardan, kuyumculardan ve gerekli olursa otellerde dahi döviz bozdurmak mümkündür.

Oman parası nerede bozulur?

Umman Riyali Nerede Bozdurulur? Umman Riyali Türkiye’de geçerlidir. Umman Riyali bozan bankalar genellikle özel hizmet veren banka şubeleridir. Bununla birlikte şahsen banka şubelerine Umman Riyali bozup bozmadıkları sorulabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *